V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Tiskni
Sdílej:
Problem s HW je nezavisle na tom co si vyberies.Ale to třeba i na Windows - namátkou třeba OsmocomBB.
Teď by to chtělo ještě samolepku KERNEL ULTRAS HARDCORE COMPUTING přes celý víko, ale když je náš samolepkotvůrce a komunitní akčňák mimo aktivní službu, tak to hned tak nepude a nebude...
Na disk si v aceru nemůžu stěžovat, je tam 40 GB, teď tam mam vedle archu i widle, na testování síťovek a jejich ovladačů, potvrdilo se mi podezření že ta pcmcia wifi z aukra je asi vadná, protože se k wpa síti nepřipojí ani z widlí xp kde to prej fungovat musí (na linuxu se jí zase musí nahrát firmware, ale ani potom nefungovala). Naštěstí mam ještě jednu a ta vypadá že funguje, ale dokud nebude ten kablíček a anténa nebudu to vědět jistě...
Vyhněte se distribucím jež jsou odvozeniny odvozenin a má je na svědomí nějaký pubeťák který přebarví tapetu, zanese tam několik chyb a o vývoji softwaru nemá tucha.
Můžeš být konkrétní? Které distribuce toto splňují?
Vyberte si široce používanou linuxovou distribuci
To záleží na tom, jaké má ten dotyčný člověk zkušenosti/znalosti/dovednosti.
...GNOME 3 nadával tak dlouho, až jsem si ho oblíbil. Ďábelsky rychlé, skvělé ovládání klávesnicí, snaha o skvělý a vypiplaný vzhled na každém kroku.
Ďábelsky rychlé? -- Heh, většina "lehkotonážních" správců oken ho strčí (rychlostí) do kapsy. Jinak vzhled je mi dost u pr.... Samozřejmě krom fontů.
Můžeš být konkrétní? Které distribuce toto splňují?Greenie!
+1
Díky
Jak které...
Například velká část programů z IRIXu (Maya, ...) je nativně i pro GNU/Linux; stejně tak různá vývojová prostředí, různé elektro CADy, apod.Problém je s produkty od Adobe (Photoshop, Flash, ...), jejichž nativné verze je bohužel pouze pro Windows a OSX, no a samozřejmě taky s MS Office.
Ovšem jako největší problém, bránící rozšíření, osobně spatřuji menší počet počítačových her oproti Windows, což by se snad mohlo změnit s příchodem Steamu.