Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »char *strstr(const char *prohledavany_řetezec, const char *hledany_retezec)Funkce vrací pointer na první výskyt hledaného řetězce v prohledávaném řetězci, pokud se hledaný řetězec v prohledávaném řetězci nenachází, funkce vrací NULL.
#include <stdio.h> #include <string.h> int nstrstr(char *s, char *find); int main() { char str[] = "UBUNTU, KUBUNTU, XUBUNTU A LUBUNTU!"; char substr[] = "UBUNTU"; printf("%s je v retezci %dkrat.\n", substr, nstrstr(str, substr)); return 0; } int nstrstr(char *s, char *find) { int n = 0; while ((s = strstr(s, find)) != NULL) { s++; n++; } return n; }To samé v Pythonu 3. (V Pythonu 2 nebude fungovat kvůli diakritice.)
str1 = "UBUNTU, KUBUNTU, XUBUNTU A LUBUNTU!" strsub = "UBUNTU" n = str1.count(strsub) print("{0} je v řetězci {1}krát.".format(strsub, n))Céčkové funkci strstr() odpovídá v Pythonu metoda find(), která vrací číselnou pozici (index) na první výskyt, anebo -1, pokud není řetězec nalezen. V příkladě s UBUNTU by vrátila nulu.
Tiskni
Sdílej:
nejak tam nevidim tu diakritiku
jinak bych mu vynadal takyHneď po prečitani som si hovoril, že tu píšeš pod facke nickom unicode
Hodně neefektivní kód bych řekl.No, teoreticky by to mělo smyls, kdyby se počítaly překývající řetězce (typu Hledej "nan" v "banananana"
strstr()
, pak by se vyhledávalo ne od s++
, ale od <vráceno strstr()>+strlen(<délka vyhledeávaného řetězce>)+1
.
substring" in original_string
- napr. "kolo" in "okolo"
vrati True
.
Hledání řetězce v řetězci (C vs. Python)
jestliže chceme zjistit, zda je přítomen určitý řetězec v jiném řetězciCož působí dojmem, že chce kontrolovat existenci podřetězce, ale pak přejde na počítání počtu výskytů a chytne se o toho i v pythonní verzi. Pokud bych byl začátečník, měl bych v tom po přečtení blogu tak akorát větší bordel, než jsem měl předtím. Jako nezačátečník musím konstatovat jen že jsem se z toho nic nenaučil, ani nedozvěděl a třeba Jendův příspěvek v diskuzi pro mě byl hodnotnější, než celý blog. Autora od psaní nechci odrazovat, ale imho by se měl víc zamyslet a dát to před publikací přečíst někomu jinému, kdo mu k tomu řekne nestranný názor. Taky by si imho měl ujasnit smysl a důvod, proč to publikuje tak jak to publikuje. Je cílem jen vyvolat diskuzi, nebo i někoho něco naučit, nebo jen ukázat, že se něco nového naučil, nebo to tahá náhodně z klobouku?
Pokud vidíte v publikování těchto blogů vážně problém, tak mohu přestat.Jak jsem psal, nechci tě odrazovat. Viz ten poslední odstavec. Tu kritiku jsem myslel konstruktivně, ne jako hejt.
Pokud vidíte v publikování těchto blogů vážně problém, tak mohu přestat.Ne. Je to tvuj blog, pis, co uznas za vhodne. My to maximalne nebudeme cist, nebo na to reagovat.