Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
Táákže, povině do RSS čtečky WEB UPD8 a OMG!Ubuntu! a jednou za týden tomu dát pár minut, pak nejenom zjistíš, že sysmonitory do unity panelu už máme dva (1. a 2. jak je libo) ale i spoustu dalších užitečných tipů a triků :) Ať se daří a co nejmíň Compiz pádů :)
Ať se daří a co nejmíň Compiz pádů :)Mám(e) tu takový javovský program, s kterým v jednom konkrétním okamžiku pravidelně padá
unity-window-decorator
a je to docela peklo. Nejsem si jistý, že se mi chce zrovna tohle debugovat A já furt čekám abych si mohl odzkoušet pořádně novou Aptanu Studio 3 (Eclipse based) ale je tu nějakej bug v D-Bus či co a nerozumí si to s globalním menu (rozbalí se pouze nabídka "Edit" a "Window" :) ) a mě se to spuštěno bez podpory global menu nelíbí... No alespoň mi to nepadá :)
"hrabání v PPA" v případě jedné pythonovské utilitky nic nepokazí. Toho se fakt neboj ;) Problém může spíše nastat když jde o hardcore systémové záležitosti jako Xserver a pod. Můj desktop mi dělá použitelným právě spoustu těchto malých utilitek od komunity nainstalovaných přes PPA.
Samozřejmně že to v Unity jde. Nainstalovat CompizConfigSettingsManager nebo jak se to volá a jsou tam "Windows Rules". Kromě ploch jde nastavit pozice (pevně nebo poziční mód), a sposty dalších věcí :)
A samozřejmně že to v Gnome3 nejde, je to proti jeho fylozofii, ať již je jakákoliv
Bohuzel aktivity maji otresne UI pro nastaveniAni mi nepřijde, že by tam nějaké nastavení bylo, kromě názvu a ikonky. Horší bývalo použití a přepínání, ale teď už je to docela dobré. Pro mě jsou aktivity asi největším trumfem KDE, protože přesně takovou funkcionalitu jsem vždycky chtěl. Ale virtuální plochy bych nezatracoval. V každé aktivitě mám čtyři virtuální plochy, které používám k třídění programů se kterými zrovna pracuji, např. okular s dokumentací, kterou sice potřebuji, ale zrovna překáží, odsunu na jinou plochu. Stejně tak mám jednu plochu na programy sdílené přes více aktivit.
Tiskni
Sdílej: