Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Chcete někomu poslat odkaz na stránku ale nevíte URL? Není problém pokud jste ji hledali přes google a pamatujete si hledaný výraz. Stačí kamarádovi poslat následující odkaz:
wtf.linux.cz
wtf -- něco jako www, slouží k identifikaci, aby bylo zdřejmé že jde o vyhledávání
linux -- hledaný výraz
cz -- v jakém jazyce hledat {cz-česky, us-anglicky, all-všechny jazyky, atd.}
samozdřejmě lze využít všechny vychytávky v hledaní jako na google.com, pokročilé vyhledávání:
wtf.psi "jabber" -pejsek.us
jabber -- vyhledává stránky se slovy psi
"jabber" -- s přesnou frází jabber
-pejsek -- bez slov pejsek
Má to jen jedinou nevýhodu, většina, nebo spíš všechny internetové browsery tento styl zápisu nepodporují.
PS: sám jsem to vymysles a asi to budu i sám používat, někdy se to hodí. Pokud to bude náhodou číst nějaký vývojář firefoxu 3, nebo jakéhokoli prohlížeče, klidně to do něj můžete zabudovat :D
Tiskni
Sdílej:
$ man wtf NAME wtf - translates acronyms for you SYNOPSIS wtf [-f dbfile] [-t type] [is] acronym ... DESCRIPTION The wtf utility displays the expansion of the acronyms specified on the command line. If the acronym is unknown, wtf will check to see if the acronym is known by the whatis(1) command. [...]
$ wtf wtf WTF: {what,where,who,why} the fuck
emerge wtf
..dík