Společnost Jolla spustila kampaň na podporu svého nového telefonu Jolla Phone se Sailfish OS. Dodání je plánováno na první polovinu příštího roku. Pokud bude alespoň 2 000 zájemců. Záloha na telefon je 99 €. Cena telefonu v rámci kampaně je 499 €.
Netflix kupuje Warner Bros. včetně jejích filmových a televizních studií HBO Max a HBO. Za 72 miliard dolarů (asi 1,5 bilionu korun).
V Las Vegas dnes končí pětidenní konference AWS re:Invent 2025. Společnost Amazon Web Services (AWS) na ní představila celou řadu novinek. Vypíchnout lze 192jádrový CPU Graviton5 nebo AI chip Trainium3.
Firma Proxmox vydala novou serverovou distribuci Datacenter Manager ve verzi 1.0 (poznámky k vydání). Podobně jako Virtual Environment, Mail Gateway či Backup Server je založená na Debianu, k němuž přidává integraci ZFS, webové administrační rozhraní a další. Datacenter Manager je určený ke správě instalací právě ostatních distribucí Proxmox.
Byla vydána nová verze 2.4.66 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 5 bezpečnostních chyb.
Programovací jazyk JavaScript (Wikipedie) dnes slaví 30 let od svého oficiálního představení 4. prosince 1995.
Byly zveřejněny informace o kritické zranitelnosti CVE-2025-55182 s CVSS 10.0 v React Server Components. Zranitelnost je opravena v Reactu 19.0.1, 19.1.2 a 19.2.1.
Bylo rozhodnuto, že nejnovější Linux 6.18 je jádrem s prodlouženou upstream podporou (LTS). Ta je aktuálně plánována do prosince 2027. LTS jader je aktuálně šest: 5.10, 5.15, 6.1, 6.6, 6.12 a 6.18.
Byla vydána nová stabilní verze 3.23.0, tj. první z nové řady 3.23, minimalistické linuxové distribuce zaměřené na bezpečnost Alpine Linux (Wikipedie) postavené na standardní knihovně jazyka C musl libc a BusyBoxu. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána verze 6.0 webového aplikačního frameworku napsaného v Pythonu Django (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
ldp.net.id (tady), ale samozřejmě kdovíodkud to reálně pošlo.
Někdo rozesílá maily plný velkohubých keců a prostě to zkouší.
Dělají to lidé, jejichž čas nemá žádnou cenu a kteří sedí v nějakých chatrčích kdesi po světě. Ty těžko nějak vychováš – a i kdyby, tak je jich tam spousta dalších. Existují metody pro boj s tímhle šmejdem, kdy jim jakoby odpovídáš a tváříš se jako nějaký blbec, který jim to věří, jen má nějaké dotazy nebo dělá chyby, vzbudí v nich naději, pak chvíli neodpovídá atd. Ale tohle musíš automatizovat a použít AI – kdybys to dělal ručně, tak jsi prohrál, protože kvůli nim plýtváš svým časem. A nakonec to dopadne tak, že velcí/vyspělí šmejdi použijí AI taky a pak si budou povídat dvě AI mezi sebou, akorát to bude vytěžovat kapacitu sítě a vyžírat výpočetní výkon.
Pokud se nechystáš založit nějakou organizaci pro boj s tímto šmejdem a seriózně se tím zabývat a automatizovat to, tak sotva něco změníš. Z osobního hlediska je tedy nejlepší na to nereagovat nebo si maximálně nějak poštelovat anti-spamové filtry. Případně ještě můžeš dělat osvětu mezi ostatními uživateli, aby na tohle nereagovali (stejně jako by třeba neměli nakupovat u firem, které spamují), a nepodporovali tak tento zločin.
Dělají to lidé, jejichž čas nemá žádnou cenu a kteří sedí v nějakých chatrčích kdesi po světě.Spam je business. Lidi to dělají, protože to vydělává. I když to zaplatí tisícina procenta, tak při poslánídost milionů emailů se ti to pořád vyplatí.
Existují metody pro boj s tímhle šmejdem, kdy jim jakoby odpovídáš a tváříš se jako nějaký blbec, který jim to věří, jen má nějaké dotazy nebo dělá chyby, vzbudí v nich naději, pak chvíli neodpovídá atd.Tohle konkrétně bude jen bot. Oproti různým ostatním blbostem to má výhodu v tom že žádná další interakce kromě zaplacení od tebe není očekávaná.
