Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Nějakou dobu jsem řešil, jakým způsobem synchronizovat data mezi svým MDA se systémem Windows Mobile 5 a stolním počítačem s Linuxem, konkrétně PIM aplikací Kontact. Teď si můžete přečíst alespoň částečné řešení pomocí Google Calendar, OGGsync na straně PDA/MDA a GCALDaemon na straně mého SuSE Linux Desktopu.
Až vás omrzí programování, prohlížení internetu nebo bůhví co u toho svého PC děláte, skočte si do obchodu pro lentilky s mini cédéčkem. Najdete na něm 3 hry. Konkrétně Arkanoid, Tetris a Pacman. Nebudu se tady o těch hrách vypisovat, beztak je všichni znáte. Píšu to jen proto, že mne docela překvapilo, že se to dalo bez problémů spustit ve wine (konkrétně: distro SuSE 10.1, WINE 0.9.11).
Tři "skrýnšoty", abyste viděli, že nekecám
Tento návod se krok za krokem zabývá instalací JRE do systému SUSE Linux 10.1 pomocí *.rpm.bin balíčku.
Po shlédnutí (opět funkčních) nových stránek Danix teamu jsem zjistil, že je na světě nová zatím betaverze mé oblíbené distribuce. Stáhnul jsem si tedy DANIX test CD 2006-06-17b, vypálil a vložil do mechaniky mého notebooku ACER.
Včera jsem se, jako obvykle, chystal naskenovat objednávky pro odeslání na firmu.
Tak jsem během minulého týdne přešel na SuSE 10.1 a musel jsem vyřešit, jak připojit k internetu svůj PC a notebook, když mám u poskytovatele zaregistrovanou konkrétní MAC adresu.
Návod pro Mandrivu a SuSE:
Tak jsem po dlouhé době opět přispěl jistému Billovi G. na zvýšení životní úrovně.
Kdysi, celkem nedávno, způsobila můj přechod od Windows k GNU/Linux live distribuce Danixu. Danix se mi zalíbil natolik, že jsem nainstaloval Community verzi Mandrakelinuxu, která vyšla v LinuxExpresu.