Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Táákže, povině do RSS čtečky WEB UPD8 a OMG!Ubuntu! a jednou za týden tomu dát pár minut, pak nejenom zjistíš, že sysmonitory do unity panelu už máme dva (1. a 2. jak je libo) ale i spoustu dalších užitečných tipů a triků :) Ať se daří a co nejmíň Compiz pádů :)
Ať se daří a co nejmíň Compiz pádů :)Mám(e) tu takový javovský program, s kterým v jednom konkrétním okamžiku pravidelně padá
unity-window-decorator
a je to docela peklo. Nejsem si jistý, že se mi chce zrovna tohle debugovat A já furt čekám abych si mohl odzkoušet pořádně novou Aptanu Studio 3 (Eclipse based) ale je tu nějakej bug v D-Bus či co a nerozumí si to s globalním menu (rozbalí se pouze nabídka "Edit" a "Window" :) ) a mě se to spuštěno bez podpory global menu nelíbí... No alespoň mi to nepadá :)
"hrabání v PPA" v případě jedné pythonovské utilitky nic nepokazí. Toho se fakt neboj ;) Problém může spíše nastat když jde o hardcore systémové záležitosti jako Xserver a pod. Můj desktop mi dělá použitelným právě spoustu těchto malých utilitek od komunity nainstalovaných přes PPA.
Samozřejmně že to v Unity jde. Nainstalovat CompizConfigSettingsManager nebo jak se to volá a jsou tam "Windows Rules". Kromě ploch jde nastavit pozice (pevně nebo poziční mód), a sposty dalších věcí :)
A samozřejmně že to v Gnome3 nejde, je to proti jeho fylozofii, ať již je jakákoliv
Bohuzel aktivity maji otresne UI pro nastaveniAni mi nepřijde, že by tam nějaké nastavení bylo, kromě názvu a ikonky. Horší bývalo použití a přepínání, ale teď už je to docela dobré. Pro mě jsou aktivity asi největším trumfem KDE, protože přesně takovou funkcionalitu jsem vždycky chtěl. Ale virtuální plochy bych nezatracoval. V každé aktivitě mám čtyři virtuální plochy, které používám k třídění programů se kterými zrovna pracuji, např. okular s dokumentací, kterou sice potřebuji, ale zrovna překáží, odsunu na jinou plochu. Stejně tak mám jednu plochu na programy sdílené přes více aktivit.
Tiskni
Sdílej: