Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Dost seriálů, které jsem sledoval, skončilo nebo bylo zrušeno, takže "živých" mám momentálně vlastně právě pět:
Pak tak napůl Homeland (čtvrtá série mne znechutila natolik, že jsem ještě pořád nenašel odvahu pustit si pátou). Jinak Sherlock The Grand Tour, ale u těch se nedá mluvit o seriálech v obvyklém slova smyslu.
The Expanse
Battlestar Galactica (2004)
Everyone dies alone. But if you mean something to someone, if you help someone or love someone, and even a single person remembers you, then maybe you never really die at all?Jen ten konec byl na můj vkus moc smutný
Mac Gyver, A-Team, Nulová šance... nic? :) Pochybuju, že by někoho zajímalo, na co čučím, ale stejně to sem napíšu. Z českých luhů a hájů:
Návštěvníci
Křeček v noční košili,
Saturnin (dá-li se mezi seriály počítat ta tv miniserie)
Kdysi dávno běžely v našich tv různé zajímavé věci, které už asi nemají šanci na zopakování. Třeba:
Hrabe Káčula
Opičí král
Sokol (Sokol Strážce noci)
Lucky luke (byl film i seriál)
Můj přítel Vinnetou - nemyslím ty filmy, ale seriál
Některé ty věci by mě dnes už asi trochu nudily, ale tehdy jsem je žral.
Z dalších namátkou Martial law, Puma - Bojovník s dobrým srdcem (jo, mám rád akčňárny.. :))
z těch normálních neakčních Kutil Tim, Ajťáci, Jmenuji se Earl, MASH,
Čáryfuk - viděl jsem naposledy snad ještě v Magionu, budu si muset zopáknout
a spousta dalších
a hlavně nenásilně obměňujíNenásilně
je to nejdéle vysílané sci-fi na světěJo prej něco mezi 400-500 hodinama. Ale prvních pár let to bylo extrémně roztahaný, třeba jeden příběh na 10x 20 minut
starší než StartrekJj planeta vulkan se poprvé objevila v DW, stejně tak člověk s kybernetickejma vylepšeníma (prakticky borg). Matrix taky (i před Gibsonem myslím). Co považuješ za nejlepší epizodu? Já teda vždycky v každý sérii jednu a další série to obvykle překonala. Současný stav je Heaven Sent, kterej je skoro na Oscara IMO.
Já teda vždycky v každý sérii jednu a další série to obvykle překonala. Současný stav je Heaven Sent, kterej je skoro na Oscara IMO.Já mám upřímně u DW problém s tím, že mi od konce RTD éry připadají obecně scénáře slabší (ačkoliv, když o tom teď přemýšlím, asi by pro objektivnější hodnocení bodl rewatch...). O to víc ale musím souhlasit a ocenit Heaven Sent. Nevím, jestli bych si troufl označit to za nejlepší epizodu renewed vůbec, ale v rámci Moffatových sérií asi jo. Jako blok epizod je imo největší bomba vůbec druhá půlka 3. série - od 42 až po finále.
Já mám upřímně u DW problém s tím, že mi od konce RTD éry připadají obecně scénáře slabšíJo on byl RTD hlavně na emoce a SM je na ty časový smyčky
Nevím, jestli bych si troufl označit to za nejlepší epizodu renewed vůbec, ale v rámci Moffatových sérií asi jo.No já to na půlhoďky pauznul a vzpomínal na ty hinty z předchozích dílů a na to jak to musel Doktor roziterovat z výchozího stavu. Ono obecně SM často použije hint klidně i tři roky starej. Ony o něm kolují pověsti, že si to všechno naplánoval už v 1999 v Doctor Who: The Curse of Fatal Death
Ony o něm kolují pověsti, že si to všechno naplánoval už v 1999P.S. Vo co, že další Doktor po Capaldim bude ženská
The Time of the DoctorNo zase ta scéna s regenerací byla docela dobrá. Ale hlavně maskérům se to dost povedlo (a Matt SMith to zahrál skvěle, na rozdíl od starý Clary). Ohledně Doctor's Daughter se SM bavil s RTD a neoficiálně to hnedka po odletu nabourala do měsíce
Pro ucelený zážitek doporučuju začít filmem z roku 1996 (odkazuje se na něj miniepizoda vysílaná v roce 2013)Já bych doporučil začít normálně od Rose, pokud člověka ten seriál chytí, k filmu se dostane pravděpodobně sám ještě před miniepizodou. A asi pak bude při jeho hodnocení o něco mírnější, protože, přiznejme si to, vyjma příslušnosti k Whoniversu jde o strašlivě průměrný, generický, americký scifi.
že mu dal naučit vypínací kódy z manuáluTch, nechce se mi věřit, že by se to mezitím z nějaký programovací literatury nenaučilo nespouštět data uploadnutá uživatelem.
"the Stream has been erroneously programmed to crave information instead of knowledge. Soon, it begins to turn the human race into its slaves to attempt to locate and process every single bit of information, a process that will lead to the human race's extinction as people stop doing everything to obtain the desired information."Očividně byl špatně naprogramovanej no, otázka zda byl vlastně vůbec vědomej sám sebe. Po přečtení synopse bych to spíš přirovnal k indexovacím robotům indexujícím za každou cenu. Každopádně ta knižka byla něco jako cognitohazard. Taky dobrý díly (IMO): "The Human Operators" - AI vesmírných lodí, co si pěstovaly lidi jako otroky, aby je opravovali. "Relativity Theory" - Lidi obsadí skoro neobydlenou planetu a vybijí domorodce a pak se to zvrtne. "Feasibility Study" - Emzáci unesou celé město (doslova, s půdou) a chtěj zjistit zda budou z lidstva dobří otroci. "Dead Man's Switch" - Tajné základny po Zemi, kdy se v případě mimozemské invaze odpálí atomovky (btw tohle okopírovali v Doctor Who - Journey's End pro jednu příběhovou linku).
No tvl to je nálož... Máš ještě čas na práci?Nasbíral jsem to v průběhu asi desíti let :)
Boku no PicoVyjádření české biskupské konference.
Tiskni
Sdílej: