Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Už jsem tu dvakrát zabrousil do osobních a osobnostních anket. Po té první mi došlo, že se sluší psát i o těch, co dělají Ábíčku čest, hledat ty, kteří nejvíce přispívají k obrazu zdravého a nejpopulárnějšího linuxového serveru v tuzemsku.
Tiskni
Sdílej:
Milý JiKu, kdyby mi nevadilo plakátování, tak udělam těch anket ještě víc. Rozstřel ne ... koho by to zajímalo, tak si vezme počet hlasů, procenta a dostane nějaký výsledek. Když už.
Z mojeho pohledu sem, do ankety, patří Anička kvůli image, co ji provází. Tj. je tu, má co říci k oboru a vnímám, že se vyjadřuje spíše mimo a přikládám to tomu, že toho má z práce až až?
Třeba je to takové ... Sluníčko, náš maskot?
Ona se o "zdejší téma" stará a tak sem patří, i když se zde tolik neprojevuje - tedy v porovnání s ostatními uvedenými.
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
Chybím ti v anketě?Neboj, ty mi nechybíš. Jen mě zajímalo, jestli když o ostatních tvrdíš, že jsou out, jestli to řekneš i o sobě...
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
Můj pohled k Aničce jsem již uvedl. Kdo Vám chybí? Já zrovna "objevil" chybějícího Zdeňka Burdu ...
Převést anketu na checkboxy už asi nejde? Mam proti nim to, že bych hlasoval pro všechny. Pokud Vám někdo chybí, můžete uvést? Váš komentář v pokračování jsem viděl
Předpokládal jsem to, stejně by pak byla neregulérní. Už dřív jsem měl dilema, zda checkboxy. ***Čau, Venca, těší mě *** Mně přijde, že u checkboxů vypadá hůř, když má někdo viditelně míň, zvlášť u takovéto ankety. Kdyby šlo dát hlas maximálně třem, to by se mi líbilo. Počet hlasujících dává snad hlas o tom, jak jsou osloveni, tedy jak nesouhlasí se zadáním.
Taky jsem moh tento blogspot pojmenovat Hledání Boha