Jen k tomu doporučení zprávy okamžitě mazat: já je štosuji do jedné složky – ať si budoucí generace počtou, co se v těchto letech dělo 
"jsem se dostavila"K ničemu to není, ale aspoň ty hrubky pobaví. Ten Líbal je zjevně profesionální pýsař
Mě spíš přijde lupa jako web ČT a Čro, než web o českém internetu. A diskuzní potenciál má asi jako root. Koneckonců obé patří do jedné líhně, že. Nejdřív s tím přišla lupa, pak se po čase poopičil root. Diskuze se vedou v tomto duchu: "A co má ještě, Mazánku?" Mazánek: "Ještě má ochmýřený sosáček, prosím." "Správně, Mazánku". Michalu Mazáčkovi se dostane pohlazení po vláskách a zatetelí se blahem. (Inspirace Cestou do hlubin študákovy duše).
Teď k blogu. Co s ním? Jestliže je to pirát (tedy lupič, který se chce obohacovat na úkor ostatních), tak normálně pověsit za koule na ráhno. Tak, jak se to praktikovalo po staletí.
Pisatel toho spamu to odesílal z mé (nepoužívané) adresy, adresát stejný - abych viděl, že se dostal do mého e-mailového profilu.To je jenom podvržená hlavička, ne? Já jen, že tahle formulace zní, jako že se vám fakt do mailu/PC naboural, ale to je samozřejmě blbost, jenom social engineering+mass spam na adresy z nějaké databáze uniklých údajů + možných hesel (tam, kde tvrdí, že zná heslo).
POSLEDNÍ VAROVÁNÍ linux@linux.cz! Máte konečnou příležitost zachránit svůj společenský život - já si srandu !! Dávám vám posledních 72 hodin, abych provedl platbu, než pošlu vίdeo s vaší ʍasturbací všem svým přátelům a spolupracovníkům. Naposledy jste navštívili Ƿornografickou stránku s mladými teenagery, stáhli jste a automaticky nainstalovali Şpyware, který jsem vytvořil. Můj program zapnul fotoaparát a zaznamenal akt vaší ʍasturbace a vίdeo, které jste sledovali při ʍasturbování. Můj software také stáhl seznam e-mailových kontaktů a seznam vašich přátel na Facebooku ze zařízení. Mám oba- Linux.mp4 - s vaší ʍasturbací a soubor se všemi kontakty na pevném disku. Jste velmi zvrhlí! Pokud chcete, abych odstranil oba soubory a uchoval vaše tajemství, musíte mi poslat platbu Bitcoinem. Dávám vám posledních 72 hodin na převod prostředků. Pokud nevíte, jak s Bitcoinem platit, navštivte Google a hledejte - jak nakupovat bitcoin. Okamžitě odešlete na tuto adresu Bitcoin 50.000 CZK (0.429042 BTC): 37GrQMG4CYoErqFw4nLmBZ8LMc4AKKwCUs (zkopírujte a vložte) 1 BTC = 118.450 CZK právě teď, takže odešlete přesně 0.429042 BTC na výše uvedenou adresu. Nesnaž se mě podvádět! Jakmile otevřete tento e-mail, budu vědět, že jste jej otevřeli. Tato adresa Bitcoinu je propojena pouze s vámi, takže budu vědět, zda jste odeslali správnou částku. Když zaplatíte v plné výši, odstraním oba soubory a deaktivuji software. Pokud platbu neposíláte, pošlu vaše vίdeo s ʍasturbací všem přátelům a spolupracovníkům ze seznamu kontaktů, který jsem si stáhnul. Zde jsou opět platební údaje: Odeslat 0.429042 BTC této adrese Bitcoin: ---------------------------------------- 37GrQMG4CYoErqFw4nLmBZ8LMc4AKKwCUs (zkopírujte a vložte) ---------------------------------------- Můžete navštívit policii, ale nikdo vám nepomůže. Vím, co dělám. Nežiji ve vaší zemi a vím, jak zůstat anonymní. Nesnažte se oklamat mě - budu vědět okamžitě - můj Şpysoft nahrává všechny webové stránky, které navštívíte, a všechny klávesy, které stisknete. Pokud ano - pošlu tento ošklivý záznam všem, koho znáte, včetně vaší rodiny! Nepodváděj mě! Nezapomeňte na hanbu a pokud tuto zprávu ignorujete, váš život bude zničen. Čekám na vaši platbu Bitcoinem. Anonymní Hɑcker P.S. Pokud potřebujete více času na nákup a odeslání BTC, otevřete svůj poznámkový blok a napište - 48H ++ - a uložte. Tímto způsobem mě můžete kontaktovat. Uvažuji o tom, že vám ještě 48 hodin před odesláním vίdea vašim kontaktům, ale pouze tehdy, když vίdím, že se opravdu snažíte koupit bitcoin. ((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((( Jsme anonymní. My neodpouštíme. Nezapomínáme. Očekávejte nás. ))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Tiskni
Sdílej: