Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Formát azw je pokiaľ sa nemýlím len inak zabalený epub. S "konverziou" som zatiaľ nemám problémy, ale to, že je to propietárna potvora je fakt.
Hmm, myslím, že 300 ppi je úplne dostatočné, s dobrými fontmi aj menej. Skôr by ma zaujímal kontrast, ktorý je u e-inku tak okolo 10:1 a odrazovosť (myslím, že práve firma japan-displays bola schopná vyrobiť farebné LCD s parametrami porovnateľnými s e-inkom).
Nebo jak to je vůbec na čtečkách s matikou? Vím, že umí zobrazit .pdf, ale to je pěkně nanic, protože zoom i posuv jsou děsivě pomalé. Ale co třeba .mobi nebo .epub - umí zobrazit integrál?PDF umí zobrazit, ale číst ho nechceš. Od toho mám iPad, kde se to číst dá. .epub je defacto xHTML, kde afaik může být vložený i javascript, takže imho jo. Jinak jako obrázky (SVG) to umí zobrazit určitě, takže nic nebrání matematiku zkompilovat do SVG. Podobně to koneckonců řeší i třeba wikipedie. Co jsem zjistil, že fakt na čtečce nejde je četba programátorských knih se zdrojáky, protože je to na ten malý displej zarovná blbě a je problém se v tom vyznat, když je řádek dvakrát zalomený.
Ja zvyknem pri zdrojových kódoch pridať do css font-size: small a vypnúť marginy. Na výšku už sa väčšina riadkov zmení, na šírku je to v pohode. Myslím, že veľkosť textu by sa dala ešte o pár % znížiť. Foto z kindle paperwhite 2.
Je to Python Geospatial Development - Second Edition. Mimochodom packtpub má každý deň 1 knihu zdarma.
BTW: nevíte někdo, co se stalo s OpenInkpot? Doména sice stále existuje a nějaký obsah tam je, ale vypadá to dost mrtvě. Neexistuje něco podobného? (otevřený firmware pro čtečky)
Tiskni
Sdílej: