Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Nevim. Ti lidi se pridavali me (a ja to odsouhlasil, pravda). Proste lidi co jsem s nimi plus minus stravil alepon tyden v roce. Stacilo par spolecenskejch akci.
Prave v tom vidim tak trochu rozpor. Pokud tam budu mit 20 kamaradu, ktere dobre znam, tak tam mi FB opravdu nic noveho neprinese a ani ho mit nemusim. Pokud tech lidi bude vic, pak me to zahlti balastem. Otazka je, zda-li existuje nejaky idealni pomer.
Tak jsem si to ted vyzkousel a nemas pravdu. Po odskrtnuti teto moznosti v mem verejnem profilu neni nikdo.Musite se vyhledat, ne jit na adresu profilu.
Oznaceni za "evil" za nadavku povazuju: Navic na to, ze je to evil, zacali uz prichazet i moji humanitne zamereni exspoluzaci z gymplu.V tom pripade muzete tak maximalne tvrdit, ze tomu nadavaji moji exspoluzaci.
Ono jde vyhledavat uzivatele i bez prihlaseni (ma-li to uzivatel povoleno). Osobne si myslim, ze moznosti nastaveni soukromi jsou na FB dostatecne, obzvlast, kdyz mam relativne (na mistni pomery) verejny profil.jj, ale to je dalsi uroven, kde jsou jine informace. Nefungovalo to, kdyz jste byl prihlasen a dal hledat --- zkousel jsem a myslim si, ze i dnes budete minimalne videt v pratelich ostatnich (kdyz to maji povolene). Take po te zmene prestalo jit zakazat "zadost o pratelstvi". Mozna to zmenili, uz nejakou dobu to nepouzivam.
Nadávat na FB je dneska v módě, to mi nevadí ...Tak todle mi vadi, nechapu, proc to ti lide pouzivaji.
Stálo tam totiž, že mi nadále budou chodit pozvánky od známých a podobné e-maily. Pro zrušení této funkce se musí zaškrtnout políčko, které je hned vedle.Heh, a co máš zaškrtnout já, když jsem profil na FB nikdy neměl, nemám, mít nechci, a přesto mi pozvánky chodí?
Tiskni
Sdílej: