Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
Po shlédnutí (opět funkčních) nových stránek Danix teamu jsem zjistil, že je na světě nová zatím betaverze mé oblíbené distribuce. Stáhnul jsem si tedy DANIX test CD 2006-06-17b, vypálil a vložil do mechaniky mého notebooku ACER.
Danix vcelku rychle nabootoval a zastavil se až na obrazovce pro přihlášení uživatele, kde dal na výběr mezi rootem a běžným uživatelem.
Přihlásil jsem se jako uživatel a přivítalo mě příjemně sladěné prostředí KDE verze 3.5.3.
Po spuštění dostanete Danix v anglickém jazyce, ale není problém si změnit regionální nastavení na české nebo i jiné. Na výběr máte z několika jazyků. Jen pro změnu jazyka ve všech aplikacích je třeba se odhlásit a znovu přihlásit. Potom s vámi Danix komunikuje česky téměř všude.
Pokud jde o aplikace, které máte k dispozici je zde opravdu přehršel programů. Jestli používáte počítač k běžné kancelářské práci či prohlížení internetu, pravděpodobně nebudete mít problém si vybrat tu svoji aplikaci na kterou jste zvyklí.
Danix obsahuje například:
Pokud by vám přece jen nějaký program chyběl, neměl by být problém si do Danixu doinstalovat chybějící programy. Systém je založený na Debianu a pomocí Synaptic byste měli mít přístup k ostatním balíčkům distribuce Debian.
Doporučuji vyzkoušet
Jo a obsahuje kernel 2.6.15-danix-spk
Tiskni
Sdílej: