V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Pokud se nepletu, Emilové tam nebudou, max jen verze D? Aspoň co byly diskuse o tom, zda bychom se ubránili. A v linku se píše, že Il-2 umí jen 109B
kdy Polsko bylo vyzbrojeno převážně dvouplošníky
Polské stíhačky byly hornoplošníky, nikoliv dvouplošníky. Nicméně byly také zastaralé.
Bylo to vynikající éro ve dvacátých letech, kdy hravě vyhrávalo na mezinárodních soutěžích.
To těžko, když prototyp vzlétl až v roce 1933.
Na druhou stranu, nic není nemožné. Během Slovenského Národního Povstání má Avia B-534 dokázaný sestřel Me-262 (proudová stíhačka)
Tak to už vůbec ne. Ve skutečnosti to byl Ju-52, tedy starý dopravní letoun.
Avia B534 měla proti Mezkům lepší manévrovatelnost a lepší stoupavost.Cože? proti BF-109 lepší stoupavost? mohu se zeptat na Váš zdroj??
< AVIA B-534 Výkony * Maximální rychlost: 380-390 km/h (4. provedení údajně v 1000 m až 406 km/h) * Dolet: 600 km (verze Bk-534 500 km) * Dostup: 10 600 m * Stoupavost: 15,0 m/s * Poměr výkon/hmotnost: 292 W/kg
< BF-109 Výkony * Maximální rychlost: 640 km/h ve výšce 6300 m * Cestovní rychlost: 590 km/h ve výšce 6000 m * Dostup: 12 000 m * Stoupavost: 17 m/s * Dolet: 850 km, s přídavnými nádržemi 1000 km
V době, kdy by měli Němci Emily, bychom mohli mít už Avie B135
Nasazení v Bulharsku od "naší doby" dělí 2 až 3 roky ... pro zvědavce.
Il-2 jsem ještě nelítal. V xwingu jsem prot TIE advanced taky měl dost šancí, lítaly asi o 60% maximálkou. Tak se uvidí, jací budou piloti.
Po mnoha diskusích na téma "Ubránili bychom se"Já bych to neotáčel o desítky let zpátky, já bych se zaměřil na přítomný a budoucí čas: ubráníme se?
Jedna perla aneb Blaničtí rytíři v akci
Tiskni
Sdílej: