Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Welcome to desktop Linux! Here are some of my distro recommendations:
Ubuntu is a hugely popular OS. If you want to get deep into desktop Linux, Ubuntu made a few annoying decisions, but it's honestly not a big deal. It's popularity means the Internet has loads of guides and tutorials for almost everything on Ubuntu, so my few issues are easy to solve anyways.
Fedora Workstation gives you a nearly pure Gnome experience. It's backed by RedHat and it's remarkably stable while also using modern Linux techniques and technologies. A solid choice if you want your system to "just work."
Linux Mint. It's Cinnamon desktop is not Gnome, but Mint is a lightweight and comfortable distro for new users. It's also based on Ubuntu, so a lot of the guides and software that are available for Ubuntu will also (probably) work on mint.
Dostal som sa do bodu kedy som prisiel na to ze na bezne veci a "hranie" nazvem to tak kedze sa tymto zatial nezivim mi postacuju Atmely a PICy narozdiel od ARMov a podobnych highend. na atmely mam MKIIUSB prog ale s PICmy mam mensi problem ohladom programatora ktory som si pred par rokmi postavil.
mam maticnu dosku ASUS P8B75 M LX PLUS bez serioveho COM portu, chcel by som ale naprogramovat PIC mcu pomocou JDM programatora ktory mi na starej intel doske s G41 chipse. fungoval na rozdiel od kopec inych ludi ktorym JDM nesiel.
takze skusal som redukciu s USB na RS232 vo forme USB kluca ale ta nefungovala a aj som sa docital n forach ze to ani fungovat nemoze kedze RS232 a USB maju uplne odlisne napetia na klasicky prenos dat je ta redukcia OK ale na programovanie kdePIC vyzaduje cez 12V to nepojde
takze jedina moznost je radic
http://www.alza.sk/axago-pcia-s2-d283815.htm#popis
myslite si ze to bude fungovat a tento radic sa bude spravat ako keby ten chip bol priamo na doske?
taktiez si chccem kupit maticnu dosku pre testovanie a hranie
http://www.alza.sk/gigabyte-e240n-d372603.htm
Základná doska AMD A45, integrovaný AMD Single-Core E-240, DDR3 1333, SATA II, USB 2.0, PCI, GLAN, DVI, HDMI, 8ch audio, mini ITX
vyzera celkom fajn az na ten procesor kebyze bol 2 jadrovy. inac to chcem koli tymto veciam: Radeon 6350 grafika je priatelna pre Haiku a aj vo windows (XP) spusti ja nejaku tu hru na 1280x720 narozdiel od Intel HD grafiky ktora ma tiez vykon ako tento Radeon ale nema technologie takze v hrach su same cierne textury. druha vec je VGA a HDMI vystup a ten mnou spominany seriovy port.
Tiskni
Sdílej:
Nebylo by lepší trochu poladit ten programátor? Pokud teda chápu, že jen nemá napětí co potřebuje - přidáš integráč co je v USB-RS232 převodnících a napájení bys táhnul z USB
Teď na to koukám a omlouvám se za zmatky, měl jsem za to (opravdu netuším proč), že to komunikuje asynchronně, ale v reálu to má signály clock a data
Ale alespoň něčím zkusím přispět - s USB redukcí to možná nefunguje ne kvůli napětí, ale kvůli nezapojení pinů pro HW handshaking. Čip FT232 sice vstupy/výstupy má, ale co mi před mnoha měsíci prozradil Google, tak bývají na konektor zapojeny jen piny RxD a TxD. Netuším jaký k tomu může mít kdo důvod a co je na tom pravdy, ale údajně to tak bylo docela běžné.
tak bývají na konektor zapojeny jen piny RxD a TxD. Netuším jaký k tomu může mít kdo důvod a co je na tom pravdy, ale údajně to tak bylo docela běžné.Na levnější RS232/USB jsou totální tyfus, některé mají problémy s I2C (teploměr po I-wire) a musí se použít ty dražší nebo to musíš zbastlit sám.
gtz: dik za upozornenie mam JDM a som rad ze ma niekto upozornil na odpalovanie :D dobre vediet