NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
(Ahoj, všichni spolu-linuxáci. Dnes jsem se na chvíli cítil téměř optimisticky, a tak jsem rychle vyrobil zápis na lehčí téma, než mě to přejde. Můžete mě nazvat grafomanem, ale třeba to zase někoho pobaví, a to by bylo pěkné.)
Je zajímavé, že téměř každý praktikující programátor, kterého znám, má averzi vůči nějakému konkrétnímu programu či části systému: soudí, že nefunguje, špatně se používá, je prasácky naprogramovaný a měl by se od základu předělat. Myslím, že v angličtině se tomu říká "pet peeves", tedy oblíbený předmět nadávání. Já sám samozřejmě také pár takových mám. Vždycky, když se k takovému programu dostanu blízko, mám chuť sednout a napsat ho celý znova. Dřív jsem to i zkoušel, ale naštěstí už jsem pobral trochu rozumu a pochopil, že nikdo, ani kdyby byl sebelepší programátor, nemůže napsat všechno sám.
A tak mě napadlo se zeptat: existuje i pro vás v Linuxu nějaké téma, program či část systému, který vás irituje a nejraději byste sedli a napsali ho od základu znovu jinak, nebo ho aspoň důkladně překopali?
Tiskni
Sdílej:
mediawiki - celou prepsat do perluProč?
taky jsem měl tendence všechno přepisovat a pak jsem objevil refaktoring a TDD(…a tendence jsem začal uskutečňovat)?
$ acronym TDD Searching... results: Telecommunication Device for the Deaf Tactical Display Device Target Detection/Detecting Device Target DGZ Designator Tax Development District Technical Description Document Technical Direction Document Technical Documents Department Technical Due Diligence Telecom Depressive Disorder (phone, fax, pager, email, no messages)Temporal Dependency Distance Ternary Decision Diagram Territory Development Department (Hong Kong) Terrorist Device Defeat (US Defense Threat Reduction Agency) Test Design Description Test Development Director Test Documentation Drawing Test Driven Development (programming methodology) The December Drive (band) Threat Definition Document Three Doors Down (band) Time Definite Delivery Time Division Duplex (Wireless) Timing-Driven Design Top-Down Decomposition Trick Daddy Dollar (rapper) Trinidad, Bolivia (Airport Code) Truncated De-Correlating Detector
xauth,
nebo MIT-MAGIC-COOKIE
, tak samotný fakt, že komunikaci přes X server nestačí jeden port je špatný. Zde to naštěstí řeší X forwarding přes ssh, ale někdo si stěžoval, že ani toto není 100%. Bohužel jsem ztratil link, takže detaily už nevím.
imake
), ovšem něco jiného (X protokol) se už asi nikdy nezmění ...
Další kritiku najdeš třeba ve wikipedii