Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »to by byla cesta k totalnimu kolapsu zdravotnictviZato totální kolaps ekonomiky se nikoho nedotkne, že?
protoze polovina naroda jsou nevzdelana hovada verici na nesmyslne konspirace a prohlaseni pseudoodborniku typu pekova, pirk nebo smuclerHlavně že dosud to měli v rukou odborníci… Nejprve Adam Vojtěch, teď Roman Prymula, a kdo bude další?
Totální kolaps ekonomiky - i kdyby k němu došlo - se dá řešit daleko lépe než totální kolaps zdravotnictví.Totální kolaps ekonomiky se s námi potáhne klidně 10 let. Oproti tomu při zdravotní krizi zakopeš mrtvoly a pak se jede hned dál a navíc to vybije staré a nemocné, takže ještě ušetříš. No není to úžasné?
Jenze to uz jedeme v desetitisicich denne, takze ted uz by mel Babis misto rousek posilat duchodcum postou lopaty, aby zacali kopat driv, nez zmrzne zem.Tohle zveličování počtu obětí by IMHO mělo být trestáno jako šíření poplašné zprávy. Spousta důchodců z toho pak má strašný strach a to se podepisuje na jejich zdraví. Máme 3 miliony důchodců, i Flegr v mokrých snech odhaduje 30000 mrtvých.
Je zřejmé, že už od 1. srpna rostou počty mrtvých za den exponenciálně, přičemž počet mrtvých v jednom dni se zdvojnásobí zhruba každých 9 dnů. Protažením přímky zjistíme, že už 1. listopadu, tedy za 9 dnů, zemře za den asi 250 lidí, kolem 20. listopadu to bude 1000 a před koncem prosince 2000 lidí.Tvrdí, že se mezi 20. listopadem a koncem prosince počet umírajících zdvojnásobí (1000 → 2000), a současně, že se počet zdvojnásobí každých 9 dní. Jenže 9 dní od 20.11. je 29.11., ne „před koncem prosince“.
What was Sweden's strategy? There's also been a ban on gatherings of more than 50 people, restrictions on visiting care homes, and a shift to table-only service in bars and restaurants. The government has repeatedly described the pandemic as "a marathon not a sprint", arguing that its measures are designed to last in the long term. (..) Anders Tegnell says his modelling indicates that, on average, Swedes have around 30% of the social interactions they did prior to the pandemic. And a survey released this week by Sweden's Civil Contingencies Agency suggests 87% of the population are continuing to follow social distancing recommendations to the same extent as they were one or two weeks earlier, up from 82% a month ago.Na jaře jsme měli tvrdá opatření (možná až příliš tvrdá) a dobrá čísla. Pak jsme neměli žádná opatření a ani tu ve veřejném prostoru nikdo dostatečně hlasitě nevolal po opatrnosti – no a teď holt máme velmi špatná čísla. Ano, teď už zase nějaká opatření máme, ale to těžko zabrání tomu, aby se v čase minulém ta nákaza nerozšířila tak masivně. Jemnější opatření, která by byla postačovala dříve, jsou teď k ničemu. To se týká třeba i těch roušek: jako prevence, když v populaci toho viru koluje velmi malé množství, je to dobré. Jenže když na jejich zavedení byla dle epidemiologa Maďara ta vhodná chvíle, populista Babiš mu to co? Zakázal. A zavedly se kdy? No, pozdě.
Tvůj rámec vidění světa je takový, že plošná opatření nefungují. Jenže u nás byla plošná opatření kdy? Na jaře. A tam taky skončila.Ne. Já netvrdím že nefungují veškerá plošná opatření. To co nefunguje, či lépe řečeno – funguje zcela kontraproduktivně, je plošně vynucované povinné nošení roušek! Na jaře se to pochopitelně nijak zvlášť neprojevilo, protože poměrně záhy došlo k lockdownu čímž se problém jenom odsunul. Jenže co se dělo po prázdninách? Počínaje posledním srpnem začalo znovuzavádění roušek, místo toho, aby se řešila otázka jak zajistit školní výuku a při tom omezit možnosti šíření nákazy. V tuto chvíli jsme v situaci, kdy se nákaza touto cestou roznesla do takové míry, že jakékoliv trasování nakažených ztrácí smysl. Řada lidí si už taky uvědomila, že vláda ve skutečnosti po celou dobu vůbec nic neřešila. Jednoduše sázeli na to, že se ten virus sám od sebe vytratí, což je samozřejmě holý nesmysl. Teď jsme v situaci, kdy máme neznámý počet nakažených, rozptýlených po celém území. Některé to skolí, a ulehnou. Jiní to s trochou štěstí přechodí, tak jako jiný typ virózy. Skutečně efektivní je především to, že děcka sedí doma. Tam si to onemocnění s rodičema překlepou a pokud mezi tím nenakazí nikoho dalšího, je velká pravděpodobnost, že v průběhu následujícího měsíce začnou čísla nově nakažených zase klesat. Jenže s tím jak se všichni upínají na ty roušky, se to jenom protáhne! Horší je to s důchoďákama a LDN. Tam to pojede, dokud ti s nabouraným zdravím nevymřou. A to je to co nakonec udělá podobné číslo jako v tom Švédsku. I když podle mě bude spíš nižší, protože jak už jsem napsal v červnu, ve Švédsku se – na rozdíl od nás – dožilo té nákazy víc staříků.
