Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Balíček s příkazem sudo byl vydán ve verzi 1.9.17p1. Řešeny jsou zranitelnosti CVE-2025-32462 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby host) a CVE-2025-32463 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby chroot).
Do služeb Seznam.cz se lze nově přihlásit pomocí služby MojeID [𝕏].
Bezpečnostní výzkumníci zveřejnili informace o osmi zranitelnostech, které postihují více než 700 modelů tiskáren, skenerů a štítkovačů značky Brother. Bezpečnostní upozornění vydali také další výrobci jako Fujifilm, Ricoh, Konica Minolta a Toshiba. Nejzávažnější zranitelnost CVE-2024-51978 umožňuje útočníkovi vzdáleně a bez přihlášení získat administrátorská oprávnění prostřednictvím výchozího hesla, které lze odvodit ze
… více »Společnost Oracle vlastní ochrannou známku JAVASCRIPT. Komunita kolem programovacího jazyka JavaScript zastoupena společností Deno Land vede právní bitvu za její osvobození, viz petice a otevřený dopis na javascript.tm. Do 7. srpna se k nim má vyjádřit Oracle (USPTO TTAB).
Byl představen samostatný rádiový modul Raspberry Pi Radio Module 2 s Wi-Fi a Bluetooth.
Certifikační autorita Let’s Encrypt ukončila k 4. červnu zasílání e-mailových oznámení o vypršení platnosti certifikátů. Pokud e-maily potřebujete, Let’s Encrypt doporučuje některou z monitorovacích služeb.
Přemýšlíte, jak začít prázdniny? Už v úterý 1. července se bude konat Virtuální Bastlírna, tedy online setkání bastlířů, techniků, vědců i akademiků, kde se ve volné diskuzi probírají novinky ze světa techniky, ale i jiných zajímavých témat.
Za poslední měsíc jsme byli svědky plamenů několika raket. Zatímco malá raketa od Hondy se úspěšně vznesla a opět přistála, raketa od SpaceX se rozhodla letět všemi směry najednou. Díkybohu méně … více »Linus Torvalds zmínil, že souborový systém Bcachefs zřejmě odstraní z mainline Linuxu v začleňovacím okně pro vydání 6.17. Kent Overstreet mu totiž posílá kód s novou funkcionalitou i pro začlenění do kandidátů na vydání, kdy očekává pouze opravy chyb. Kent Overstreet byl již dříve z vývoje vyloučen kvůli konfliktní komunikaci.
Ministerstvo průmyslu a obchodu propaguje Microsoft. Ten ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu spouští AI National Skilling Plan v ČR. "Iniciativa Microsoftu přináší konkrétní a praktickou podporu právě tam, kde ji nejvíc potřebujeme – do škol, firem i veřejné správy.", říká ministr průmyslu a obchodu Lukáš Vlček.
Welcome to desktop Linux! Here are some of my distro recommendations:
Ubuntu is a hugely popular OS. If you want to get deep into desktop Linux, Ubuntu made a few annoying decisions, but it's honestly not a big deal. It's popularity means the Internet has loads of guides and tutorials for almost everything on Ubuntu, so my few issues are easy to solve anyways.
Fedora Workstation gives you a nearly pure Gnome experience. It's backed by RedHat and it's remarkably stable while also using modern Linux techniques and technologies. A solid choice if you want your system to "just work."
Linux Mint. It's Cinnamon desktop is not Gnome, but Mint is a lightweight and comfortable distro for new users. It's also based on Ubuntu, so a lot of the guides and software that are available for Ubuntu will also (probably) work on mint.
Takže tento zapisok je skor aj otazkou pre vas ak by vedel niekto poradit s HFS+ filesys..
Vec sa ma takto k Xboxu je mozne pripoji cez Usb porty usb kluc, alebo akekolvek MASS Storage s Fat32 particiou alebo extFat.. kazdy vieme ze maximalna velkost subora je 4gb a okrem toho vecsinou su maximalne kapacity usb klucov tak 16gb.. ja vlastnim 4gb kluc.. fat32 nie je problem ale teraz som si kupil 320gb ATADA Classic CH94 prenosny externy Usb disk na ktorom bol NTFS filesystem. Problemy su dva. Prvy ze Xbox nedokaze prečítať NTFS filesystem a druhy ze NTFS-3G neni moc bezpecne v linuxe pouzivat. Nasiel som vychodisko.. Xbox podporuje HFS+ (hfsplus) filesystem z Mac OS X. Linux tiez podporuje HFS+ pomocou hfsprogs a tiez podpora v jadre. ako R / W. Takze v linuxe by nemal byt problem.. niekde som cital ze ma byt disabledJournal
Info: HFS+ je 32bit (64b ??) filesystem pouzivajuci journal a BTree..
Takže teraz je otazka ak niekto pouzivate a pripajate svoje Mac HFS+ v linuxe ako je to stabilne a ci sa to oplati.
Tiskni
Sdílej:
ono asik bude najlepsie resiznut particiu co mam na tom externom 320gb disku a spravit nejaku 64gb particiu s hfs+ predcsa ntfs otvorim pomalz vsade az na ten xbox.. inac hfs+ je na xboxe preto lebo microsoft pametal na uzivatelov mp3 prehravacov iPod od apple.
sem tam sa stalo ze ked som pripojil disk ptoom vo windowse tak niektore subory nechelo precitat.. ale inac suhlasim na plnej ciare na tomto novom disku to ide super bez chyb..
>>> Prvy ze Xbox nedokaze prečítať NTFS filesystem
Si u MS delaji prdel ???
Tak to je soda....
Jeste ta pohadka o tom jak MS vymyslel umely omezeni FAT 32 na 32 GB a pritom vime ze FAT 32 oddil muze byt velky 2 TB
v linuxe to mam ... v debianovi je balicek hfsprogs tak ako aj ntfsprogs... a podpora v jadre skoro v kazdom normalnom distre.. tusim aj slackware ma hfs utils..