Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
Neblázni, my chceme ďalšie blogy!
>Holt zde operuje skupina uctívačů/obhájců.
Ale tak je to přeci v každé komunitě (na každém serveru). Příkladem budíž třeba (l)živě.cz...
Skúste sa vžiť do situácie tímu Ábíčka. Predstavte si, že budujete vlastný server týkajúci sa niečoho, čo vám je blízke, a ktorý má slúžiť aj ako pomoc iným ľuďom pri riešení problémov, pri učení sa atď. A príde vám tam niekto, kto bude iniciovať flamewary, ktoré nikomu nepomôžu, nikomu neotvoria oči, nikoho nepresvedčia. Jediné, na čo sú flamewary "dobré", sú emócie, ale to už si človek rovno môže pozrieť telenovelu.
Uhm, asi budem za debila: ale čo sú štítky a ako sa používajú? Vyzerá to na ďalšiu funkcionalitu abíčka, ktorá mi úplne ušla
Toto mi príde podobné, ako keď niekto povie: "Ty si (ľubovoľná nadávka)." a potom povie "Ja ti nenadávam, ja len konštatujem."
Naozaj si myslíš, že cieľom predchádzajúcich Acci-ho blogpostov bolo vyjadriť osobný názor? Príde ti ako vyjadrenie osobného názoru, keď prídem do klubu napr. zberateľov známok a začnem do nich hustiť "No vy ste mi ale, ako môžete zbierať takú hlúposť? Keby ste sa radšej venovali niečomu užitočnejšiemu." (nadsázka). Cieľom nebolo vyjadriť svoj názor, ale "poukázať" na to, že niekto nevie, akú robí blbosť. Čo by sa dalo akceptovať, keby išlo naozaj o snahu niečo napraviť, a nie iba o to ukázať si, že ja viem niečo lepšie, než vy.
Ironie? Víš, kdy vtip přestává být vtipný a začíná být otravným? To samé je s ironií. V malém množství neurazí, ale hustit to do lidí pořád? Buď neznáš hranice, nebo to nebyla ironie.To je normální - většina trollů nejprve píše voloviny a potom obrátí a řekne "Ale to nebylo myšleno vážně, to jste nepoznali, vy hlupáci? Já jsem jen chtěl zjistit, jak linuxáci flejmujou, byl to průzkum do školy..."
Neni to tak davno...Mám pocit, že je to ještě pořád...
Táhni a už se nevracej. Sice KDE celkově nemusím, ale kokoty a zmrdy nesnáším rozhodně více.
Ani nevím proč, mi to připomnělo tohle
Tiskni
Sdílej: