Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
kdepak, mam mdv, ale pouzivam ho na praci, takze se do nej nechci hrabat, kdyz to po trech letech zacalo konecne fungovat
livecd je tak jedina moznost, jak to vozkouset. fakt se na to tesim. vypada to dost dobre
Zdravim, tohle mi to vyhodí při kompilaci xgl-cvs:
checking for XSERVERCFLAGS... configure: error: Package requirements (randrproto renderproto fixesproto damageproto xcmiscproto xextproto xproto xtrans xf86miscproto xf86vidmodeproto xf86bigfontproto scrnsaverproto bigreqsproto resourceproto fontsproto inputproto xf86dgaproto videoproto compositeproto trapproto recordproto resourceproto xineramaproto evieproto xkbfile xfont xau fontenc xdmcp) were not met.
Consider adjusting the PKG_CONFIG_PATH environment variable if you
installed software in a non-standard prefix.
Alternatively you may set the XSERVERCFLAGS_CFLAGS and XSERVERCFLAGS_LIBS environment variables to avoid the need to call pkg-config. See the pkg-config man page for more details.
==> ERROR: Build Failed. Aborting...
Z těch balíků co píše mám všechny kromě posledních šesti. Ty nejsou v repozitáři. Jak jsi to, prosimtě, udělal ty?
Tak už jsem to rozběhal. Předtím jsem to kompiloval v chrootu a tam to nešlo a když jsem to nabootoval přímo, tak se při kompilaci gnome-window-decorator vytvořil. Potom jsem samozřejmě zapomněl nainstalovat drivery pro klávesnici a myš . No a potom ještě z dosud nezjištěných důvodů zmizel soubor /usr/lib/xorg/modules/xgl/libglx.so, což jsem zjistil že patří xgl-cvs, tak jsem to znovu nainstaloval a potom už mi naběhlo startxgl, ale jenom modrá obrazovka a nic dál. Tak jsem doinstaloval chybějící gnome-session a už to naběhlo až do gnome. Potom jsem ještě nahrál gnome-terminal a gnome-panel aby ta plocha nebyla tak prázdná a začal jsem si šoupat okýnkama a otáčet krychlí
Mikos: Díky za skvělé PKGBUILDy. Už jsem skoro myslel, že na Archu to nikdy nebudu mít možnost vyzkoušet.
Tiskni
Sdílej: