Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Co se týká těch podivných slotů, tipoval bych buď EISA nebo VLB, ale netroufám si hádat, ani jedno jsem nikdy v počítači neměl.
Že jsem šťoura, označení základní desky by nebylo?
Jinak dík za pokoukání, takový políčko pamětí je dost pěkný
Wow, takže díky všem :D Označení desky zkusím vyšťárat, ačkoliv to nebude tak docela snadné - každopádně si taky sám rád najdu nějaké další informace, protože tohle vypadá ještě zajímavě - hlavně specifikace MCA budou důležité. Budu hledat, ale kdybyste mi chtěli sami pomoci - asi neexistuje něco jako MCA karta, která by se chovala jako PCI hub? Neboli - je nějaké možnost, jak do serveru, který má jenom tyhle sloty zapojit moderní PCI zařízení? A ještě jedna věc - MCA existuje ve dvou variantách, nebo co tedy znamenají ty kratší a delší sloty?
Ještě se ozvu, zatím vážně všem moc díky
al-Quaknaa
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
Jo, to chápu :D, akorát by to už nebyla taková sranda - navíc ten server je vážně tak sladkej ;) Nakonec to tak asi vážně dopadne, ale ten server si stejně nechám a do sítě ho nějakým způsobem zapojím - bude to sranda. Ještě bych se zeptal na jednu věc - nemáte někdo doma nějaké MCA karty? Nejvíc bych potřeboval ATA řadič a Ethernet nebo TR kartu. Klidně vám za to i nějaký peníze dám - ačkoliv stejně pochybuju, že někdo tohle doma bude mít. Jinak - chcete další pokračování příběhu se serverem, nebo aspoň nějaký doplňující fotky?
Zdravím,
al-Quaknaa
Táákže ... bližší specifikace - je to IBM PS/2 Server 95 a "trocha" počtení by byla tady, tady, vyšťáráno z perfektních stránek - doporučuji především The Story of "Blackbird". To mi asi teďka pomůže - majitel stránek a pravděpodobně stejného kousku hardwaru jako já tam popisuje instalaci linuxu přes TR adaptér, což je to, co se chystám udělat.
Noo, ja se v tom nevyznám, ale pokud mi hodíte nějaké specifikace, tak vám můžu pomoct pohledat. Starý hardware mě začíná zajímat - a teďka bych to nedělal kvůli nějakému zisku, věřte mi :)
Hodně zdaru,Na to jsem se taky koukal - opravdu je ten MAU nutnej? Popravdě - na eBayi prodávají MAU za babku - za 1$, neznám kvalitu a podobně, ale každopádně - kdyby se do toho neplatilo to poštovný, tak si koupím. ALE. Poštovný by mě vyšlo víc než samotnej MAU (a na krabičku co váží 3kg tuplem) a pokud bych si chtěl koupit Ethernetovou kartu, tak to ztrácí exotičnost - Ethernet je teďka všude. Ještě bych měl jeden dotaz - používají se někde ty kabely, co jsou u Token Ringu, nebo bych si je musel vyrobit sám, tedy částečně vyrobit? Zkrátka - přes normální UTP kabel to asi nepůjde, že? Alespoň ze všeho, co jsem vyčetl, se to tak zdá :(
Jinak díky za všechny příspěvky - al-QuaknaaStačil by takovýto návod?
:D Díky, mohl jsem vám ušetřit práci - tohle už jsem našel, jenom vždycky radši z více zdrojů, už jsem četl více článků a z ničeho jsem nebyl moc moudrý - takže ano, tyhle stránky budou asi nejlepším návodem. A teďka kde sehnat ten MAU ...
Ještě jedna všetečná otázka - Token Ring používá jenom 4 z přítomných 8 drátů? Aspoň mi to tak z tohoto obrázku tak vyplývá ...
Tiskni
Sdílej: