abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 28
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1999 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník



    Vložit další komentář
    29.1.2007 12:33 kanada
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ombudsman k autorskému zákonu aneb OSA, raduj se
    soubory patri na edisk.cz ;-)
    29.1.2007 12:48 ABCKiller | skóre: 1 | blog: ABCkiller
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ombudsman k autorskému zákonu aneb OSA, raduj se
    Děkuji. Už jsem to napravil :-)
    29.1.2007 13:11 Aleš Kapica | skóre: 52 | blog: kenyho_stesky | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ombudsman k autorskému zákonu aneb OSA, raduj se
    Závěr? Je to sice vadná vyhláška, která je v rozporu s rozumem, ale nijak nepopírá vaše svobodné rozhodnutí - nenakupovat.
    29.1.2007 13:14 ABCKiller | skóre: 1 | blog: ABCkiller
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ombudsman k autorskému zákonu aneb OSA, raduj se
    Svobodne taky mohu zit na severnim polu. Bez otravne civilizace. Ale je to opravdu SVOBODA?
    29.1.2007 13:40 Aleš Kapica | skóre: 52 | blog: kenyho_stesky | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ombudsman k autorskému zákonu aneb OSA, raduj se
    Cyril? Nebo Karel?
    29.1.2007 14:43 podlesh | skóre: 38 | Freiburg im Breisgau
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ombudsman k autorskému zákonu aneb OSA, raduj se
    Ludvík!
    30.1.2007 11:20 Lukáš Rýdlo | skóre: 18 | blog: Silný kafe | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ombudsman k autorskému zákonu aneb OSA, raduj se
    Jeden můj známý říkal: Svoboda? V dnešní "demokraticko-kapitalistické" společnosti je svobodný každý. Ovšem pouze do výše svých příjmů.

    Do kamene tesat...
    θηριον ειμι
    29.1.2007 13:32 h.xman | skóre: 10
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ombudsman k autorskému zákonu aneb OSA, raduj se
    ... nijak nepopírá vaše svobodné rozhodnutí - nenakupovat.
    No jo, ale co svoboda kupovat? Ja si chci kupovat media, a chci-li je pouzivat na vlastni fotky ci vlastni zalohy, absolutne netusim proc musim platit OSA. Pokud mame dve strany, jedna z nich chce kupovat a druha prodavat, tak by meli mit tu svobodu a zadna treti strana, ktera s veci nema nic spolecneho, nema pravo zadat je o prachy.
    Pro poutníky mezi vámi: Camino de Santiago
    29.1.2007 13:38 xkesh | skóre: 46 | blog: eXtempore
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ombudsman k autorskému zákonu aneb OSA, raduj se
    Závěr? Je to sice vadná vyhláška, která je v rozporu s rozumem, ale nijak nepopírá vaše svobodné rozhodnutí - nenakupovat.
    Rozum je leckdy v rozporu i sám se sebou :-D Co se týče svobody, ideál takto chápané svobody je přece zákon džungle (a evoluce): přežije ten silnější. Obzvláště rafinovaným aspektem lidské civilizace (= aplikace rozumu) je celkem úspěšná snaha využít společenské struktury na bázi rozumu, oficiálně (a snad i původně) budované a určené pro zmírnění či dokonce vysazení zákonů džungle k tomu, aby byly tyto zákony ještě dokonaleji prosazovány.
    vencour avatar 29.1.2007 13:57 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ombudsman k autorskému zákonu aneb OSA, raduj se

    To se mi nějak nezdá. Podle teorie her je dlouhodobě přínosná spolupráce, což zrovna džungle není.

    Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
    29.1.2007 14:04 xkesh | skóre: 46 | blog: eXtempore
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ombudsman k autorskému zákonu aneb OSA, raduj se
    To se mi nějak nezdá. Podle teorie her je dlouhodobě přínosná spolupráce, což zrovna džungle není.
    "Dlouhodobě" a "pro celek". Žije se a zisk se tvoří teď a tady. Jinými slovy, kašlu na globální stav rovnováhy, když můžu a momentálně trhnout, co se dá. Teorie může zůstat teorií, to nepřekáží v praxi ;-)
    29.1.2007 13:56 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ombudsman k autorskému zákonu aneb OSA, raduj se
    Tak jsem to přečetl a jsem dost zklamán. Motejl (totiž ten někdo z jeho kanceláře, kdo to psal) v podstatě řekl jen to, že to schválili zákonodárci, které jsme si zvolili. Tak tady to máme:

    Většinové rozhodnutí však vyznělo ve prospěch zakotvení náhradních odměn na nenahrané nosiče/kopírovací zařízení.

    Co je však naprosto nesmyslné a absurdní:

    Je tedy pravdou, jak namítá řada stěžovatelů, že v této záležitosti skutečně je aplikována jistá domněnka (presumpce), která předpokládá, že většina prodávaných nenahraných nosičů (kopírovacích zařízení) bude sloužit ke kopírován cizích autorských děl. O relevantnosti takové domněnky je samozřejmě možné diskutovat...

    Samotné uvažování o tom, jestli je tato "domněnka" relevantní či nikoliv, znamená vědomé popření logiky. Už jen existence faktu, že se jedná v podstatě o preventivní opatření, by měla zaručit, že na tom nebude vystavěn zákon. I kdyby se totiž jednalo o naprosto relevantní a opodstatněnou domněnku, nevzniká tím nárok na paušalizaci, na základě které jsou tyto "náhradní odměny" vybírány ode všech bez rozdílu.
    Ondrej avatar 29.1.2007 15:00 Ondrej | skóre: 20 | blog: darkblair_server | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ombudsman k autorskému zákonu aneb OSA, raduj se
    Kdyz si do firmy koupim CDcka a budu je pouzivat k zalohovani dat a predavani mojeho softu a del (firma zabivajici se vyvojem softu a e-reklamy) klientum, mohu po OSA pozadovat vraceni poplatku? Jakou bych asi mel sanci u soudu pri podani zaloby o neopravnene obohacovani? Nevite co bych musel udelat kdybych jako firma chtel nakupovat media mimo CR (treba na slovensku)?
    Nikdo neni nikdy lepsi nez ty! Pouze ty jsi obcas horsi nez ostatni.
    29.1.2007 15:39 ABCKiller | skóre: 1 | blog: ABCkiller
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ombudsman k autorskému zákonu aneb OSA, raduj se
    kdyby jste si precetl cele vyjadreni, zjistil by jste, ze anci mate nulovou. Stat totiz ma pravo vybirat dane. A at je to absurdnejsi sebevic, poplatek pro OSA je porad jenom Daň, ikdyz jde do soukromych rukou... Nemate sanci. Bohuzel, uz jsem to konzultoval i s pravniky....

    Nezbyva vam, nez zastrelit si sveho poslance... :-)
    hajma avatar 29.1.2007 15:02 hajma | skóre: 27 | blog: hajma | Říčany
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ombudsman k autorskému zákonu aneb OSA, raduj se
    hmmpffff:

    za takových okolností nebude možné, aby odpovědní byli pouze výrobci a dovozci kopírovacích zařízení a nenahraných nosičů. Z logiky věci budou muset být poplatky zavedeny i vůči dalšímu širokému spektru souvisejících poskytovatelů služeb jako jsou například poskytovatelé telekomunikačních služeb, kterými jsou přenášena autorská díla.

    Pokud by však tato situace nastala, autorské odměny by se prudce rozšířily, a to by způsobilo vážné nebezpečí zpětné reakce, která by se v konečné důsledku obrátila proti majitelům autorských práv, stejně jako proti blahu spotřebitelů“)
    21 promarněných znaků
    1.8.2007 13:30 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ombudsman k autorskému zákonu aneb OSA, raduj se
    Zdar, máte ten soubor někdo uložený? Zrovna nedávno jsem ho smazal a teď si to chce kamarád přečíst...

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.