Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Tenhle zápis by se asi dal označit za reklamu, ale mám výmluvu: příznivci Linuxu bývají většinou znalci tvorby webů a, soudě podle mých známých, mají často v oblibě sci-fi.
Vyrobil jsem stránky, své skoro první. Částečně jako vlastní, ale hlavně pro Janu Rečkovou. Třeba jste od ní někdo něco četli. :-) Jedna povídka je tam taky moje. Takže, máte-li chuť, podívejte se na ně. Pokud budete chtít, přečtěte si některou z uvedených povídek. A hlavně, pokud najdete nějakou chybu, zvlášť bezpečnostní, prosím informujte mě.
Jsou zde.
(Ahoj, všichni spolu-linuxáci. Dnes jsem se na chvíli cítil téměř optimisticky, a tak jsem rychle vyrobil zápis na lehčí téma, než mě to přejde. Můžete mě nazvat grafomanem, ale třeba to zase někoho pobaví, a to by bylo pěkné.)
Je zajímavé, že téměř každý praktikující programátor, kterého znám, má averzi vůči nějakému konkrétnímu programu či části systému: soudí, že nefunguje, špatně se používá, je prasácky naprogramovaný a měl by se od základu předělat. Myslím, že v angličtině se tomu říká "pet peeves", tedy oblíbený předmět nadávání. Já sám samozřejmě také pár takových mám. Vždycky, když se k takovému programu dostanu blízko, mám chuť sednout a napsat ho celý znova. Dřív jsem to i zkoušel, ale naštěstí už jsem pobral trochu rozumu a pochopil, že nikdo, ani kdyby byl sebelepší programátor, nemůže napsat všechno sám.
Ahoj, všichni spolu-linuxáci, opět přicházím Vás oblažit dalším zápisem na děsné téma. Mám děsnou depku, takže to asi nebude ke čtení, ale kdo ví - několikrát jsem si všiml, že mé depky připadají mému okolí celkem veselé, což je prima, protože aspoň někdo má radost. Tak to třeba někoho rozveselí. Ale pokud ne, tak se na mě nezlobte...
Konec světa jsem prorokoval už jednou a zdá se, že kdyby to nevyšlo, jsou tu v záloze ještě další plány. Možností je řada, ale v současné době mi přijde nejaktuálnější něco, co pracovně nazývám chronická apokalypsa.