Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »1. Pokud by taková optimalizace skutečně pomohla, měl by ji dělat překladač, ne programátor. Takhle zprasit a znečitelnit zdroják kvůli drobnému zrychlení, to nejsem při nejlepší vůli ochoten považovat za chvályhodné.
2. Současné verze GCC (a nejspíš i jiných překladačů) mají funkce typu memcpy()
implementované jako builtin, který už je optimalizován pro danou platformu.
3. Až někdy nebudu mít do čeho dloubnout, docela rád se podívám, jestli je to syntakticky opravdu v pořádku nebo jestli je to jen nepozornost překladače.
memcpy()
. do { /* count > 0 assumed */ *to = *from++; /* Note that the to pointer is NOT incremented */ } while (--count > 0);Tedy neinkrementuje pointer
to
. Čuměl jsem na to jak puk, a myslel jsem, že ostatní čtenáři by čuměli taky. Pak jsem si přečetl, že na adrese to
je namapován I/O port a rozsvítilo se mi. Takže původní verze sice nelze smést ze stolu tvrzením "použij memcpy", ale zato je dnes zcela dokonale pasé. I když jednou jsem v nějaké embedded krabičce na port takhle přistupoval...
Kdysi dávno jsem byl v konferencích cecko@pandora.cz a os@pandora.cz.A proč už nečteš OS? Nedávno jsme tam probírali, jestli by náhodou kluci od Flexu nechtěli to svoje dítko opensourcovat
Tento hustý kousek kódu mě zaujal natolik, že jsem udělal malý benchmark.
Tiskni
Sdílej: