Průkopnická firma FingerWorks kolem roku 2000 vyvinula vícedotykové trackpady s gesty a klávesnice jako TouchStream LP. V roce 2005 ji koupil Apple, výrobu těchto produktů ukončil a dotykové technologie využil při vývoji iPhone. Multiplatformní projekt Apple Magic TouchstreamLP nyní implementuje funkcionalitu TouchStream LP na současném Apple Magic Trackpad, resp. jejich dvojici. Diskuze k vydání probíhá na Redditu.
Byla vydána nová verze 10.3 sady aplikací pro SSH komunikaci OpenSSH. Přináší řadu bezpečnostních oprav, vylepšení funkcí a oprav chyb.
Cloudflare představil open source redakční systém EmDash. Jedná se o moderní náhradu WordPressu, která řeší bezpečnost pluginů. Administrátorské rozhraní lze vyzkoušet na EmDash Playground.
Bratislava OpenCamp 2026 zverejnil program a spustil registráciu. Štvrtý ročník komunitnej konferencie o otvorených technológiách prinesie 19 prednášok na rôzne technologické témy. Konferencia sa uskutoční v sobotu 25. apríla 2026 v priestoroch FIIT STU v Bratislave.
Na iVysílání lze zhlédnout všechny díly kultovního sci-fi seriálu Červený trpaslík.
Společnost Valve aktualizovala přehled o hardwarovém a softwarovém vybavení uživatelů služby Steam. Podíl uživatelů Linuxu dosáhl v březnu 5,33 % (Windows -4,28 %, OSX +1,19 %, Linux +3,10 %). Nejčastěji používané linuxové distribuce jsou Arch Linux, Linux Mint a Ubuntu. Při výběru jenom Linuxu vede SteamOS Holo s 24,48 %. Procesor AMD používá 67,48 % hráčů na Linuxu.
Společnost Apple slaví padesáté narozeniny. Založena byla 1. dubna 1976.
FreeTube, desktopový klient pro YouTube využívající lokální API, byl vydán ve verzi 0.24.0. Toto velké opravné vydání implementuje SABR (Server-Based Adaptive Bit Rate), což řeší část nedávných problémů s načítáním videí z YouTube, a aktualizuje základní komponenty jako Electron nebo přehrávač Shaka Player.
Je tu opět apríl. O víkendu zmizel kamion s 12 tunami tyčinek KitKat. Firmy to využívají k aprílovým žertům. Groupon má super akci. Koupíte 1 tyčinku a dostanete 100 zdarma. Ryanair si přelepil letadla. Šéf Outlooku se ptá, proč mají v baráku 14 beden tyčinek KitKat (𝕏). Prusa Research představuje Prusa Pro ACU a vysvětluje proč přílišné sušení škodí vaším filamentům. Telefon Sony Xperia má miliónnásobný zoom (𝕏). PC.net představil Super Ultrabox 2600 se zajímavými parametry. Další aprílové novinky například na April Fools' Day On The Web.
Společnost OpenAI, která stojí za chatovacím robotem s umělou inteligencí (AI) ChatGPT, získala od investorů 122 miliard USD (2,6 bilionu Kč). Hodnota společnosti tak dosáhla 852 miliard dolarů (více než 18 bilionů Kč). Nejnovější kolo investování se stalo největší, jaké zatím firma uskutečnila, a peníze mají posílit ambiciózní plány rozšíření výpočetní kapacity, datových center a nábor talentů.
shutdown nebo at a tak :)
Hele, nevím. Upřímně mě ty grafy asi zas tak moc nezajímají, prostě jsem na to jen mrknul, napsal postřeh a navrhnul další možný směr bádání. To musí vědět on, co z těch dat chce vydestilovat.
"Koľko príspevkov sú prihlásených a neprihlásených v štvrťroku" (to by som popísal, že "píše ako Maďar") - asi to malo byť niečo v zmysle "Podiel príspevkov prihlásených a neprihlásených používateľov po štvrťrokoch"
alebo"Množstvo príspevkov používateľov v štvrťrokov" - správne "Počet príspevkov používateľov po (alebo trebárs aj to "v") štvrťrokoch"
V letech 2015-2017 je slušný spike v počtu cenzurovaných příspěvků a mohlo by být zajímavé vědět proč.Možná se začalo místo cenzurování víc rovnou mazat. Ale ověřovat se mi to nechce :)
Protože rozdíl mezi 5 a 25 cenzurovanými příspěvky za kvartál - je pod hranicí šumu a statistické chyby. Jinak řečeno, počet cenzurovaných příspěvků je fachidiotský graf, kterýmá hodnotu náhodného generátoru čísel.To co tvrdis je v tomto pripade zle. Toto nie je volebny prieskum. Tu su data z informacii, ktore v casu su uz nemenne a vzdy rovnake jednoznacne. Statisticka chyba zalezi na sposobe spracovanie a kvalite vstupnych dat. A o sposobe spracovania nic nevies. Ak by to bola odborna statistika, musel by som sem hodit ako som data ziskaval a spracuval. Naisto by bola spravna statistika, ak by som mal data oficialne z databazy od spravcu stranky.
Možná žiješ v matrixu, a myslíš si, že grafy jsou realita a život. Jsi úplně pomýlený. Realita je chování lidí, a tvé grafy a čísla je nějakým způsobem mapují. Samozřejmě nedokonale.
Ale ked sa clovek obcas sebaklame, mozu statistiky a analyzy pomoct s seba klamu.Myslím, že se dá odhadnout, že statistický test na jakoukoli hypotézu ohledně trendu či vývoje cenzury na linuxových fórech by mohl jen v závěru konstatovat - že hovno hovno z těch dat potvrdit / vyvrátit.
Tak to som zistil (pri linuxos.sk kde ma to zaujimalo) z grafu na strane 2. tohto dokumentu a znalosti pomerov na linuxos.sk.
Zamienas si, preco som sa zacal venovat tejto problematike verzus preco som vytvoril tento dokument.
Tiskni
Sdílej: