Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Jinak to ze kazdy ma moznost pili neceho vic dosahnout je trivialni tvrzeni. Ovsem nic to nevypovida o dane situaci, ani o tom, nakolik si za ni muze on sam.Nevypovídá. Ovšem ty okolnosti, co jmenujete, tvrzení nevylučují. /Pokud nemluvíme o fatálních extrémech/
Podle me by se rozumna spolecnost mela o to stesti vsech trochu postaratTo je otázka, co považujete za štěstí. Já pokládám za štěstí narodit se v demokratické zemi s vyspělou ekonomikou. Tudíž považuji za žádoucí tento systém udržet.
Ono skutecne existuji duvody, proc poskytujeme napriklad vzdelani vsem zdarma.O tom nepochybuji, ale jde už o jiné téma.
Tudíž považuji za žádoucí tento systém udržet.To je dobre, a na tom se shodneme (i kdyz by to slo jeste o hodne zlepsit). Nevim ale, proc to rikate me, a ne treba panu Dolezelovi.
kristova noho, tak si toho nevsimej kdyz te to sere.Paneboze, a tusis jaky je rozdil mezi slovy ,,srat'' a ,,fascinovat''? Jilek je proste jedna z dalsich fascinujici osobnosti, podobne jako treba Mgr. Radovan Kaluza, Michal Kolesa nebo Henryk Lahola, p.t.
Prestan hulit a chlastat (pokud hulis a chlastas), taky usetris nejaky love a mues jet treba jeste dalvyborne se bavim...
Za svůj život jsem zjistil jednu věc. Všechny potíže co jsem měl, jsem měl z toho důvodu, že jsem k nim dal podnět. Pokud jsem nevyužil svého nadání, vědomostí, tak nikoliv proto, že jsem neměl možnost, ale jen proto, že jsem o tu možnost neusiloval. ... Tudíž povídky o tom jak někteří lidé nemají štěstí a známé a z toho důvodu nemohou být úspěšní, potažmo šťastní, jsou jen levicově intošské socanské povídky.Mně na tom blogu vadí jeho hlavní myšlenka (vystihuje ji citovaný text). Myslím, že takto uvažuje řada lidí, kteří se v životě vypracovali "z ničeho." Domnívají se, že pokud se to podařilo jim, musí se to podařit všem. Tento názor nesdílím.
je ve střehu na chatu 25 hodin denněOd vás to zní vtipně!
Nevím, ale mám z toho tak nějak pocit, že se zde (v diskuzi) pletou dohromady dvě věci. Mít štěstí a cítit štěstí (býti šťastný). V každém případě chápu, že chcete sdělit, pane Jílku, že jste nepotřeboval štěstí k tomu, abyste štěstí cítil, ve Vašem případě z dobře vykonané terapeutické práce. Takže gratuluji!
Ale. Někdo se cítí šťastný, když má úspěchy v zaměstnání (jako Vy), ale to neznamená, že to tak mají všichni, někdo se cítí šťastný jinak, při jiných činnostech (a navíc třeba ani není úspěšný v zaměstnání, zaměstnání ho nebaví, nevydělává spoustu peněz...) např. při realizaci svých koníčků, při cestování, při výchově svých ratolestí, při sportu apod. Aspekt štěstí bych viděl spíš v tom, že člověk nemá žádný zdravotní hendikep, naopak má určité nejen fyzické predispozice, vzhled/charisma atd. V každém případě spoustě věcem lze určitě jít naproti svou vlastní pílí, ať už pocházíme z jakýchkoliv sraček, pokud se ovšem nenarodíme třeba někde v Somálsku, ale to už je asi na jiné téma.
A přidávám se k Těm, co píšou, že je to tentokrát stravitelné čtení.
BTW: bohužel dnešní pravice se pokouší přesně o to, co píšete o levici - stačí nastavit správně zákony (pozn. "správně" regulovat), sociální dávky a pak už vše bude fungovat...
Tiskni
Sdílej: