Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Ovsem nejlepsi na tom je, ze se nemusi vubec schazet, aby se dohodli.. Oligopolni cena je totiz nejracionalnejsi chovani, at si ekonomove o konkurenci povidaji co chteji. A na to, aby byla racionalni z hlediska kazdeho hrace ve skutecnosti neni potreba ani to, aby se hraci navzajem znali.Praktické příklady ukazují, že to může být tak i onak.
Oligopolni cena je totiz nejracionalnejsi chovani, at si ekonomove o konkurenci povidaji co chteji.Jaký je podle tebe rozumný/přiměřený/správný zisk?
To zas pudou ceny modulu nahoru co ?
proc, kdyz se sejdou a domluvi podnikatele, aby meli silnejsi vyjednavaci pozici, je to kartel, zavrzenihodny zlocin za ktery se plati miliardove pokuty a zavira do vezeni, ale kdyz naprosto totez, sejiti se za ucelem lepsiho natlaku vuci protistrane, udelaji zamestnanci, jsou to odbory a jsou naopak zakonem chranenyMezi trhem ruznych produktu a trhem prace existuje jeden zasadni rozdil - zatimco v pripadne nadbytku producentu ti mene efektivni zkrachuji a jejich pocet tedy prirozene poklesne na efektivnejsi uroven, v pripade nadbytku pracovni sily neni mozne (nebo aspon spolecensky pruchodne) zlikvidovat nadbytecnou pracovni silu a je nutne ji stale zivit, at uz se vyuzije nebo ne. Zatimco u podniku graf nabidky v podstate vyjadruje efektivitu podniku a je tedy spolecensky vyhodne nechat pouze ty nejefektivnejsi a dat jim vice zakazek (a tedy aby existoval trzni tlak na nizsi ceny), u globalni pracovni sily nema smysl hovorit o efektivite (z pohledu minimalnich nakladu na pracovni hodinu) a pri klesajici cene pod zivotni naklady bude nabidka klesat pouze v pripade, ze nadbytecna pracovni sila se namisto legalni prace zacne zivit zlocinosti nebo zebrat. Proto je spolecensky vyhodne namisto tlaku na nizsi mzdy (ktere zde nevyjadruji vyssi efektivitu zamestnancu) spise udrzovat urcitou uroven. Uznavam, ze to je spis argumentace pro existenci minimalnich mezd nez pro existenci odboru. Zvlaste pak nikterak nezduvodnuje opravnenost mzdovych pozadavku odboru v oborech, kde jsou mzdy nekolikrat nad populacnim prumerem (napr. v letectvi).
Uhodil jste hlavicku na hrebicek, pane JiKu!
Je na case odhodit ten falesny socansky pseudohumanismus vyvazenosti a naplno si priznat realitu. Lide jsou bezvyznamni, zalezi pouze na Firme. Firma je jediny a konecny smysl existence vesmiru, lide jsou jen dalsi zdroj, ktery umoznuje jeji fungovani, nic vic. Uz v Bibli se o cloveku pise "prach jsi a v prach se obratis" a k do jsme, abychom odporovali Bohu, nebo nedej boze Firme? Pokud Firma nejakeho untermenshce nepotrebuje, tak co s nim, ze? Nejake gulagy jsou polovicata levicacka reseni, souhlasim s vami, ze je lepsi to rovnou strilet, stejne je cernochu, cinanu a arabaku na svete jak sracek.
P.S. Ja myslim, ze to bude pulka do Asie a pulka do Afriky. Vsichni ti bohati, krasni a genialni lidicky prchajici pred utlakem statu se do Afghanskych hor nevejdou, zbytek bude muset zakotvit v Somalsku.
Zaměstnavatel: Je krize, snířil se nám odbyt, budeme muset snížit platy nebo propouštět. Co vy na to?
Odboroví předáci: Týká se snížení platu i nás?
Zaměstnavatel: Ano, i vás.
Odboroví předáci: V tom případě souhlasíme s propouštěním.
Tiskni
Sdílej: