Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Hm, dlouho jsem neviděl gramatiku, dík.
Když sranda, tak Star Trek & Lucy in the sky mne bere víc (a nejvíc se mi tam asi líbí Spock s fialovejma brejlema
)
Je spousta fikcí a jen některým chci napomáhat, aby se staly, aby byly pravděpodobnější. Taky si nedovedu představit, jak bez peněz bude zaručen vývoj na základě soutěživosti.
V USA se už téměř dočkaliNejen v USA.
Zrovna dneska jsem tak premejslel, na co bych se zeptal, kdyby za mnou prisel nekdo vsevedouci a rekl mi, ze mam moznost zeptat se na jednu jedinou vec
Teď se mi (nejspíš i proto, že jsem nejdřív přehlédl slovo někdo) vybavil jeden díl South Parku… :-)
U toho mne zase napadá, jak velkou roli hrálo ve studené válce blufování, Rusáci měli ze začátku dost potíže s raketama v porovnání se západem. Stejně tak náš rok 1938, kdy jsme podlehli mediálnímu tlaku, neustáli to. Tam navíc kdyby nás chtěli pohltit Němci, tak by si nerozbombardovali své budoucí fabriky, snad. A podle toho schématu snad by ... jestli to nebude válka likvidační jako zde, tak snad celý atokový arzenál nebude použit.
Jako podstatné vidím zatím soupeření Ruska a Číny a jak dlouho vydrží ekonomicky pohromadě USA. Zatim to jsou pořád šachy. A asi budou dlouho.
Ok, měl jsme napsat z neživého Dík za připomenutí. Joj, to vypadá divně, když se na to dívám zpětně.
Hlavním cílem zápisku bylo připomenout, aspoň pro mne, ušlechtilost myšlenek braných ve Star Treku. Poukázat na to, že se může podařit pohnout s míněním lidí více k nějakému cíli, než by si sami troufli doufat.
Zase jsem zakopl o nějaké diskuse ohledně směřování světa ke zvyšování napětí, tentokrát to je Íránský jaderný program, několik raket s jadernými hlavicemi AGM-129 na B-52, které tam byly jen tak náhodou. Prodej PVO kompletu S-300, vývoj Topolu-M atd. Asi zažijeme horké časy. První světová válka byla v Evropě skoro vítána. Dnes taky není k potenciálním konfliktům takový odpor, jak bych rád viděl.
Zřejmě bude TOS k mání na youtube ...
Zakop jsem o jedno video a je famózní ... STAR TREK 40th Anniversary Tribute 1966 - 2006, jen jsem zatim nezjistil, od koho jsou ty housle od cca 4:20.
Test nového avataru
Tiskni
Sdílej: