Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Poslední Qtopia/QtExtended mi přišla už celkem dobrá – ty problémy byly způsobené spíš neodladěností na freerunerovský hardware (což se týká i Androida). Zbývá už jen dotáhnout ten poslední kousek, aby to šlo používat jako běžný telefon pro normální lidi – jenže jak známo, právě ten poslední kousek dá většinou nejvíc práce…
Hmmm, cca za rok bych to viděl, že si budu kupovat telefon, tak jsem to nesledoval, co že je s Free runnerem? Chtěl jsem něco s linuxem, ssh apod., že by nebylo nic k mání?
Jo, ale nepřipojíš se tam SSHčkem, nepingneš ani localhost a o podpoře IPv6 nebo USB host se nedá ani mluvit, takže telefon celkově na <i>
S freerunnerem si člověk užije víc zábavy (ale je fakt, že jako hlavní telefon ho zatím nepoužívám).
No, čekam na něco jako vylepšené pda.
SHR unstable je docela v pohode, prekvapilo me, ze to nerozbourali ani aktualizace, jen musim pouzivat u-boot misto Qi, protoze s Qi mi blbne GPS. Zadne echo
vydrz pri beznem provozu zhruba 2 dny. Bohuzel na rozdil od debianu je treba openvpn rozjet problem, preci jen ty tisice aplikaci v repozitari debianu jsou znat...
Vyvoj bude potrebovat jako open source, coz je mozna lepsi nez puvodni closed doors vyvoj s obcasnym uvolnenim necoho pod open source licenci...
Tak tak. Podle mě se vývoj QT Extended rozjede. Už teď je git repozitář s echo fixem a prej snad aji opraveným připojením k wifi. Mě se QT Extended moc líbí a přestal jsem používat jenom kvůli tomu echu. Asi je čas to zase zkusit.
Linky?
Co za věci na tom budete vyvíjet? Konečně se to začne používat na něco jiného než na hraní
Tiskni
Sdílej: