Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.
Byly zveřejněny videozáznamy, dostupné také s prezentacemi přímo z programu, a také fotogalerie z open source komunitní konference DevConf.CZ 2025 konané od 12. do 14. června v Brně.
Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
(i386 s PAE)
Proboha, proč??? Ještě bych dokázal pochopit, že si někdo 32-bitový systém nainstaluje na notebook s 2 GB (i když bych to pořád považoval za špatnou volbu), ale s osmi, to už je čiré šílenství.
wifi + bluetooth (intel - takže v Linuxe bezproblémova inštalácia)To ano, ale pozor na to, že u některých karet (tento problém jsem měl s kartami v X220 i T420s) je s výchozími parametry rychlost dost špatná, konkrétně já jsem se nedostal přes 3 MB/s, po změně parametrů není problém 20 MB/s.
Výsledkom je vrátenie nového notebooku HP 255 G4 do 14 dní bez udania dôvodu z prvého zápiskuSvinstvo. Uz aby byl zmenen obcansky zakonik, aby toto nebylo mozne.
du si dat candataDobrou chut.
pokud se neumis zaradit do moderni spolecnostiKdyz ma nekdo jiny nazor na socialisticke hovadiny (zaruka, lhuta pro vraceni zbozi, atd.), znamena to, ze neni zarazen do moderni spolecnosti? Aha, tak v tom pripade opravdu nejsem modernim clovekem. Asi jsem staromilec, ale chtel bych, aby prodavajici i kupujici meli moznost si podminky smlouvy dojednat sami svobodne a bez diktatu statu.
pomuze ti psychiatr nebo tak neco, ne diskuse na abclinuxuKvuli sve praci chodim pravidelne na kontroly k psychiatrovi. Mam opakovane overeno, ze az na nepatalogicky narcismus a nizkou miru empatie je muj psychicky stav naprosto normalni.
nevidimOpravdu ne? Je mi te lito.
oboji vyplyva z platnych zakonuBohuzel ano.
a oba zakony jsou rozumne a v souladu s obchodni etikouRozumne a eticke? Diktovat prodejci absurdni podminky je eticke? Cim je tato etika definovana? Zakonem? OMFG
Rozumne a eticke?Pochopitelně.
Diktovat prodejci podminky je eticke?Absolutně. A ty podmínky nejsou absurdní.
Cim je tato etika definovana?Tím, že je potřeba slabšího (=zákazníka) ochránit před ojebávkami a zmrdovinami toho silnějšího (=prodejce), před kterýma se ten slabší nemá jinak jak bránit.
Tím, že je potřeba slabšího (=zákazníka) ochránit před ojebávkami a zmrdovinami toho silnějšího (=prodejce), před kterýma se ten slabší nemá jinak jak bránit.Obchodnik Pepa se skladem v panelaku je silnejsi nez zakaznik s kamaradem reditelem COI? Ze ne? Aha, jasne, tak v tom pripade uz vim, kde je chyba: naprosto prehnana generalizace se ne vzdy vydari.
[...] je fakt snadné udělat chybu.Často ani nejde mluvit o chybě. Prostě nemáš dostatek údajů k rozhodnutí. Takže buď to zkusíš a možná to bude nevyhovující výrobek, nebo máš smůlu úplně. A pokud nikdo poblíž ten výrobek nemá (a prodejce ví prd), tak není jiná cesta. Je pak na prodejci, aby měl popisky v pořádku a dostatečně podrobné, aby k tomu docházelo co nejméně.
To bych si za chvíli nekoupil nic, když na podrobnosti o výrobku všichni dlabou
Tiskni
Sdílej: