V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Tiskni
Sdílej:
Diskuse byla administrátory uzamčena
2.5.2020 23:20Vlákno bylo přesunuto do samostatné diskuse.
Ne, díky, já používám ipsec k naprosté spokojenosti.Porovnanie IPsec vs OpenVPN vs Wireguard.
Je to v userspace. Ostatně jako jiné VPN jako je OpenVPN (dobře, IPsec zrovna ne). Proti OpenVPN je to nebe a dudy. Wireguard je lehký jak pírko. V androidu jsou starodávný jádra a i když by některá stářím už vyhovovala pro běh wireguardu, udělat to není nic jednoduchýho, páč droidí jádra jsou značně zpitvořená. Na desktopu uděláš wireguard v kernelspace celkem snadno i v jádrech starších než je 5.6 bez nutnosti custom kernelu.
Kdepa máš v androidu nějakej rozumnej adblock? Vim o Adaway (na principu /etc/hosts) a Blokada (hrátky s DNS). Ublock origin nebo umatrix si nenainstaluješ, to premává jako doplněk pro desktopové verze prohlížečů. Takže musíš ručně sa jebať s blocklisty v Adaway.
Ty nad tím sice bohatýrsky máváš rukou, ale to by se leckterý soudruh/žka podivil, kolik tun hoven obsahuje taková běžná webová stránka. No a ty hovna furt dokolečka stahuješ i v případě nainstalovaného adblocku (tam jen ty hovna jdou do černý díry). Navíc je pi-hole jediný efektivní řešení o kterém vím na značné osekání špionážních prvků na smart TV (neříkám, že všech, ale značné části), máš různý blocklisty podle výrobců.
Zdar Phantom
Já ti nic necpu, to možná tady ujo se o něco pokouší. A kde si sebral adresy špionážních portálů u TV, jestli se můžu zeptat. To jsi sám zjistil metodou pokus omyl nebo jak.
Já už jsem napsal, co na Androidu používám, kompletní blok přístupu vybraných aplikací na internet
No tak to je (alespoň u mě) samosebou a automaticky. Proč by měla mít aplikace, která to nepotřebuje pro chod přístup na internet, že. Co mě tak v rychlosti napadá, tak třeba GPS nepotřebuje mít přístup na internet (jinak třeba automaticky odesílá IMEI Googlu), dále třeba Captive Portal je úplně zbytečná věc (i když s minimálním přenosem dat), nač mít takovou srajdu zbytečnou a spousta dalších věcí. Na to se hodí AFwall+. Je jednoduchý, přehledný a je pod GPL3.
Tady se ovšem bavíme jestli se nepletu o blokování reklam a ne o zákazu přístupu na net celých aplikací. A ono nejde jen o reklamy, ale i o trackery a na to nabalená další svinstva. A že jich setsakramentsky požehnaně. A toto vše toto řešení obstará. Jednoduše, elegantně a hlavně účinně. Vypere dočista jako Ariel. Co máš furt s tim podvrhovačem, tvuj děda je podvrhovač.
Čest práci
Zdar Marx