abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
dnes 15:33 | Nová verze

Počítačová hra Factorio (Wikipedie) běžící také na Linuxu dospěla do verze 1.0. Oficiální oznámení v příspěvku na blogu. Ukázky na YouTube. Hra byla představena v roce 2013 na Indiegogo.

Ladislav Hagara | Komentářů: 10
dnes 09:00 | Bezpečnostní upozornění

Národní bezpečnostní agentura (NSA) a Federální úřad pro vyšetřování (FBI) upozorňují na linuxový malware Drovorub. Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy ve FAQ. Detaily v pětačtyřicetistránkové analýze.

Ladislav Hagara | Komentářů: 8
dnes 08:00 | Nová verze

Interaktivní výpočetní prostředí Jupyter Notebook (zobecnění dřívějšího IPython Notebook) má také variantu Jupyter Book pro vytváření rozsáhlejších dokumentů. To je nově přepracované – používá systém pro správu obsahu (dokumentace) Sphinx se značkovacím jazykem MyST založeným na Markdownu a nový systém sestavení dokumentu namísto původního Jekyll.

Fluttershy, yay! | Komentářů: 5
dnes 07:00 | Nová verze

Bylo vydáno Ubuntu 18.04.5 LTS, tj. páté opravné vydání Ubuntu 18.04 LTS s kódovým názvem Bionic Beaver (poznámky k vydání a přehled změn) a také Ubuntu 16.04.7 LTS, tj. sedmé opravné vydání Ubuntu 16.04 LTS s kódovým názvem Xenial Xerus (poznámky k vydání a přehled změn).

Ladislav Hagara | Komentářů: 7
dnes 06:00 | Nová verze

Byla vydána nová verze 1.48 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.48 bude vydáno také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.

Ladislav Hagara | Komentářů: 0
včera 19:11 | Zajímavý projekt

Neziskové technologické konsorcium Linux Foundation a společnosti Grillo a IBM společně představili projekt OpenEEW (GitHub) neboli open source systém včasného varování před zemětřeseními (earthquake early-warning).

Ladislav Hagara | Komentářů: 0
včera 16:33 | Nová verze

Byla vydána nová verze 5.1.0 otevřeného emulátoru procesorů a virtualizačního nástroje QEMU (Wikipedie). Přispělo 235 vývojářů. Provedeno bylo více než 2 500 commitů. Přehled úprav a nových vlastností v seznamu změn.

Ladislav Hagara | Komentářů: 2
včera 16:11 | Nová verze

Byla vydána nová verze 20.08.0 KDE Aplikací (KDE Applications). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (sk), v kompletním seznamu změn a na stránce s dalšími informacemi.

Ladislav Hagara | Komentářů: 0
12.8. 13:55 | Komunita

Nadace The Document Foundation (TDF) zastřešující vývoj svobodného kancelářského balíku LibreOffice zveřejnila čtyřiapadesátistránkovou výroční zprávu za rok 2019. K dispozici je v nízkém (6,4 MB) i vysokém (53,2 MB) rozlišení. Nadace také publikovala statistiky související s LibreOffice 7.0. Před týdnem vydaná verze byla z oficiálních stránek stažena již 423 tisíckrát.

Ladislav Hagara | Komentářů: 0
12.8. 13:33 | Zajímavý článek

Když se řekne „jmenný prostor“ hodně lidí si představí xmlns v XML nebo balíčky v Javě odvozené od internetových domén. Jmenné prostory jsou ale obecný koncept se kterým se setkáme prakticky všude a odvozovat je můžeme i jinak. Článek Jména a jmenné prostory dává toto téma do souvislostí a ukazuje různé způsoby tvorby jmenných prostorů. Nahlédneme i do zajímavého světa RDF a ukážeme si, jak vytvářet URI, která budou globálně unikátní jednou provždy.

xkucf03 | Komentářů: 10
Dokážete si představit, že by váš hlavní počítač (desktop, notebook) byl v současné době založen na architektuře jiné než x86 (x86_64)? Například ARM, POWER, RISC-V,…
 (13%)
 (12%)
 (56%)
 (14%)
 (5%)
Celkem 260 hlasů
 Komentářů: 16, poslední dnes 04:55
Rozcestník

Synchronizace Mandriva Linuxu a Windows Mobile-překlad WIKI

1.3.2009 19:25 | Přečteno: 1385× | jakápak kategórie | poslední úprava: 1.3.2009 19:22

Zatím rozpracovaný překlad stránky podle které jsem před časem úspěšně zprovoznil synchronizaci Windows Mobile s Mandriva Linuxem. Originál návodu byl vydaný pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 2.5.

Možná to je trochu kostrbaté, anglicky se teprve učím.

Upozornění: synchronizace funguje i v Mandriva Linuxu 2009.0, ale je nutné použít prostředí KDE 3.x. nebo GNOME.

2008.1 synchronizace

Z Mandriva Community Wiki

Mandriva Linux 2008 Spring obsahuje podporu pro snadnou synchronizaci mnoha typů mobilních zařízení s aplikacemi GNOME a KDE desktopu. Tři typy zařízení specificky testované na práci s tímto vydáním jsou zařízení Windows Mobile 5 a 6, Blackberry a většina telefonů Nokia.

POZNÁMKA: tato stránka je exkluzivně o synchronizaci dat. It does not cover the use of a mobile device as a modem to provide a data connection for your system (commonly known as tethering). The Mandriva drakconnect utility has some support for setting up mobile devices as modems via Bluetooth, but in many cases - especially if you wish to tether over USB rather than Bluetooth - some manual configuration will be necessary. This page does not contain any information on tethering with Windows Mobile or any other mobile devices.

Obsah

Zařízení Windows Mobile 5 a 6 používající USB kabel

1.1 Než začneme

1.1.1 Nekompatibilita firewallu

Bohužel, synchronizace nebude pracovat když budete mít Mandriva firewall spuštěný v základním (default) nastavení. To proto, že spojení mezi zařízením a počítačem pracuje jako síťové spojení a tak je "chráněno" firewallem. Jestli máte Mandriva firewall spuštěný, budete muset spustit konfigurační nástroj firewallu a nastavit jako nechráněný Ethernet:rndis0 interface, když budete dotázáni, který interface chcete chránit. To musíte udělat před připojením vašeho zařízení k počítači. If you use your device for connection tethering (using it to provide an internet connection to your computer) as well as synchronizing with it, you should re-run the firewall configuration tool and re-enable protection for the rndis0 interface between synchronizations.

1.1.2 Úroveň zabezpečení

Možná máte potíže synchronizovat vaše zařízení, když je Mandriva Úroveň zabezpečení nastavena na Vysoká [Higher] nebo Paranoidní [Paranoid]. Doporučujeme použít Vyšší [High] nebo Standard úroveň zabezpečení

1.1.3 Nekompatibilita s ochranou heslem

Aktuálně, Mandriva není schopná synchronizace s vaším zařízením když je zapnutá ochrana heslem. Potřebujete vypnout ochranu heslem ve vašem zařízení předtím, než budete moci synchronizovat s Mandrivou.

1.1.4 Nastavení Windows Mobile 6 a novějších do RNDIS módu

Vaše zařízení musí být v RNDIS módu pro práci synchronizace. Zařízení Windows Mobile 5 jsou nastavena do RNDIS módu v základním nastavení, ale pokud narazíte na problémy, které nejsou vysvětleny jinde v této příručce, podívejte se jestli existují programy pro nastavení USB na vašem zařízení (někteří prodejci podporují nástroje třetích stran pro váš přístroj). Pro zařízení Windows Mobile 6 a pozdější jděte do nabídky Start -> Nastavení -> Připojení -> USB a ujistěte se, že je zaškrtnutá volba [Enable enhanced network functionality].

