Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Tiskni
Sdílej:
nejak tam nevidim tu diakritiku
jinak bych mu vynadal takyHneď po prečitani som si hovoril, že tu píšeš pod facke nickom unicode
Hodně neefektivní kód bych řekl.No, teoreticky by to mělo smyls, kdyby se počítaly překývající řetězce (typu Hledej "nan" v "banananana"
strstr()
, pak by se vyhledávalo ne od s++
, ale od <vráceno strstr()>+strlen(<délka vyhledeávaného řetězce>)+1
.
substring" in original_string
- napr. "kolo" in "okolo"
vrati True
.
Hledání řetězce v řetězci (C vs. Python)
jestliže chceme zjistit, zda je přítomen určitý řetězec v jiném řetězciCož působí dojmem, že chce kontrolovat existenci podřetězce, ale pak přejde na počítání počtu výskytů a chytne se o toho i v pythonní verzi. Pokud bych byl začátečník, měl bych v tom po přečtení blogu tak akorát větší bordel, než jsem měl předtím. Jako nezačátečník musím konstatovat jen že jsem se z toho nic nenaučil, ani nedozvěděl a třeba Jendův příspěvek v diskuzi pro mě byl hodnotnější, než celý blog. Autora od psaní nechci odrazovat, ale imho by se měl víc zamyslet a dát to před publikací přečíst někomu jinému, kdo mu k tomu řekne nestranný názor. Taky by si imho měl ujasnit smysl a důvod, proč to publikuje tak jak to publikuje. Je cílem jen vyvolat diskuzi, nebo i někoho něco naučit, nebo jen ukázat, že se něco nového naučil, nebo to tahá náhodně z klobouku?
Pokud vidíte v publikování těchto blogů vážně problém, tak mohu přestat.Jak jsem psal, nechci tě odrazovat. Viz ten poslední odstavec. Tu kritiku jsem myslel konstruktivně, ne jako hejt.
Pokud vidíte v publikování těchto blogů vážně problém, tak mohu přestat.Ne. Je to tvuj blog, pis, co uznas za vhodne. My to maximalne nebudeme cist, nebo na to reagovat.