Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Aneb zneužívání chudých studentů na špinavou práci. A ano, tento blog je o ODS.
Žil byl jednou jeden kongres. A ten kongres, milé děti, byl jedné malé parlamentní strany nad hrobem. Strana to byla stará a nemocná, sotva viděla a chápala, co se kolem ní děje. A ta strana se, milé děti, v posledních volbách pokusila v kampani použít ty soušl networks, protože v čekárně na návštěvě u doktora od místního digi hipstera slyšela, že je to teď in! Inu jala se strana najmout experty, kteří její členy naučily ty soušl média používat. A nebyly to jen tak ledajaká média děti, byl to Twíter! I vydala Strana manuál, jakže se má ten Twítr používat, a založila ho celičkému vedení! A jak to celé dopadlo? No to se dozvíte v tomhle old media blogu!
Nápad to určitě nebyl špatný, ODS to má s omladinou rozházené, většina mladých jsou komunisti a nebo volí Pankáče Karla, a tak to ODS vzala radikálně - postavila kampaň doslova a do písmene na hashtagu #volim_pravici, i když do začátku kampaně pravděpodobně většina jejich členů nevěděla, co to ten hashtag je. A jelikož se u nás na Stunome o ten Twitter taky trochu zajímame, v rámci Volebního kongresu ODS napadlo našeho šéfa Josefa Šlerku, že by bylo dobré tu kampaň pragmaticky ohodnotit. A jak líp ohodnotit kampaň, než trochou té statistiky.
A co jsme vlastně dělali? Inu ohodnocovali. Na vstupu jsme měli cca 3200 twítů, které jsme rozdělili cca po pěti stech a ty si rozdělili mezi sebou. Další otázka byla, co vlastně hodnotit. Po dlouhé debatě jsme se shodli na nejjednodušší variantě s nejlepším poměrem cena/výkon a dohodli jsme se, že budeme hodnotit twíty jako veskrze pozitivní, veskrze negativní, humoristické a ukradené jinou stranou.
A jak to tedy dopadlo:
pozitivní | 40 % |
---|---|
negativní | 15 % |
humor | 19 % |
jiná strana | 13 % |
Procenta jsou vždy z celku a jednotlivé množiny se většinou překrývají (tedy kromě pozitivní/negativní, ty jsou disjunktní).
Ze začátku kampaně to opravdu vypadalo, že to bude pro ODS velké fiasko. Objevovala se spousta karikatur, vtipů s Adolfem a spol. Pak se několik stran pokusilo hashtag ukradnout - z nich daleko největší úspěch měli Svobodní, daleko za nimi se krčí TOP09 a pár twítů od Pirátů. Co opravdu překvapilo, že celých 40 % jsou twíty veskrze pozitivní, to je podle mě opravdu velké číslo. Humor 19 % spíše překvapí tím jak málo je zastoupen - čekal jsem popravdě více. A negativních twítů jen 15 % to je přímo nádhera. Jako celek bych za sebe tedy kampaň hodnotil jako pozitivní jak pro ODS, tak pro český Twitter, o kterém ví zase o pár lidí víc. Na závěr ještě doplním, že data jsou to od začátku používání hashtagu po volební dny - nutno dodat, že se jej někteří snaží používat dodnes.
Na výsledek se můžete juknout v archivu ČT 24 tu. První vstup o Twitteru začíná kolem 38. minuty v čase 14:38.
Tiskni
Sdílej:
I vydala Strana manuál, jakže se má ten Twítr používat, a založila ho celičkému vedení! A jak to celé dopadlo?takhle
btw: co radeji zanalyzovat #volim_Kostnici