Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Tiskni
Sdílej:
Pekne. Za niekedy nekvalitné hry si pustiť do systému škodlivý kód. To nech si nechaju. Slušný ľudia ktorý si chcu skrátiť voľný čas budú musieť tŕpnuť či im niekto nezablokuje systém len kvôli potrebe vynutenia dodržiavania autorských práv. Myslím, že toto hraniči s poškodzovaním cudzej veci. Nečudoval by som sa keby im ľudia prestali kupovať ich hry.
Zrejme svet chce padnúť do temnoty. Samozrejme neschválujem kopírovanie autorsky chránených diel.
Smutné je že slušný ale menej znalý problematiky to ešte podporia. Pretože treba bojovať proti tým zlým pirátom, ktorý si vôbec dovolia také niečo. Pritom tie hry stoja za nič. Zaujímalo by ma prečo by mal vôbec niekto platiť za niečo čo nespĺňa požiadavky hráča. Iná vec je neustála tendencia znižovania náročnosti hry, pretože náš zákaznik chce čo najmenej rozmýšlať.
Naskytuje sa myšlienka : "Hraj a nerozmýšlaj alebo plať a kupuj ?"
Slušný ľudia ktorý si chcu skrátiť voľný čas budú musieť tŕpnuť či im niekto nezablokuje systém len kvôli potrebe vynutenia dodržiavania autorských práv.…a nebo konečně přestanou kupovat výrobky s DRM.
Nejhorší na tom je ale to, že zatímco uživatel plnohodnotného počítače (tj. takového, nad kterým má plnou kontrolu toho, co na něm běží) bude moct něco takového relativně snadno obcházet, tak u post-PC zařízení, kde je jeho uživatel dán na milost a nemilost výrobce a/nebo cloudu, nebude možné něco takového obejít, nebo alespoň ne tak snadno.Kde jsem to jenom slyšel…
Ještě horší by ale bylo, kdyby na takový hardware bylo třeba úřední povolení nebo dokonce zbrojní pas ...Bude, bude, blížíme se tam. V Evropě to ale podle mě nebude prosazováno kvůli pirátství, ale kvůli terorismu.
Bude, bude, blížíme se tam. V Evropě to ale podle mě nebude prosazováno kvůli pirátství, ale kvůli terorismu.Ale no tak, občas to s tou paranoiou přeháníš...