Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Pohrál jsem si trochu ve FreeBSD 8.3 s Muttem, protože jsem dostal chuť mít zase textového poštovního klienta. Zkoušel jsem ho naučit posílat zprávy přes MTA esmtp, nebo pak msmtp, což se mi nedařilo, protože ať jsem hledal jak jsem hledal, pořád mi to vypisovalo postupně:
error 78,70,69,
Hledal jsem, pátral jsem, zkoušel a zkoušel a nic. Tři dny jsem si takhle hrál. Takže jsem nakonec posílání pošty zařídil přes Postfix. Bylo to rychlejší a pohodlnější. Zřejmě jsem někde něco přehlídl, protože jsem bezostyšně kopíroval soubory, pouze jsem dopisoval správná data a nic. U obou MTA. Stahuji Fetchmailem. Ten celkem znám, je spolehlivý a dá se snadno nakonfigurovat.
A když jsem nakonec zjistil, že pohodlně lze otvírat linky, přílohy přes .mailcap, kam se přidá vždy jen řádek s patřičnou aplikací, nutnou k provozu, má radost neznala mezí. Jinak FreeBSD 8.3 , po několika dnech provozu lze jen doporučit. Žádný zádrhel zatím do téhle chvíle.
Tiskni
Sdílej:
set sendmail="ssh -q mailovy_server /usr/sbin/sendmail" set tunnel="ssh -q mailovy_server /usr/local/bin/imap-local"/usr/local/bin/imap-local obsahuje:
#!/bin/sh # imap-local: run dovecot's imap as your user MAIL='maildir:~/Maildir' \ exec /usr/lib/dovecot/imapa spolu s
Compression yes ControlMaster auto ControlPath /tmp/%r@%h:%pv /etc/ssh_ssh_config to funguje nádherne. Vlastne som to vyladil v časoch GPRS pripojenia, spolu s kompresiou a nenadväzovaním zbytočných ssh spojení to fungovalo oveľa lepšie ako "normálne" riešenia typu imaps+esmtp. A aj vlastne funguje, aj keď už mám 3G...