Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Neblázni, my chceme ďalšie blogy!
>Holt zde operuje skupina uctívačů/obhájců.
Ale tak je to přeci v každé komunitě (na každém serveru). Příkladem budíž třeba (l)živě.cz...
Skúste sa vžiť do situácie tímu Ábíčka. Predstavte si, že budujete vlastný server týkajúci sa niečoho, čo vám je blízke, a ktorý má slúžiť aj ako pomoc iným ľuďom pri riešení problémov, pri učení sa atď. A príde vám tam niekto, kto bude iniciovať flamewary, ktoré nikomu nepomôžu, nikomu neotvoria oči, nikoho nepresvedčia. Jediné, na čo sú flamewary "dobré", sú emócie, ale to už si človek rovno môže pozrieť telenovelu.
Uhm, asi budem za debila: ale čo sú štítky a ako sa používajú? Vyzerá to na ďalšiu funkcionalitu abíčka, ktorá mi úplne ušla
Toto mi príde podobné, ako keď niekto povie: "Ty si (ľubovoľná nadávka)." a potom povie "Ja ti nenadávam, ja len konštatujem."
Naozaj si myslíš, že cieľom predchádzajúcich Acci-ho blogpostov bolo vyjadriť osobný názor? Príde ti ako vyjadrenie osobného názoru, keď prídem do klubu napr. zberateľov známok a začnem do nich hustiť "No vy ste mi ale, ako môžete zbierať takú hlúposť? Keby ste sa radšej venovali niečomu užitočnejšiemu." (nadsázka). Cieľom nebolo vyjadriť svoj názor, ale "poukázať" na to, že niekto nevie, akú robí blbosť. Čo by sa dalo akceptovať, keby išlo naozaj o snahu niečo napraviť, a nie iba o to ukázať si, že ja viem niečo lepšie, než vy.
Ironie? Víš, kdy vtip přestává být vtipný a začíná být otravným? To samé je s ironií. V malém množství neurazí, ale hustit to do lidí pořád? Buď neznáš hranice, nebo to nebyla ironie.To je normální - většina trollů nejprve píše voloviny a potom obrátí a řekne "Ale to nebylo myšleno vážně, to jste nepoznali, vy hlupáci? Já jsem jen chtěl zjistit, jak linuxáci flejmujou, byl to průzkum do školy..."
Neni to tak davno...Mám pocit, že je to ještě pořád...
Táhni a už se nevracej. Sice KDE celkově nemusím, ale kokoty a zmrdy nesnáším rozhodně více.
Ani nevím proč, mi to připomnělo tohle
Tiskni
Sdílej: