Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Tiskni
Sdílej:
Skoro by si to zasložilo na tu flashku (nebo na jinou v HUBu) střelit kompletní distribuci, pro všechny případy Ale rychlost přes HUB....pravda, to je lepší ji nosit v kapse zvlášť a občas zanadávat že není tam, kde bych ji čekal
Já měl vždycky za to, že USB 2.0 HUB automaticky degraduje rychlost všech přes něj připojených zařízení na rychlost USB 1.1, ale je pravda že HUB jsem používal naposledy před několika lety a byl to jeden z nejlevnějších. A taky je pravda že jsem zkoušel bootovat Debian z flashky přes USB 1.1 na Pentiu II, nikomu to nepřeju....mimochodem byl to domácí server
high-speed USB device
. Na to sem si při koupi dal pozor lsusb -v
se hub hlásí jako 2.0, myš jako 1.1 a flash jako 2.0.
Je možný, že jsou nebo byly huby, který tuhle nepříjemnost měly, ale tenhle to evidentně nedělá.
a že vždycky s sebou beru notebook, zdroj, myš a flashku... Myslíte na to co já? Ano! Zredukovat počet serepetiček, které s sebou stejně tak jako tak tahám, sloučením dvou do jedný.Ja so sebou ťahám aj mobilný telefón, takže flashku by som mohol zredukovať tým, že:
...moc malý, křehký, snadno to ztratíš, zlomíš...To mi připomíná SmartMedia, to byly kartičky!
Marketingový trik.BeagleBoard má taky přídavný napájecí konektor