Zjistit kdo po kom smatlal na klavesnici je trivialni.Jako na klávesnici pro zadávání pinu? Já se to pokoušel mačkat rohem karty, ale dobře to jde tužkou nebo whatever. (a teď už jsem snad měsíc nic neplatil, vyzvednout předem zaplacené po netu a rychle pryč) To by snad bylo lepší vyřešit ty klávesnice, než kvůli tomu posílat potenciálně nakažené do karantény, ne?
Jinak Flegruv recept v soucasne situaci je tvrdy lockdown bez vyjimek na omezenou dobu a pak se vratit k trackovani.A tohle je právě to, kde je mimo realitu. Tvrdý lockdown ani to trekování naše státní správa nezvládne. Za to Babiš bez problémů zvládne tuhle situaci využít pro zadání nesmyslných malých domu stejně jako tomu bylo na jaře. Stejně jako na jaře si musíme poradit sami a stát to jenom zhoršuje. To nemluvím to tom, že trekování nemá smysl, pokud uvrhne obrovský počet false positives do karantény na dlouhou dobu (což 100% bude), protože testování u nás trvá moc dlouho. Lidi si prostě přestanou nosit mobil a nebudou platit kartou.
protoze polovina naroda jsou nevzdelana hovada verici na nesmyslne konspiraceKonspirace... to je, když má někdo jiný odlišný názor na stejnou věc?
to by byla cesta k totalnimu kolapsu zdravotnictviO kolapsu zdravotnictví melou všichni už když tam leželo 1741 lidí. Aktuální situace: 4777 hospitalizovaných, 735 ve vážném stavu. Tedy: 4042 lidí je tam k hovnu. Jenže: Ústavy sociální péče jsou banda zmrdů, co si nehodlá vyhradit místo pro dědečka, co už je mu kulové. A tak si dědeček dál leží ve špitále. To samé zmrdské rodiny, co si domů nevezmou zpět člena rodiny. Takhle vzniká kolaps je to kolaps zdravého rozumu. A jak to vím? Vím to, protože mám bábu v důchoďáku a manželka dvě. Platí tam 25 kolíků měsíčně a pan šéf důchoďáku si vozí prdel v Meďáku a pod zlatem co má na krku už mu praská páteř. Stačí vládní nařízení "soukromý ústav sociální péče si do týdne bere zpět všechny - dle lékařů - neinfekční pacienty" rázem budou ve špitálech "chcípat nudou". Jestli nemocnice kolabují pod "náporem" 735 lidí oproti běžnému stavu, tak se děsím okamžiku, kdy zaškobrtne souprava metra, a najednou bude 300 lidí potřebovat akutní péči. Potom Praha končí.
Tedy: 4042 lidí je tam k hovnu.Já tomu teda nerozumím a nevím jak je definovaný nevážný stav, ale za normální situace je v nemocnicích taky 80% lidí „k hovnu“?
Viry nejsou bakterie. V principu každý nakažený, který do týdne neumřel je mimo bezprostřední nebezpečíŠkoda, že tohle nevěděli všichni ti s hepatitidou, HIV, vzteklinou…
Pokud žádné příznaky nemá, ale má v těle pozůstatky viru, pak nemocná není a její hospitalizace je zbytečná.Akorát neumíme rozlišit, jestli se jedná o pozůstatky viru, nebo stále o viry. A i když je pravděpodobnější to první, nikdo soudný si na svoje triko nedovolí v domovech důchodců a podobných zařízeních risknout to druhé.
vydělává na prodeji testůTo jsi vzal kde?
Chci vidět, kde tyhle poučené dobrovolníky vezmeš.Já třeba uvažuji o tom, že pokud to dostanu a vyléčím se z toho do stavu schopného práce, tak bych se pak někam přihlásil (s rationale, že snad budu mít alespoň měsíc imunitu). Ale nevypadá to, že by někdo něco takového organizoval.
tak zapomeň na to, že ta polní nemocnice k něčemu budeTo je myslím každému jasné a nechápu, proč to v médiích furt flexí. Ta nemocnice má mít kapacitu 500 lůžek. Aktuálně přibývá v nemocnicích 300-400 pacientů denně. Takže ta nemocnice se zaplní za den a kousek i při současném růstu (a zatím to vypadá, že vrchol bude ještě horší).
Ve skutečnosti se neumíralo na chřipku, ale tak jako dnes na přidružené nemoci, zpravidla zápal plic, protože tehdy ještě nebyla známá žádná antibiotika.V tomto lžete jak o tehdejší chřipce, tak o dnešním covidu.
Ve skutečnosti se neumíralo na chřipku, ale tak jako dnes na přidružené nemoci, zpravidla zápal plicZápal plic nemůže být důsledkem viru? Ze zdroje: „Obvyklé viry zodpovědné za chřipku se v těle člověka množí především v horní části dýchacích cest, tedy v ústech, krku a nosu, zatímco virus španělské chřipky byl schopen se množit i v plicích, čímž vyvolával prudké zápaly plic,“
A ten virus nikam nezmizel, jenom zmutoval do formy, která nebyla tak nebezpečná.Virus se sám rozhodl zmutovat a ten špatný zabilancoval a odešel do věčných lovišť? Se zapojením logiky a Darwina to spíš bylo tak, že se lidi začali bránit (rouškaři, social distancing, ...) a tak tu nebezpečnou variantu eliminovali - proto je pro virus evolučně výhodné nebýt extrémně nebezpečný. Variantou mohlo taky být, že slabší mutace se dostatečně rožšířila, způsobila tvorbu protilátek, které eliminovaly i tu těžkou variantu. Těžko hodnotit, ale při boji jsou tu vždycky dvě strany.
A migrace obyvatelstva spojená s repatriací zajatců a návratem vojska tomu jen dodala. I tak zemřel pouhý zlomek nakažených. A ve srovnání s tím, kolik lidí tehdy zařvalo hlady to bylo naprosté prd.Technicky vzato je to pravda - cokoliv menší než 1 musí být nutně zlomek (aspoň v případě racionálních čísel, což se dá v případě dělení celých čísel předpokládat). Prakticky vzato byla úmrtnost 10-20%, zasáhla převážně střední generaci, což logicky ještě víc nabouralo ekonomiku těžce zkoušenou válkou a pochopitelně ovlivnilo celý dodavatelský řetězec, který nejspíš ovlivnil i to hladovění, migraci a nejspíš i politiku (možná by bez chřipky vůbec nedostal šanci Hitler). Španělská chřipka zabila 50-100 milionů lidí, zatímco první světová válka pouhých 10 milionů. Zdroj: https://ct24.ceskatelevize.cz/veda/2412412-spanelska-chripka-vypukla-pred-100-lety-zabila-vic-lidi-nez-prvni-svetova-valka (a spousta dalších, zmíněný je z roku 2018, tedy ještě před Covid-19). Takže jako obvykle, částečně lži, částečně místy možná pravivé informace, v kombinaci s chybějící logikou ale zcela vytržené z kontextu a výsledkem je totální nesmysl. V souvislosti s pozdějším příspěvkem, že se autor danou oblastí intenzivně zabývá, je jen otázkou, zda se jedná o cílenou manipulaci nebo naprostou neschopnost porozumět textu. Bez překvapení. Kapica je ukázkovým příkladem, proč dnešní aktivisti mají takovou moc a dramaticky ovlivňují vývoj světa. Znalosti hovno celá nic, ale prostoru pro sebeprezentaci v dnešní době internetu, youtuberů, influencerů a dalších, do aleluja. Prostor pro realizaci tak nemají ti, kteří skutečně něco vymyslí, ale ti, co dokážou nejvíc křičet. Až se lidi naučí rozlišovat křiklouny od myslitelů, bude to skok v oblasti demokracie. Soudě podle rostoucí popularity všelijakých influencerů se ale obávám, že jdeme přesně opačným směrem...
"... že se lidi začali bránit (rouškaři, social distancing, ...) a tak tu nebezpečnou variantu eliminovali ..."Ano, i to mohlo vývoj viru ovlivnit. Ale stalo se to až dva roky po tom, co zmutoval z velké nepříjemnosti na zabijáka, a to velmi výkonného. Co vedlo k téhle mutaci? Promoření méně nebezpečnou formou viru. Totéž se může stát s Covidem, pokud se příliš rozšíří. Zatím se mu nevyplatí zabíjet ve velkém, protože by si tím zablokoval cestu k dalším přenosům. Ale když ho bude mít kdekdo kolem, může se z něj bez rizika stát právě takový zabiják, jako byla Španělská chřipka!
Zápal plic nemůže být důsledkem viruMůže, ale nemusí. Stačí abys prochladnul a pak tě ofoukl průvan. Podstata sdělení byla jiná – dnes máme na zápal plic bakteriálního původu širokou škálu antibiotik a máme k dispozici i antivirotika. Tenkrát neexistovalo nic z toho. Jenom podpůrná léčba, kterou si navíc nemohl dovolit každý.
Se zapojením logiky a Darwina to spíš bylo tak, že se lidi začali bránit (rouškaři, social distancing, ...) a tak tu nebezpečnou variantu eliminovali …Ale houbeles. Podívej se na dobové fotografie a uvědom si co se tehdy dělo. Masové manifestace v ulicích, atp. Nikdo to nijak extra neřešil. Každý se s tím musel poprat sám. Navíc tady existoval mnohem větší strašák – tuberkulóza. To jsi chcípal pomalu, ale jistě. Kdo u chřipky překonal krizi, tak ses už z toho vylízal. U tuberkulózy byl ve většině případů výsledek zápasu předem známý.
Bez překvapení. Kapica je ukázkovým příkladem, proč dnešní aktivisti mají takovou moc a dramaticky ovlivňují vývoj světa.Jsi na omylu. Typickým aktivistou je tady Bourek, Kralyk a jiní.
Typickým aktivistou je tady Bourek, Kralyk a jiní.Nesvádějte svoje nedostatky na jiné.
Nechci lockdownNaopak, je potřeba ještě výrazně omezit svobodu lidí. Jedině když se lidi pořádně přitlačí ke zdi, tak se u dalších voleb proberou a současnou vládu poženou. COVID kosí primárně důchodce tj. voliče ANO. Proto tak Andrej tlačí na pilu, aby mu nepadaly ovečky. Kdyby COVID kosil malé lidi a lidi v produktivní věku, tak je to jen obyč. chřipka. Sami se v 29:51 podívejte, jak to profesor Prymula bere vážně a s ním jeho nehsledi. Je jim to uprdele. Mají z toho prdel a dobře vědí, že si můžou dělat co chtějí a lidi budou držet huby. Po shlédnutí toho záznamu už vím, že je to celé jen fraška a výmysl. Dělají si tam prdel a za minutu pohřební projev. Jak dobytek vedoucí v každé druhé firmě. Takže za mě lockdown, zákaz vycházení, zákaz podnikání, co nejvíc omezit lidi v produktivním věku a příští volby bude - sice ve zbídačené zemi-, ale zase svoboda.
Sami se v 29:51 podívejte, jak to profesor Prymula bere vážně a s ním jeho nohsledi.
Tak to mě zklamal. Tak alespoň ten Hůlka mě v tom videu naopak potěšil. I když kdo ví, jak to doopravdy je?
Když nám k tomu pomůže jistě tradiční sobotní nižší počet případů, tak by se to mělo dát zvládnout ne? :o)Jen přidám doplnění: nemá smysl sledovat denní čísla, ale průměr za posledních 7 dní. Problém je totiž v tom, že pokud dnes napíšou 14000, tak to neznamená, že to jsou testy z dneška. Každá laboratoř má jinou rychlost práce, takže tam klidně můžou být i výsledky z pondělí. Proto i v pondělí bývá nižší číslo než než v dalších dnech. Taky to je důvod, proč má někdo výsledek do 24h a někdo na něj čeká několik dnů. Aktuální průměr spočítaný odsud vychází cca. 10000 denně.
A co mne dost vyděsilo byl článek o tom, jak jeden hrdina a excelovská tabulka zachránil na jaře Českou republiku. Tak nějak jsem dosud žil v tom, že vláda má k dispozici armádu statistiků a lepších sw nástrojů pro vytváření modelů budoucího dění ve státě.Tak to mě upřímně pobavilo. V Británii kvůli použití Excelu ztratili desetitisíce dat (asi protože použili xsl formát) a u nás bys očekával "lepší sw nástroje"?
pantáta bezroušek hele :O :O :D :D :D :D :D :D
Kdokoli bude policisty zastaven, bude muset prokázat, kam jdeJak se tohle dělá? Mám vstupní kartu (bohužel bez potisku té firmy) a několik kusů podivně vypadajícího hardware (měřící trychtýř, kusy vlnovodů, SDR). Bude to stačit?
Tiskni
Sdílej: