V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Rozbíjejí poslední dobou vývojáři více a více důležitých funkcí a nebo je ta brake-rate pořád stejná a jen se ke GNU hrne víc lam, které je více slyšet?
Odpověď je silně závislá na úhlu pozorovatele. Ten Einstein to měl asi v hlavě dobře setříděné.V 2.6.31 je například začleněna rozsáhlá podpora KMS pro ATI karty.Je tam jen pro ATI karty z doby ledové. Majitelé čehokoli novějšího si museli počkat na jádro .32.
A to je jedna věc.Je to sice záslužné, ale z perspektivy toho, že se o fungující-nefungující podpoře opensource ATI hovoří-nehovoří už X let, by mi bylo zcela u prdele, jestli KMS bude teď nebo za měsíc. A celou tu dobu spolehlivě fungují uzavřené ovladače.
Ale hlavně, že je to zbytečnost, protože nám náhodou něco nefunguje.Je to docela závažná chyba, která asi nasrala spoustu lidí a upřímně přiblížila práci v KDE k nepoužitelnosti. Představte si, že by najednou v nové verzi Vašeho prohlížeče začal být veškerý text bílým písmem na bílém pozadí. Je to triviální chyba, na kterou určitě existuje triviální oprava, a co jako? To si to má každý uživatel jít opravit, když chce číst web? Lidé jsou na rozbité věci podstatně citlivější, než na novinky.
Fedora v tom případě není user-friendly.To tvrdil kdo a kdy? Já zase slyšel, že je to jen vývojová platforma RedHatu, kterou může používat i veřejnost, když bude chtít a bude mít na to koule.
Tiskni
Sdílej: