Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Inu děti,to bylo tak: za devatero routery a devatero NATy žil byl jeden malý chlapec. Ten chlapec používal Windows XP a Internet Explorer. I jednoho dne se rozhodl vyzkoušet Firefox.
A co se nestalo! Firefox byl mnohem hezčí a lepčejší než už starý IE 6.0. A ten chlapec, Tomáš se jmenoval, se s Firefoxem brzy skamarádil. Chodili spolu na dlouhé procházky po internetu, jen co telefoní linka stačila. Ve škole mu ale jeden kamarád ukázal podivnou věc. Operu! Ta Tomáše naprosto uchvátila! Ta úžasná gesta myší, integrovaný RSS reader a e-mailový klient. Přestože operu moc nemá rád, raději holduje Bachovým fugám a Passacaglii c-moll, tak se do Opery zamiloval a s hodným Firefoxem se vídal minimálně. Jednoho dne se ale Opera začala nemít ráda s https a tak se Tom přestěhoval blízko moře zvaného Opičí a w okně Operu již neviděl.
Ale jelikož je Tomáš zapřísáhlý Gnomák, tak na FireFoxe úlně nezanevřel a skamarádil svého tučňáka s tím ohnivým lišákem. Ale po Opeře se mu tuze stýskalo... Ale co naplat GTK a Qt je jako oheň a voda. Nedalo mu to a tak svého lišáka naučil stejným kouskům jako uměla Opera. Lišáček si poradil RSS i s gesty myší. Vypadáto že náš příběh spěje ke konci, ale opak je pravdou...
Po několika týdnech se Firefox roznemohl a nakazil i tučňáka. Tato nemoc se projevovala zatuhnutím a nedalo se nic jiného dělat, než je oba násilně uspat a pak zase propudit. Jednoho dne tato nemoc vypukla v obzlášť těžké podobě a Tomášovi nezbývalo nic jiného, než lišáka utratit ...
Pohádka ale nemůže končit smutně, viďte. Tomáš nakonec Opeře odpustil a stáhnul si novou verzi a to statickou, díky čemuž se vyhl instalaci [osobní názor]ošklivých Qt knihovnám[/osobní názor]. A pokud neumřeli žijí šťastně až do smrti ...
Tiskni
Sdílej: