Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »(i386 s PAE)
Proboha, proč??? Ještě bych dokázal pochopit, že si někdo 32-bitový systém nainstaluje na notebook s 2 GB (i když bych to pořád považoval za špatnou volbu), ale s osmi, to už je čiré šílenství.
wifi + bluetooth (intel - takže v Linuxe bezproblémova inštalácia)To ano, ale pozor na to, že u některých karet (tento problém jsem měl s kartami v X220 i T420s) je s výchozími parametry rychlost dost špatná, konkrétně já jsem se nedostal přes 3 MB/s, po změně parametrů není problém 20 MB/s.
Výsledkom je vrátenie nového notebooku HP 255 G4 do 14 dní bez udania dôvodu z prvého zápiskuSvinstvo. Uz aby byl zmenen obcansky zakonik, aby toto nebylo mozne.
du si dat candataDobrou chut.
pokud se neumis zaradit do moderni spolecnostiKdyz ma nekdo jiny nazor na socialisticke hovadiny (zaruka, lhuta pro vraceni zbozi, atd.), znamena to, ze neni zarazen do moderni spolecnosti? Aha, tak v tom pripade opravdu nejsem modernim clovekem. Asi jsem staromilec, ale chtel bych, aby prodavajici i kupujici meli moznost si podminky smlouvy dojednat sami svobodne a bez diktatu statu.
pomuze ti psychiatr nebo tak neco, ne diskuse na abclinuxuKvuli sve praci chodim pravidelne na kontroly k psychiatrovi. Mam opakovane overeno, ze az na nepatalogicky narcismus a nizkou miru empatie je muj psychicky stav naprosto normalni.
nevidimOpravdu ne? Je mi te lito.
oboji vyplyva z platnych zakonuBohuzel ano.
a oba zakony jsou rozumne a v souladu s obchodni etikouRozumne a eticke? Diktovat prodejci absurdni podminky je eticke? Cim je tato etika definovana? Zakonem? OMFG
Rozumne a eticke?Pochopitelně.
Diktovat prodejci podminky je eticke?Absolutně. A ty podmínky nejsou absurdní.
Cim je tato etika definovana?Tím, že je potřeba slabšího (=zákazníka) ochránit před ojebávkami a zmrdovinami toho silnějšího (=prodejce), před kterýma se ten slabší nemá jinak jak bránit.
Tím, že je potřeba slabšího (=zákazníka) ochránit před ojebávkami a zmrdovinami toho silnějšího (=prodejce), před kterýma se ten slabší nemá jinak jak bránit.Obchodnik Pepa se skladem v panelaku je silnejsi nez zakaznik s kamaradem reditelem COI? Ze ne? Aha, jasne, tak v tom pripade uz vim, kde je chyba: naprosto prehnana generalizace se ne vzdy vydari.
[...] je fakt snadné udělat chybu.Často ani nejde mluvit o chybě. Prostě nemáš dostatek údajů k rozhodnutí. Takže buď to zkusíš a možná to bude nevyhovující výrobek, nebo máš smůlu úplně. A pokud nikdo poblíž ten výrobek nemá (a prodejce ví prd), tak není jiná cesta. Je pak na prodejci, aby měl popisky v pořádku a dostatečně podrobné, aby k tomu docházelo co nejméně.
To bych si za chvíli nekoupil nic, když na podrobnosti o výrobku všichni dlabou
Tiskni
Sdílej: