Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Kontakt tu na tebe není, nepředstavil jsi se nám, co s tebou? O nečem bych věděl, je to smysluplné, pěkné téma, které není moc zpracované...
Boze! Vzdyt je tolik aplikaci, co jeste nikdo nenapsal...
Napriklad me by se libil hybrid spreadsheetu a kresliciho programu (Excelu a Visia). Neco jako takovy elektronicky ctvereckovy papir. Proste bych mel spoustu ctverecku a do nich na jedno kliknuti vkladat obrazky z predem urcene mnoziny. A pak by se to dalo ruzne oznacovat, kopirovat, zrcadlit a co ja vim. Idealne by ty obrazky byly v SVG, a daly by se i davat do hran a stredu tech ctverecku. A samozrejme by do tech ctverecku slo i psat.
Hodilo by se mi to na kresleni map (treba ke hram) a pak taky na ruzne poznamky, treba kdyz resim nejaky hlavolam, nebo potrebuji ctvereckovy papir. Idea zkratka je, ze Visio (nebo podobne diagramatory) jsou na tohle prilis tezkopadne a naopak Excel je na obrazky a mapy nevhodny (i kdyz neco z toho krasne umi, treba barvit bunky nebo delat tabulky).
Jestli chcete i jine napady, podivam se do TODO listu.
P.S. Nemuzu rict, ze bych uplne schvaloval jenom program na diplomku. Na ktere skole to je?
No todle se ti líbit nebude, ale bylo by to dost užitečný. Zrychlit GTK souborový dialog :)
jestli studujete v Plzni a sympatizujete s ODS tak si udelajte kopii te diplomove prace, kdyby Vam ji nahodou ta tzv. 'vysoka' skola ztratila.
.. s hlídáním relací, ...
nemohl by jste to rozvest?
union
a intersect
Mám na mysli relace mezi tabulkami; pokud vím, tak MySql hlídá relační integritu pouze u InnoDB, u ostatních typů tabulek si to musí programátor ohlídat sám přes klíče prostřednictvím SQL (třeba když smažu v jedné tabulce zákazníka, tak automaticky smazat v jiné tabulce i objednávky tímto zákazníkem vystavené).
V jednom takovem programovacim RAD jazyku mame u nas v praci aplikaci, a protoze uz ho jaksi dal nepodporuji (tohle byla takova moda 90. let), mame s nim zajimave problemy.
Co treba neco uzitecneho www.postgres.cz/index.php/T%C3%A9mata_diplomov%C3%BDch_prac%C3%AD
A proč zrovna GPL simulátor? Nechť si licenci zvolí sám autor...
Protože nic takového ve Phun úrovni zatím neexistuje a samotný Phun, ač na Linuxu běží, tak funguje extra pomalu a velmi dlouhou dobu nepodporoval základní věci (třeba skriptování pořádně neumí doteď - problém jednoho vývojáře). V případě otevřeného zdrojáku (nemusí to být přímo GPL), by to bylo otázkou několika měsíců (sám jsem se snažil u Phunu to ohackovat pomocí současných skriptů).
Jinak samozřejmě licence je na autorovi.
Zase na poslední chvíli, co?
Podle mě máš hodně možností, můžeš například vylepšit knihovnu FOG (to by ti 100% uznali, a navíc bys měl moji asistenci ), nebo dělat graf. ovladač nějakého fujistu čipu pro qtopii (toto by asi bylo hodně těžké), kolegové DaB určitě mají další zajímavé témata:) Měj se a vyber dobře;)
"... vyrostl jsem na cecku..."
Tak toto som správne pochopil, až keď som si to prečítal druhý krát .
Tiskni
Sdílej: