abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    včera 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2000 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Geforce 5600 Ultra 780TV 256MB-podivne chovani

    8.11.2007 14:22 | Přečteno: 1151× | something

    Po vymene Radeon 9600 PRO 128MB za vyse uvedenou kartu, sem zacal pozorovat vyrazne zpomaleni u nekterych her vyuzivajicich DX9. V OpenGL je ale vse v poradku. Pritom Geforce ma byt podle mnou zjistenych parametru vykonnejsi, vzdyt takty pameti a cipu jsou vyssi nez u toho Radeonu. Nektrei se urcite budou ptat proc sem udelal takovou blbost ze jsem menil ty karty.

    Ja si ovsem nemyslim ze bych ji udelal. Vseobecne zname problemy s kartami ATI v linuxu se projevily i u me. Nefungujici Beryl, tzv. "Glithces" ve hrach, nefungujici jiny vystup u MPlayeru nez "opengl" majici pevne rozmery velikosti okna atd.

    Tady je rozpis fps ktere sem dosahl v ruznych hrach:

    Prey 800x600, hd	.			30-50 fps
    Fear, DX9, 640x480, ld				10-18 fps
    HL2:Episode 1, DX9, 800x600, hd			10-12 fps
    HL2:Episode 1, DX81, 800x600, hd		30-40 fps
    Far Cry, DX9, 800x600, hd			4-6 fps
    Far Cry, DX9, 800x600, ld			10-12 fps
    Far Cry, OGL, 800x600, hd			30-50 fps
    Nexuiz, 800x600,hd				20-35 fps
    Warsow, 800x600,hd, 8xAF			60+fps
    Infernal, DX9, 640x480,ld (GeForce)		8-12 fps
    Infernal, DX9, 800x600,hd, 4x AA,(Radeon)	30-45 fps
    World of Warcraft, DX9, 800x600,hd		4-8 fps
    World of Warcraft, OGL, 800x600,hd		22-50 fps
    Stalker, DX9, 800x600, md			15-30 fps
    Flatout 2, DX9, 800x600,hd,PostProcessing "on"  20-40 fps
    Otazkou tedy je proc hry ktere jedou pod DX9, jedou mnohem pomaleji na GeForce nez na Radeonu.Vypada to jak kdyby karta se neumela vyporadat s DX9, zatimco u DX8.1 a opengl je vse tak jak ma byt. V pocitaci ve kterem byla predtim se tento problem neprojevoval. Napr. Chronicles of Riddick pri "800x600, hd,SM2.0+, 2x AA", ktery taktez vyuziva DX9 jel naprosto v poradku bez jakehokoliv vyrazneho zpomaleni, dokonce i Stalker byl bez problemu hratelny a to i na mojem PC. Zkousel jsem ruzne verze ovladacu, ale nic se tim nezmenilo. Projevuje se to ale i ve Windows, takze me napadlo zkusit flashnout BIOS karty.

    Nezna nekdo efektivni reseni tohoto problemu?

           

    Hodnocení: 67 %

            špatnédobré        

    Anketa

    Co bych mel tedy udelat?
     (8 %)
     (8 %)
     (8 %)
     (75 %)
    Celkem 12 hlasů

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    David Heidelberg avatar 8.11.2007 14:25 David Heidelberg | skóre: 46 | blog: blog_
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Geforce 5600 Ultra 780TV 256MB-podivne chovani
    Karty nv5200 a nv5600 jsou ty nejslabší karty s podporou DX9, která je jim díky slabému výkonu karty naprosto na nic.

    0K!AS
    David Heidelberg avatar 8.11.2007 14:28 David Heidelberg | skóre: 46 | blog: blog_
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Geforce 5600 Ultra 780TV 256MB-podivne chovani
    Ještě bych chtěl dodat, že když už kartu s DX9, tak alepsoň 5800 nebo 6600(no, dejme tomu ještě 6200, ale za ní ruku do ohně nedám). Tyhle karty už jsou dostatečně výkoné pro DX9.
    Michal Fecko avatar 8.11.2007 14:29 Michal Fecko | skóre: 31 | blog: Poznámkový blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Geforce 5600 Ultra 780TV 256MB-podivne chovani
    aspon 6xxx
    David Heidelberg avatar 8.11.2007 14:31 David Heidelberg | skóre: 46 | blog: blog_
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Geforce 5600 Ultra 780TV 256MB-podivne chovani
    ano s 6600TD mám skvělé zkušenosti jak pod linuxem, tak pod windows. 7600GS(od Gainwardu Golden Sample) také nezklamala ani v jednom systému :-)
    belisarivs avatar 8.11.2007 17:41 belisarivs | skóre: 22 | blog: Psychobláboly
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Geforce 5600 Ultra 780TV 256MB-podivne chovani
    Souhlas. Navic je ta 7600GS pekna cervena. Coz v case, kde je vse "krasne videt" jiste kazdy oceni. :)

    Ted vazne, je fakt dobra a jsem s ni spokojeny. Navic ma pasivni chlazeni.
    IRC is just multiplayer notepad.
    David Heidelberg avatar 8.11.2007 20:05 David Heidelberg | skóre: 46 | blog: blog_
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Geforce 5600 Ultra 780TV 256MB-podivne chovani
    Já mám s aktivním chlazením + jediná Golden Sample karta s jádrem 7600GS má DDR3, takže po přetaktování její výkon odpovídá GT verzi, jen paměti teď mám z myslím z 500x2 na 770x2. Jdou i víc, ale tohle na cs1.6 s max detaily na 1440x900 stačí :-)

    0K!AS
    8.11.2007 14:41 Jix0 | skóre: 24 | blog: Not only for humans
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Geforce 5600 Ultra 780TV 256MB-podivne chovani
    Ale proc se tedy tohle neprojevilo treba u toho Stalkera nebo Flatout 2?.

    Ja bych byl pro novou kartu, ale vzhledem k nedostatku volnych financi a nedostatku karet pro AGP mi moc moznosti nezbyva
    If you will not cooperate, you are to be executed! | Starting as a DJ
    David Heidelberg avatar 8.11.2007 14:44 David Heidelberg | skóre: 46 | blog: blog_
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Geforce 5600 Ultra 780TV 256MB-podivne chovani
    do AGP už neinvestuj, nevyplatí se to. To radši počkej, až budeš mít desku s PCIe ;-)

    0K!AS
    8.11.2007 15:53 Robo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Geforce 5600 Ultra 780TV 256MB-podivne chovani
    heh, tak pre mna ako cisteho linuxaka je stale taka 6800GT AGPcko na linux viac nez dost
    8.11.2007 15:54 Robo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Geforce 5600 Ultra 780TV 256MB-podivne chovani
    a predpokladam, ze par rokov to urcite vydrzi
    Limoto avatar 8.11.2007 17:06 Limoto | skóre: 32 | blog: Limotův blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Geforce 5600 Ultra 780TV 256MB-podivne chovani
    Proč? Já jsem nedávno koupil 6600GT do AGP (1000,-) a 3200+ do socketu A (800,-) a nijak toho nelituju.
    rADOn avatar 8.11.2007 15:59 rADOn | skóre: 44 | blog: bloK | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Geforce 5600 Ultra 780TV 256MB-podivne chovani
    Afaik pokud u stalkera nezapnes dynamicky svetla tak pixel shader nepouziva. A kdyz je zapnes tak je mu 6800 malo :-(
    "2^24 comments ought to be enough for anyone" -- CmdrTaco
    Michal Fecko avatar 8.11.2007 14:26 Michal Fecko | skóre: 31 | blog: Poznámkový blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Geforce 5600 Ultra 780TV 256MB-podivne chovani
    Chyba mi tam moznost "Nehulit a nedristat" ...
    8.11.2007 14:49 D-Evil | skóre: 25 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Geforce 5600 Ultra 780TV 256MB-podivne chovani
    Správná odpověď zní místo hulení najít benchmarky a mlátit hlavou do zdi. Na inteligenci to nepomáhá, ale neni to tak složitý jako počítače.
    karoliner avatar 8.11.2007 16:55 karoliner | skóre: 9 | blog: karoliner | Mosty u Jablunkova
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Geforce 5600 Ultra 780TV 256MB-podivne chovani
    ale určitě tím bušením hlavy do zdi uškodí mozku méně než hulením "STOP THE MADNESS"
    "Čistý štít!" Kohouti jsou malí páni, to jitřenka řídí kokrhání.
    8.11.2007 17:53 depka
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Geforce 5600 Ultra 780TV 256MB-podivne chovani
    hral tu nekdo slusne(a s lepsima detailama) HL2 pres wine? kdyz tak prosim napis co mas za grafiku a procak
    9.11.2007 14:58 Jix0 | skóre: 24 | blog: Not only for humans
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Geforce 5600 Ultra 780TV 256MB-podivne chovani
    800x600, hd,bloom lightning, 2xAA, DX8.1, u toho HL2. mam Athlon 2500+ 2GHZ, Geforce 5600 ultra, 256 MB, 512 MB RAM
    If you will not cooperate, you are to be executed! | Starting as a DJ

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.