Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Táákže, povině do RSS čtečky WEB UPD8 a OMG!Ubuntu! a jednou za týden tomu dát pár minut, pak nejenom zjistíš, že sysmonitory do unity panelu už máme dva (1. a 2. jak je libo) ale i spoustu dalších užitečných tipů a triků :) Ať se daří a co nejmíň Compiz pádů :)
Ať se daří a co nejmíň Compiz pádů :)Mám(e) tu takový javovský program, s kterým v jednom konkrétním okamžiku pravidelně padá
unity-window-decorator
a je to docela peklo. Nejsem si jistý, že se mi chce zrovna tohle debugovat A já furt čekám abych si mohl odzkoušet pořádně novou Aptanu Studio 3 (Eclipse based) ale je tu nějakej bug v D-Bus či co a nerozumí si to s globalním menu (rozbalí se pouze nabídka "Edit" a "Window" :) ) a mě se to spuštěno bez podpory global menu nelíbí... No alespoň mi to nepadá :)
"hrabání v PPA" v případě jedné pythonovské utilitky nic nepokazí. Toho se fakt neboj ;) Problém může spíše nastat když jde o hardcore systémové záležitosti jako Xserver a pod. Můj desktop mi dělá použitelným právě spoustu těchto malých utilitek od komunity nainstalovaných přes PPA.
Samozřejmně že to v Unity jde. Nainstalovat CompizConfigSettingsManager nebo jak se to volá a jsou tam "Windows Rules". Kromě ploch jde nastavit pozice (pevně nebo poziční mód), a sposty dalších věcí :)
A samozřejmně že to v Gnome3 nejde, je to proti jeho fylozofii, ať již je jakákoliv
Bohuzel aktivity maji otresne UI pro nastaveniAni mi nepřijde, že by tam nějaké nastavení bylo, kromě názvu a ikonky. Horší bývalo použití a přepínání, ale teď už je to docela dobré. Pro mě jsou aktivity asi největším trumfem KDE, protože přesně takovou funkcionalitu jsem vždycky chtěl. Ale virtuální plochy bych nezatracoval. V každé aktivitě mám čtyři virtuální plochy, které používám k třídění programů se kterými zrovna pracuji, např. okular s dokumentací, kterou sice potřebuji, ale zrovna překáží, odsunu na jinou plochu. Stejně tak mám jednu plochu na programy sdílené přes více aktivit.
Tiskni
Sdílej: