Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Welcome to desktop Linux! Here are some of my distro recommendations:
Ubuntu is a hugely popular OS. If you want to get deep into desktop Linux, Ubuntu made a few annoying decisions, but it's honestly not a big deal. It's popularity means the Internet has loads of guides and tutorials for almost everything on Ubuntu, so my few issues are easy to solve anyways.
Fedora Workstation gives you a nearly pure Gnome experience. It's backed by RedHat and it's remarkably stable while also using modern Linux techniques and technologies. A solid choice if you want your system to "just work."
Linux Mint. It's Cinnamon desktop is not Gnome, but Mint is a lightweight and comfortable distro for new users. It's also based on Ubuntu, so a lot of the guides and software that are available for Ubuntu will also (probably) work on mint.
Takže tento zapisok je skor aj otazkou pre vas ak by vedel niekto poradit s HFS+ filesys..
Vec sa ma takto k Xboxu je mozne pripoji cez Usb porty usb kluc, alebo akekolvek MASS Storage s Fat32 particiou alebo extFat.. kazdy vieme ze maximalna velkost subora je 4gb a okrem toho vecsinou su maximalne kapacity usb klucov tak 16gb.. ja vlastnim 4gb kluc.. fat32 nie je problem ale teraz som si kupil 320gb ATADA Classic CH94 prenosny externy Usb disk na ktorom bol NTFS filesystem. Problemy su dva. Prvy ze Xbox nedokaze prečítať NTFS filesystem a druhy ze NTFS-3G neni moc bezpecne v linuxe pouzivat. Nasiel som vychodisko.. Xbox podporuje HFS+ (hfsplus) filesystem z Mac OS X. Linux tiez podporuje HFS+ pomocou hfsprogs a tiez podpora v jadre. ako R / W. Takze v linuxe by nemal byt problem.. niekde som cital ze ma byt disabledJournal
Info: HFS+ je 32bit (64b ??) filesystem pouzivajuci journal a BTree..
Takže teraz je otazka ak niekto pouzivate a pripajate svoje Mac HFS+ v linuxe ako je to stabilne a ci sa to oplati.
Tiskni
Sdílej:
ono asik bude najlepsie resiznut particiu co mam na tom externom 320gb disku a spravit nejaku 64gb particiu s hfs+ predcsa ntfs otvorim pomalz vsade az na ten xbox.. inac hfs+ je na xboxe preto lebo microsoft pametal na uzivatelov mp3 prehravacov iPod od apple.
sem tam sa stalo ze ked som pripojil disk ptoom vo windowse tak niektore subory nechelo precitat.. ale inac suhlasim na plnej ciare na tomto novom disku to ide super bez chyb..
>>> Prvy ze Xbox nedokaze prečítať NTFS filesystem
Si u MS delaji prdel ???
Tak to je soda....
Jeste ta pohadka o tom jak MS vymyslel umely omezeni FAT 32 na 32 GB a pritom vime ze FAT 32 oddil muze byt velky 2 TB
v linuxe to mam ... v debianovi je balicek hfsprogs tak ako aj ntfsprogs... a podpora v jadre skoro v kazdom normalnom distre.. tusim aj slackware ma hfs utils..