Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Nesnáším reklamy, proto jsou pro mě televize či rádia občas utrpení.
Reklamní agentury nám často cpou do hlavy neskutečné sračky. Ale občas je nějaký slogan docela zajímavý. Obecně platí, že čím jednodušší, tím lepší. Třeba jsem před lety četl, že CocaCola vyměnila slogan z "Always" na "Enjoy" :-). (Nebo to bylo naopak? Na tom nesejde.) Nejúspěšnější slogan v historii prý zní "Heins means beans", možná je úspěšný proto, že fazole Heins jsou docela dobré...
Teď mě zaujala reklama na Volkswagen se Sealem a Heidy Klum. A slogan? "Das Auto", skutečně geniální. Evokuje to ve vás německou preciznost? Ve mně ano, bezva manipulace :-).
Design By Contract (DBC) je programátorské paradigma. Jde o to, že části programu deklarují a mezi sebou dodržují jakési "kontrakty". Nejlépa na příkladu: funkce pro výpočet faktoriálu deklaruje, že jako argument nechce záporné číslo a zaručuje, že vrátí přirozené číslo.