Jack Dorsey představil (𝕏, Nostr) svůj nový projekt bitchat. Jedná se o bezpečnou decentralizovanou peer-to-peer aplikaci pro zasílání zpráv bez potřeby internetu, serverů a telefonních čísel. Využívá se Bluetooth Mesh Network. Detaily v technické dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici pod licencí Unlicense.
Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Diskuse byla administrátory uzamčena.
Vlákno bylo přesunuto do samostatné diskuse.
Ne, díky, já používám ipsec k naprosté spokojenosti.Porovnanie IPsec vs OpenVPN vs Wireguard.
Je to v userspace. Ostatně jako jiné VPN jako je OpenVPN (dobře, IPsec zrovna ne). Proti OpenVPN je to nebe a dudy. Wireguard je lehký jak pírko. V androidu jsou starodávný jádra a i když by některá stářím už vyhovovala pro běh wireguardu, udělat to není nic jednoduchýho, páč droidí jádra jsou značně zpitvořená. Na desktopu uděláš wireguard v kernelspace celkem snadno i v jádrech starších než je 5.6 bez nutnosti custom kernelu.
Kdepa máš v androidu nějakej rozumnej adblock? Vim o Adaway (na principu /etc/hosts) a Blokada (hrátky s DNS). Ublock origin nebo umatrix si nenainstaluješ, to premává jako doplněk pro desktopové verze prohlížečů. Takže musíš ručně sa jebať s blocklisty v Adaway.
Ty nad tím sice bohatýrsky máváš rukou, ale to by se leckterý soudruh/žka podivil, kolik tun hoven obsahuje taková běžná webová stránka. No a ty hovna furt dokolečka stahuješ i v případě nainstalovaného adblocku (tam jen ty hovna jdou do černý díry). Navíc je pi-hole jediný efektivní řešení o kterém vím na značné osekání špionážních prvků na smart TV (neříkám, že všech, ale značné části), máš různý blocklisty podle výrobců.
Zdar Phantom
Já ti nic necpu, to možná tady ujo se o něco pokouší. A kde si sebral adresy špionážních portálů u TV, jestli se můžu zeptat. To jsi sám zjistil metodou pokus omyl nebo jak.
Já už jsem napsal, co na Androidu používám, kompletní blok přístupu vybraných aplikací na internet
No tak to je (alespoň u mě) samosebou a automaticky. Proč by měla mít aplikace, která to nepotřebuje pro chod přístup na internet, že. Co mě tak v rychlosti napadá, tak třeba GPS nepotřebuje mít přístup na internet (jinak třeba automaticky odesílá IMEI Googlu), dále třeba Captive Portal je úplně zbytečná věc (i když s minimálním přenosem dat), nač mít takovou srajdu zbytečnou a spousta dalších věcí. Na to se hodí AFwall+. Je jednoduchý, přehledný a je pod GPL3.
Tady se ovšem bavíme jestli se nepletu o blokování reklam a ne o zákazu přístupu na net celých aplikací. A ono nejde jen o reklamy, ale i o trackery a na to nabalená další svinstva. A že jich setsakramentsky požehnaně. A toto vše toto řešení obstará. Jednoduše, elegantně a hlavně účinně. Vypere dočista jako Ariel. Co máš furt s tim podvrhovačem, tvuj děda je podvrhovač.
Čest práci
Zdar Marx
Tiskni
Sdílej: