Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Tento zápisek je takový dotazníček. Doufám, že vás příliš neurazí jak bude krátký.
Takže,... VLC od své nové verze 0.9 bylo přepsáno do QT4 a jeho český překlad potřebuje solidní injekci výpomoci. Rád bych se dozvěděl váš názor na kolektivní překlad (ono je toho sakra dost). Já jsem prozatím dopřeložil dalších 10%, které byly již začleněny.
Mám si tedy dát tu práci a napsat nějaký wrapper který umožní editaci .po souboru na webu a jeho postupné zpracovávání?
EDIT1:Počet přeložených stringů v tuto chvíli:
scarab@arcarius: ~/tmp/VLC $ msgfmt vlc_cs.po --statistic
1880 přeložených zpráv, 1462 neúplné překlady, 1512 nepřeložených zpráv.
Další alternativou k webovému rozhraní by byl git/svn a použití systémových editorů, které práci významě usnadňují.
EDIT2"Ok vytvořil jsem SVN repozitář kde může kdokoliv provést checkout ale pro práva na commit mi napište na irc (celkem sem na gentoo [#gentoo.cs,#getnoo-kde] kanálech [irc.freenode.net] pod nickem scarabeus :D) nebo na jabber scarabeus_iv[zaviiinac]isgeek.info .
Adresa svn: svn://hlukotvor.no-ip.org/vlc_czech_trans
Některé věci pro překlad jsou dosti sadistické a hádám, že jejich přesné překlady budou vědět maximálně lidi z cdr.cz
a podobných serverů. :)
Tiskni
Sdílej:
scarab@arcarius: ~/tmp/VLC $ msgfmt vlc_cs.po --statistic
1880 přeložených zpráv, 1462 neúplné překlady, 1512 nepřeložených zpráv.
Jako dalsi alternativu sem zvazoval vytvoreni svn/git repozitare do kteryho by se to commitovalo aby se nam preklady netriskali.