abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 0
    včera 13:33 | Komunita

    Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.

    |🇵🇸 | Komentářů: 1
    včera 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.6.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 20:11 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma. V Týdnu v GNOME je zmíněn flatpak balíček pro GIMP 0.54.1 z roku 1996. Jedná se o poslední verzi GIMPu postavenou nad toolkitem Motif.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 19:11 | Nová verze

    Home Assistant Operating System, tj. linuxová distribuce optimalizována pro hostování Home Assistanta a jeho aplikací, byl vydán v nové major verzi 18.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 18:11 | Komunita

    Po šestiletém úsilí byla z jádra Linux odstraněna funkce strncpy(). Všechna předchozí volání této funkce byla převedena na bezpečnější alternativy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    20.6. 17:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 261 správce systému a služeb systemd (Wikipedie, GitHub). Z novinek lze vypíchnout nový subsystém IMDS (Cloud "Instance Metadata Service"), nový příkaz storagectl nebo novou komponentu systemd-sysinstall.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    20.6. 12:00 | Nová verze

    Vývojové prostředí Qt Creator bylo vydáno ve verzi 20 (seznam změn). Novinky zahrnují hlavně rozšíření pro integraci LLM agentů nebo minimalistický editační režim uživatelského rozhraní („zen mode“).

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    19.6. 10:22 | Humor

    Už jste se prolétli na webu Google Earth? Přibyl tam Simulátor letu (Nástroje / Simulátor letu). Funguje i bez účtu Google [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    19.6. 09:55 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.7 (𝕏, Bluesky, Mastodon) multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (3%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1957 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek

    Půjdem dolem, půjdem horem?

    14.2.2018 00:02 | Přečteno: 1844× | MeaningOfLife | poslední úprava: 28.2.2018 05:45

    Moje reakce na poslední dny (na) AbcL a prý dlouholetého uživatele podle Gruntova příspěvku.

    Shodou okolností jsem kdysi sepsal i anketu o největší Sluníčko, největšího prudiče, největšího guru I a největšího guru II. Jmen se tam vyskytuje celkem dost. Přijde mi, že před nějakými 3-4 roky už tu moc "starých dobrých pák" nebylo.
    To vše jsem napsal před ... už skoro 12 lety. Změnilo se toho za tu dobu celkem dost. Přijde mi, že podle stylu se sem někteří vracejí anonymně, i když třeba už ne pod svým původním nickem.

    Napíšete, kdo vám nejvíc (ne)chybí a proč? Na co nejvíc vzpomínáte, co pro vás zdejší přítomnost znamenala/znamená?

    Co děláte proti lidské hlouposti a omezenosti vy, kam případně chodíte prudit, jestli vůbec? ;-)

    Abych taky něco na sebe plác, tak mne baví takové ty dvojsmysly, co jsou jak vážné i vysmáté.


    Doplnění: Inspirací pro nadpis byla písnička Berem kramle z Kouře a tak nějak pocit pozorované nedokonalosti.

           

    Hodnocení: 100 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    14.2.2018 00:25 Odin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Půjdem dolem, půjdem horem?
    Kdo mi chybi? Leos, robert, doli, freshmouse, strider, dad... a mozna i goldenfish. Kazdy z jineho duvodu ;-)
    vencour avatar 14.2.2018 00:34 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Půjdem dolem, půjdem horem?
    Minimálně Doli sem občas napíše?
    Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
    14.2.2018 00:36 Odin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Půjdem dolem, půjdem horem?
    Mam pocit, ze uz jen minimalne..
    vencour avatar 14.2.2018 00:40 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Půjdem dolem, půjdem horem?
    Vzhledem k tomu, že lidi zpravidla dělají a řeší to, co potřebují, tak asi nemají ani důvod chodit na server pro začátečníky primárně pro odborné věci? Pokud už dospějí či dozrají.
    Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
    14.2.2018 00:46 Odin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Půjdem dolem, půjdem horem?
    Ano, to absolutne chapu a souhlasim s tim, sam jsem povesil IT na hrebik uz pred lety, ale to se nevylucuje s tim, ze mi dotycni mohou chybet.
    vencour avatar 14.2.2018 00:49 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Půjdem dolem, půjdem horem?
    Tak samozřejmě, freshmousovo humor ... reakce Davida Watzkeho na mou patičku o humrech a Kritonovi ... Krokodýlí řeka, to mělo dost něco do sebe.
    Stejně tak když mi Yeti jednou poradil či spíše projevil se jako Člověk lidsky, hezkké to bylo :-)
    Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
    14.2.2018 00:51 Odin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Půjdem dolem, půjdem horem?
    Ano ano, stare zlate casy :-)
    14.2.2018 00:50 Odin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Půjdem dolem, půjdem horem?
    A take mi mozna chybi i watzke se svymi auty. :-)
    xkucf03 avatar 14.2.2018 00:43 xkucf03 | skóre: 50 | blog: xkucf03
    Rozbalit Rozbalit vše Kouř

    Tak jsi mě přiměl se podívat na moje datum registrace… hrozně to letí :-)

