Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
1. července Mozilla vypne službu Fakespot pro detekci podvodných recenzí v internetových obchodech. Mozilla koupila Fakespot v květnu 2023.
8. července Mozilla vypne službu Pocket (Wikipedie) pro ukládání článků z webu na později. Do 8. října si uživatelé mohou vyexportovat data. Mozilla koupila Pocket v únoru 2017. Několik měsíců byl Pocket integrovanou součástí Firefoxu.
Turris OS má aktuálně problém s aktualizací související s ukončením podpory protokolu OCSP u certifikační autority Let's Encrypt.
Nevidomý uživatel Linuxu v blogu upozornil na tristní stav přístupnosti na linuxovém desktopu (část první, druhá, závěr), přičemž stížnosti jsou podobné jako v roce 2022. Vyvolal bouřlivou odezvu. Následně např. Georges Stavracas shrnul situaci v GNOME. Debata o jiném aspektu přístupnosti, emulaci vstupu pod Waylandem, také proběhla na Redditu.
DevConf.CZ 2025, tj. open source komunitní konference sponzorovaná společností Red Hat, proběhne od 12. do 14. června v Brně na FIT VUT. Publikován byl program a spuštěna byla registrace.
Byla vydána nová major verze 28.0 programovacího jazyka Erlang (Wikipedie) a související platformy OTP (Open Telecom Platform, Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Český telekomunikační úřad zveřejnil Výroční zprávu za rok 2024 (pdf), kde shrnuje své aktivity v loňském roce a přináší i základní popis situace na trhu. Celkový objem přenesených mobilních dat za rok 2024 dosáhl dle odhadu hodnoty přibližně 1,73 tis. PB a jeho meziroční nárůst činí zhruba 30 %. Průměrná měsíční spotřeba dat na datovou SIM kartu odhadem dosáhla 12,5 GB – v předchozím roce šlo o 9,8 GB.
Z novinek představených na Google I/O 2025: Přehledy od AI (AI Overviews) se rozšiřují do dalších zemí. Užitečné, syntetizované přehledy od generativní AI jsou nově k dispozici i českým uživatelům Vyhledávače.
teenageři (takoví ti od RH)od Red Hatu????
Ak nechcete, aby niečo bolo na Google, nedávaje odkaz na tú nepríjemnú vec sa nesmie objaviť na kvalitných stránkach. Radšej si na nejakom vlastnom malom a bezvýznamnom účte vytvorte html s odkazom na tú zlú stránku.
Google vidí odkazy na iné stránky tak, že dávate istý bod cieľovej adrese, pričom sa ráta ktorá stránka dáva tento bod.
Najlepšie je do odkazu na vašu fake stránku pridať parameter "?id=daco", Google takéto stránky skoro vôbec neberie do úvahy. zdroj
Prepáč, som zástancom čistehého webu, ale nechcem svojím fanatizmom nikoho obťažovať. Len som chcel, aby každý vedel, ako môže svojou troškou prispieť do kolektívnej inteligencie internetu.
A ešte dodávam, že na svoju trash stránku dajte metatag: <meta name="Googlebot" content="nofollow/> a do odkazu atribút rel: <a href="http://smrad.com/smrad.asp" rel="nofollow">Smrad</a>
Ďalej do súboru http://moja.domena/robots.txt
pridať text:
User-Agent: *
Allow: /
Disallow: /smrady
A ako čerešničku na torte tie zlé URL dávajte na stránku v plain/texte a nejak prepísané, aby tomu rozumeli len ludia a boti nie (dokuemnt smrat.asp na domene smrd.com cez protokol http).
Tiskni
Sdílej: