Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Nějakou dobu jsem řešil, jakým způsobem synchronizovat data mezi svým MDA se systémem Windows Mobile 5 a stolním počítačem s Linuxem, konkrétně PIM aplikací Kontact. Teď si můžete přečíst alespoň částečné řešení pomocí Google Calendar, OGGsync na straně PDA/MDA a GCALDaemon na straně mého SuSE Linux Desktopu.
Založíme si účet na http://www.google.com/calendar a vytvoříme si nový prázdný kalendář.
Potom si z webu http://oggsync.com/ stáhneme do PDA instalační CAB soubor a nainstalujeme jej. Po prvním spuštění odsouhlasíme licenci a zadáme přístupové údaje k našemu Google kalendáři a provedeme synchronizaci. Tím dostaneme data z kalendáře v PocketPC do Google kalendáře.
Teď musíme nějak dostat data z webu do Kontactu.
Stáhneme a nainstalujeme GCALDaemona (návod) a spustíme jej. Teď už zbývá jen nastavit Kontact tak, aby mohl obousměrně komunikovat s Google kalendářem.
Pro jistotu si nejprve vytvoříme nový kalendář (na zkoušku, ať si nějak nezmrvíme ten co už roky používáme ) a v nastavení zdrojů vybereme volbu „
Kalendář ve vzdáleném souboru
“. Potom do položky Stáhnout z:
a Odeslat na:
překopírujeme privátní adresu ical souboru z Googlu a nahradíme text www.google.com
textem localhost:9090
. Vypadá to nějak takhle:
http://localhost:9090/calendar/ical/username%40example.cz/ \\
private-896fbad1dc8989a73f4a7d568752572/basic.ics
Po spuštění ještě zadáme uživatelské jméno a heslo a můžeme začít sdílet kalendář Korganizeru se svým PDA.
Rozchodil jsem to před chvílí a zdá se, že to funguje docela dobře.
Tiskni
Sdílej:
Když selžou všechny pokusy uvést zařízení do provozu, je dobré přečíst si návod.
Když selžou všechny pokusy uvést zařízení do provozu, je dobré přečíst si návod.
IMO nejlepší řešení by bylo to ála Google, jen s vynecháním Google uprostřed, t.j. plugin na straně PDA, který by navázal na nějakého démona na straně PC. Výhodou by bylo, že podobné řešení by při troše snahy mohlo fungovat na vícero platformách.
Jo, to je zajímavý nápad. Není náhodou něco jako google API uvolněno pod licencí, která by toto umožňovala? Teď ještě najít, jestli to už někdo neudělal, nebo někoho kdo by to naprogramoval.
Když selžou všechny pokusy uvést zařízení do provozu, je dobré přečíst si návod.
Když selžou všechny pokusy uvést zařízení do provozu, je dobré přečíst si návod.
Když selžou všechny pokusy uvést zařízení do provozu, je dobré přečíst si návod.