V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Tiskni
Sdílej:
Táákže, povině do RSS čtečky WEB UPD8 a OMG!Ubuntu! a jednou za týden tomu dát pár minut, pak nejenom zjistíš, že sysmonitory do unity panelu už máme dva (1. a 2. jak je libo) ale i spoustu dalších užitečných tipů a triků :) Ať se daří a co nejmíň Compiz pádů :)
Ať se daří a co nejmíň Compiz pádů :)Mám(e) tu takový javovský program, s kterým v jednom konkrétním okamžiku pravidelně padá
unity-window-decorator
a je to docela peklo. Nejsem si jistý, že se mi chce zrovna tohle debugovat A já furt čekám abych si mohl odzkoušet pořádně novou Aptanu Studio 3 (Eclipse based) ale je tu nějakej bug v D-Bus či co a nerozumí si to s globalním menu (rozbalí se pouze nabídka "Edit" a "Window" :) ) a mě se to spuštěno bez podpory global menu nelíbí... No alespoň mi to nepadá :)
"hrabání v PPA" v případě jedné pythonovské utilitky nic nepokazí. Toho se fakt neboj ;) Problém může spíše nastat když jde o hardcore systémové záležitosti jako Xserver a pod. Můj desktop mi dělá použitelným právě spoustu těchto malých utilitek od komunity nainstalovaných přes PPA.
Samozřejmně že to v Unity jde. Nainstalovat CompizConfigSettingsManager nebo jak se to volá a jsou tam "Windows Rules". Kromě ploch jde nastavit pozice (pevně nebo poziční mód), a sposty dalších věcí :)
A samozřejmně že to v Gnome3 nejde, je to proti jeho fylozofii, ať již je jakákoliv
Bohuzel aktivity maji otresne UI pro nastaveniAni mi nepřijde, že by tam nějaké nastavení bylo, kromě názvu a ikonky. Horší bývalo použití a přepínání, ale teď už je to docela dobré. Pro mě jsou aktivity asi největším trumfem KDE, protože přesně takovou funkcionalitu jsem vždycky chtěl. Ale virtuální plochy bych nezatracoval. V každé aktivitě mám čtyři virtuální plochy, které používám k třídění programů se kterými zrovna pracuji, např. okular s dokumentací, kterou sice potřebuji, ale zrovna překáží, odsunu na jinou plochu. Stejně tak mám jednu plochu na programy sdílené přes více aktivit.