Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Ale XHTML ano.Myslíš XHTML1, XHTML2 nebo XHTML5?
Já tam dávám tohle:
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.1 plus MathML 2.0 plus SVG 1.1//EN" "http://www.w3.org/2002/04/xhtml-math-svg/xhtml-math-svg.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">
+IE taky údajně SVG umíOd jaké verze a v jaké míře? Ono představa Microsoftu, co znamená standard umět se liší od představy lidí od Mozilly a ani u Mozilly mi nepřijde, že by si se standardy až tak lámali hlavu. A tyhle dvě skupiny prohlížečů už tvoří pěknou část trhu.
A XHTML 1.0 znáte?
A XHTML 1.0 znáte?Vzhledem k tomu, že je starší než technologie, o které píšu já, tak pravděpodobně ano. A XHTML 5 znáte?
ale tak snad nebude tak zle, aby ses musel hnedka strilet. to chce klid a nohy v teple. na, cvakni si taky z igelitky
a nezapomen se ozvat, az desifrujes vyznam "postaveni" na 17:30
dojed na camp KUA to je kdy/kde?
ale aby si se moh ucastnit, musis bejt aspon z poloviny tak hustej jako ja nebo z desetiny tak hustej jako amigapower!
Použití html 4.01 jsem ještě překousl...Nejde tak ani o standart který použili, ale o to jak ho použili... viz SEO
Díval ses do toho zdrojáku? Víš o čem tady vůbec mluvím?Díval; vím. A s ostatními výtkami kvality webu souhlasím.
Nejde tak ani o standart který použili, ale o to jak ho použili...Z toho Použití html 4.01 jsem ještě překousl jsem učinil závěr, že se ti to nelíbí, ale nepovažuješ to za tak hroznou chybu.
No nevim. Na tak trivialni statickou stranku je zcela zbytecne pouzivat vic nez bezne html.
Citelnost (barva pozadi a textu) je na zabiti.
Jinak je to celkem prehledny.
Vypadá to, že chlapci jen mění vzhled, ale kód zachovávají stejný už pěkně dlouho a nic je nenutí to přepisovat.Jen technická. Chlapci jsou holky.
...se jedná o ženský? A kde jsi k tomu přišel ty?Oops! To fakt nebyla vagína?
Tiskni
Sdílej: