Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
Občas sleduji televizní stanici Óčko. Mám rád hudbu, jsem rád za český hudební kanál. Jsem smířen s tím, že kromě klipů, které mám rád uvidím i spoustu věcí, které rád nemám. Jsem smířen i s reklamami, pokud mají aspoň náznak nápadu (což se občas stává), tak mi nevadí.
Dost mě ale otravují nekonečné reklamy na šílené vyzvánění do mobilů. Všelijaké trapné "cool" pazvuky, po kterých možná teenageři (takoví ti od RH) šílí jsou mi dost protivné. Nejenže taková reklama má na mě naprosto nulový účinek (v životě jsem si žádné vyzvánění nekoupil a nehodlám na tom nic měnit), ale dokonce Óčko přímo poškozuje, protože to obvykle přepnu nebo vypnu. Tím pádem nemůžu konzumovat jiné reklamy
Napadlo mě, proč mě bombardují takovou reklamou, která je pro všechny strany kontraproduktivní. Řešením je cílená reklama. Na webu je to technologicky zvládnuté, tak proč ne v televizi?-) Kdo viděl Minority Report, tak ví, o čem mluvím.
Představuju si to takhle. Mám pod kůží zašitý RFID čip a kdykoliv se přiblížím k televizi, tak mi nikdo nepustí reklamu na vyzvánění. Prostě čipová totalita v praxi. Mělo by to takové fajn důsledky. Třeba kdybych přišel do pokoje, kde sledují TV moji rodiče, tak mezi reklamami na levné pobytové zájezdy v Egyptě a na preparáty zlepšující funkci prostaty by se objevila reklama na alkohol, cigarety a pornografi
Řekni mi, jaké ti Systém přiřazuje reklamy a já ti řeknu, jaký jsi.
Ve skutečnosti se takového scénáře samozřejmě děsím, ale mám pocit, že k něčemu takovému neodvratně směřujeme.
Tiskni
Sdílej:
teenageři (takoví ti od RH)od Red Hatu????
Ak nechcete, aby niečo bolo na Google, nedávaje odkaz na tú nepríjemnú vec sa nesmie objaviť na kvalitných stránkach. Radšej si na nejakom vlastnom malom a bezvýznamnom účte vytvorte html s odkazom na tú zlú stránku.
Google vidí odkazy na iné stránky tak, že dávate istý bod cieľovej adrese, pričom sa ráta ktorá stránka dáva tento bod.
Najlepšie je do odkazu na vašu fake stránku pridať parameter "?id=daco", Google takéto stránky skoro vôbec neberie do úvahy. zdroj
Prepáč, som zástancom čistehého webu, ale nechcem svojím fanatizmom nikoho obťažovať. Len som chcel, aby každý vedel, ako môže svojou troškou prispieť do kolektívnej inteligencie internetu.
A ešte dodávam, že na svoju trash stránku dajte metatag: <meta name="Googlebot" content="nofollow/> a do odkazu atribút rel: <a href="http://smrad.com/smrad.asp" rel="nofollow">Smrad</a>
Ďalej do súboru http://moja.domena/robots.txt
pridať text:
User-Agent: *
Allow: /
Disallow: /smrady
A ako čerešničku na torte tie zlé URL dávajte na stránku v plain/texte a nejak prepísané, aby tomu rozumeli len ludia a boti nie (dokuemnt smrat.asp na domene smrd.com cez protokol http).