1.2 Instalace software

Chcete-li začít, jednoduše nainstalujte task-wm5sync-kde nebo task-wm5sync-gnome v závislosti na tom, který desktop používáte. Když používáte GNOME možná také chcete nainstalovat kdepim-kitchensync třebaže je to KDE aplikace, je to výborný, dostupný a při požívání jednoduchý grafický synchronizační nástroj. Jestli tento balíček nevidíte v Mandriva nástroji pro instalaci software, nejprve se ujistěte, že máte povolen oficiální repozitář: podívejte se sem pro instrukce. Pak zkontrolujte, že vyhledávací filtr - rozbalovací seznam v levém horním rohu programu pro instalaci software je nastaven na Balíčky s GUI [Packages with GUI]. Když tak, změňte to na Vše [All].

1.3 Příprava

Po instalaci balíčků restartujte váš systém, nebo spusťte synce-kpm: bude v menu v sekci Nástroje [Tools] se jménem Applet do panelu SynCE [SynCE panel monitor]. Budete upozornění, že běží nový applet v panelu [system tray]. To je synce-kpm. Připojte vaše zařízení a budete upozorněni, že je vaše zařízení připojeno. Když kliknete pravým tlačítkem myši a vyberete [Show mainscreen] uvidíte některé informace o vašem zařízení - jméno, stav nabití baterie a informace o úložném zařízení. Při prvním připojení zařízení může trvat několik sekund než se zobrazí všechny informace, musíte počkat, nedělejte nic dalšího. Pokud je zřejmé, že k detekci vašeho zařízení nedošlo, zkuste zařízení odpojit a znovu připojit. Když to nepomůže, zkuste restartovat službu synce-kpm s připojeným zařízením. Nikdy nespouštějte synce-kpm jako root, vždy ji spouštějte jen jako uživatel s běžnými právy.

1.4 Vytvoření patnerství

Jakmile synce-kpm rozpozná vaše zařízení, budete potřebovat vytvořit partnerství mezi telefonem a počítačem. Toto potřebujete udělat jen jednou pro každé zařízení. Klikněte na záložku Partnership manager a klikněte na Add. Vložte jméno nového partnerství a zaškrtněte všechny položky, které si přejete synchronizovat (výchozí volby jsou docela rozumné). Potom klikněte na Create. Vaše nové partnerstí se zobrazí v seznamu. Prosím pozor, existuje limit pouze dvou partnerství pro každé Windows Mobile zařízení. Tento limit je obsažen ve Windows Mobile zařízeních a nemůže být obejit. Když už máte dvě partnerství, musíte jedno vymazat (v telefonu) předtím, než budete moci vytvořit partnerství s vaším Linuxovým strojem.

1.5 Synchronizace dat

Nyní partnerství existuje a vy můžete použít aplikaci na bázi OpenSync pro synchronizaci dat. Když jste nainstalovali balíček task-wm5sync-kde máte dostupnou aplikaci KitchenSync. Jestli jste nainstalovali task-wm5sync-gnome máte dostupnou aplikaci MultiSync, ale jak bylo zmíněno, možná místo ní chcete použít KitchenSync, který je lepší, snadnější pro použití a spolehlivější. S task-wm5sync-kde můžete synchronizovat vaše zařízení s KDE PIM aplikacemi - KMail, KAddressBook a dalšími. S task-wm5sync-gnome můžete vaše zařízení synchronizovat s Evolution. Když si přejete synchronizovat vaše zařízení s něčím jiným - soubor na disku (třeba pro zálohu), nebo jinými aplikacemi, online službami jako Google Calendar, nebo jiným zařízením - je pro vás dostupných mnoho OpenSync pluginů v balíčku jménem libopensync-plugin-(jméno).

1.5.1 KitchenSync

Přistoupíme k vytvoření synchronizační skupiny za použití KitchenSync. Spusťte KitchenSync, klikněte na Add Group, vložte jméno skupiny (je jen pro vaši potřebu, můžete použít něco co si budete dobře pamatovat). Můžete vybrat přesně co si přejete synchronizovat zaškrtnutím odpovídajících boxů. Potom klikněte na Add Member ... vyberte Plugin to synchronize with Windows CE device a klikněte na OK. Můžete pojmenovat zařízení, když chcete, ale není to vyžadováno. Klikněte na Add member ... znovu. Nyní vyberte cokoli co si přejete synchronizovat s vaším zařízením. Když synchronizujete s KDE, klikněte na KDE Desktop, potom na OK. K synchronizaci s Evolution klikněte na Evolution 2.x a pak OK. Nyní klikněte na OK a vraťte se na hlavní obrazovku. Důležité: když synchronizujete s KDE, musíte zavřít všechny příbuzné aplikace (KAddressbook, KCalendar, Démon upomínek apod.) před synchronizací. Klikněte na Synchronize Now a synchronizace se provede. V budoucnu můžete synchronizovat jednoduše spuštěním KitchenSync a kliknutím na Synchronize Now.

1.5.2 MultiSync

K vytvoření synchronizační skupiny použitím MultiSync jej spusťte (je pojmenován MultiSync-gui v menu). Klikněte na Add, vložte jméno pro skupinu (je jen pro vaši potřebu, můžete použít něco co si budete dobře pamatovat). Klikněte na tlačítko Edit pod nově vytvořenou skupinou. Můžete přesně vybrat co si přejete synchronizovat zaškrtnutím příslušných boxů. Když nezaškrtnete žádný box, budou synchronizována všechna data pro které je podpora. Když zaškrtnete některé boxy, jen tato data budou synchronizována. Potom klikněte Add Member, vyberte Plugin to synchronize with Windows CE device a klikněte na Apply. Znovu klikněte na Add Member. Nyní vyberte jakýkoli modul, který chcete synchronizovat s vaším zařízením. Pro synchronizaci s KDE klikněte KDE Desktop a potom na Apply. K synchronizaci s Evolution klikněte na Evolution 2.x a potom na Apply. Nyní klikněte na Close a vraťte se na hlavní obrazovku. Důležité: když synchronizujete s KDE, musíte zavřít všechny příbuzné aplikace (KAddressbook, KCalendar apod.) před synchronizací. Klikněte na Refresh a synchronizace se provede. V budoucnu můžete synchronizovat jednoduše spuštěním MultiSync a kliknutím na Refresh.

1.6 Instalace a odebrání software v zařízení

Můžete použít synce-kpm k instalaci a odebrání software z vašeho zařízení. Otevřete synce-kpm a klikněte na záložku Software Manager. Pro instalaci software klikněte na Install CAB a pokračujte dle instrukcí. Odstranění software - vyberte jej v seznamu a klikněte na Uninstall.

1.7 Přesun souborů do a ze zařízení

Zatím nepřeloženo        

Hodnocení: 100 %

        špatnédobré        

Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

Komentáře

Vložit další komentář

Nebezpecna_sit avatar 1.3.2009 21:34 Nebezpecna_sit | skóre: 34 | blog: dangerousness | Valašské Meziříčí/Praha
Rozbalit Rozbalit vše Re: Synchronizace Mandriva Linuxu a Windows Mobile-překlad WIKI
Záslužná to činnost, ale ta čeština není, co by měla být ;)
Linux is sexy :o)
1.3.2009 22:44 sheeryjay | skóre: 13 | Nové Město na Moravě
Rozbalit Rozbalit vše Re: Synchronizace Mandriva Linuxu a Windows Mobile-překlad WIKI

Dodal bych že pokud si neuvědomíte že máte firewall zaplý tak vám to může nepěkně podrazit nohy ;-).

ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
© 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.