    Mám rád, když se lidé přou, znamená to, že vědí, co dělají, a že mají směr. Frantovo.cz, SQL-DK, Relational pipes
    Agent avatar 14.2.2018 07:32 Agent | blog: Life_in_Pieces | HC city
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Půjdem dolem, půjdem horem?
    (Soudruh) Zima a jeho diskuse (nejen s Jílkem). Někdy sem zavítal i pan Jech. Já občas chodím hejtit do chatu na Standashow (alias showStanda jak tomu někdy z legrace říkaj.
    Nevěděl zpočátku, co si počít, jak žít, co dělat, ale brzy se vpravil do role samotáře.
    15.2.2018 07:30 USAMA
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Půjdem dolem, půjdem horem?
    Mrdat píčo!... :-)
    Grunt avatar 14.2.2018 09:16 Grunt | skóre: 23 | blog: Expresivní zabručení | Lanžhot
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Půjdem dolem, půjdem horem?
    Ať má zmiňovaný Grunt taky možnost se bránit: Možná nešťastně formulované, ale doporučuju projít si u PetraFM komentáře. Zcela standardní dotazy v poradně, parkrát jsem ho potkal v diskusích. Rozhodně bych před pár lety neřekl že je to takové hovado, kterému přeskočí. Spíš než dlouholetý jsem měl opravit příspěvek na regulerní uživatel, ale bohužel se komentáře nedají editovat a jednak je to úplně jedno. Může být tak?
    Na co 64-bitů když to jde i s jedním? | 80.78.148.5 | Hack (for) free or Die Hard!
    vencour avatar 14.2.2018 12:51 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Půjdem dolem, půjdem horem?
    Ahoj, dík žes taky napsal.
    Právě v tom kontextu kdo tady vyvádí jsem si vzpomněl na starý časy.
    To by mne zajímalo, kdo je všechno admin a co se tu vlastně dělo. Stejně tak i nějaká reakce na tohle
    Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
    Max avatar 14.2.2018 13:10 Max | skóre: 73 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Půjdem dolem, půjdem horem?
    Vyjádření a info bude.
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(
    14.2.2018 21:07 dozajista komunální ista Windows Vista ® ™ Jehovista jisto jistá jisto jisté ať nežijí jehovisté
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Půjdem dolem, půjdem horem?
    Všechno bude. Ale kdy?
    Max avatar 15.2.2018 11:18 Max | skóre: 73 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Půjdem dolem, půjdem horem?
    Teď.
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(
    17.2.2018 12:59 Peter Golis | skóre: 65 | blog: Bežné záležitosti | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Půjdem dolem, půjdem horem?
    To som už pár krát čítal, napríklad pri pokyho obchodíku a jeho lacných výhovorkách.
    Grunt avatar 14.2.2018 14:07 Grunt | skóre: 23 | blog: Expresivní zabručení | Lanžhot
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Půjdem dolem, půjdem horem?
    Jednu věc jsem zapomněl do shrnutí dodat: Během celého incidentu byl admin na služební cestě.
    Na co 64-bitů když to jde i s jedním? | 80.78.148.5 | Hack (for) free or Die Hard!
    14.2.2018 21:33 User682 | skóre: 38 | blog: aqarium | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Půjdem dolem, půjdem horem?
    Q: Co děláte proti lidské hlouposti a omezenosti vy, kam případně chodíte prudit, jestli vůbec? ;-)

    A: Prestal jsem prispivat do diskuzi. Lepe pomoci snad uz nemohu....

    PS: Trocha cerneho humoru neskodi....

    gf
    15.2.2018 12:30 rastos | skóre: 63 | blog: rastos
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Půjdem dolem, půjdem horem?
    Yeti.

    Ja sám som dospel do stavu, že väčšinou si odpoveď vygooglim sám a keď nie, tak mi už ani abíčko nepomôže ;-)

    Do poradne kuknem skoro každý deň. Len akosi sa moderný Linux a jeho užívatelia posunul kamsi, kde nie som doma dosť na to, aby som dobre poradil :-/
    Marián Kyral avatar 15.2.2018 14:11 Marián Kyral | skóre: 29 | blog: Sem_Tam | Frýdek-Místek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Půjdem dolem, půjdem horem?
    Len akosi sa moderný Linux a jeho užívatelia posunul kamsi, kde nie som doma dosť na to, aby som dobre poradil :-/
    To mi připomnělo mé včerejší fiasko s Lubuntu. Normálně používám Gentoo, ale ségra chtěla nechat starý NB pro děti, tak jsem tam děravé a nenažrané Visty nahradil Lubuntu. Akorát jsem nenainstaloval podporu pro přehrávání DVD.

    To jsem včera napravil, podporu doinstaloval, pěkně to přehrávalo. Jenže jsem zároveň na pozadí spustil aktualizace. No a když doběhly, tak začaly všechny přehrávače při pokusu o přehrání DVD padat na SIGSEGV :-( Evidentně nějaký problém s knihovnou - Totem i VLC padaly stejně.

    Nic rozumného jsem nevygooglil a najít který balíček z těch 280 aktualizovaných za to může bylo nad mé síly. Teď mi zbývá jen počkat a doufat, že to bude v příští aktualizaci opraveno.
    Dalibor Smolík avatar 20.2.2018 09:08 Dalibor Smolík | skóre: 54 | blog: Postrehy_ze_zivota | 50°5'31.93"N,14°19'35.51"E
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Půjdem dolem, půjdem horem?
    Ani Dragon?
    Rozdíly v řeči a ve zvyklostech neznamenají vůbec nic, budeme-li mít stejné cíle a otevřená srdce.
    |🇵🇸 avatar 21.2.2018 17:15 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Půjdem dolem, půjdem horem?
    To je jenom front-end pro GStreamer nebo VLC nebo co teď frčí.
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.