Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
(Ahoj, všichni spolu-linuxáci. Dnes jsem se na chvíli cítil téměř optimisticky, a tak jsem rychle vyrobil zápis na lehčí téma, než mě to přejde. Můžete mě nazvat grafomanem, ale třeba to zase někoho pobaví, a to by bylo pěkné.)
Je zajímavé, že téměř každý praktikující programátor, kterého znám, má averzi vůči nějakému konkrétnímu programu či části systému: soudí, že nefunguje, špatně se používá, je prasácky naprogramovaný a měl by se od základu předělat. Myslím, že v angličtině se tomu říká "pet peeves", tedy oblíbený předmět nadávání. Já sám samozřejmě také pár takových mám. Vždycky, když se k takovému programu dostanu blízko, mám chuť sednout a napsat ho celý znova. Dřív jsem to i zkoušel, ale naštěstí už jsem pobral trochu rozumu a pochopil, že nikdo, ani kdyby byl sebelepší programátor, nemůže napsat všechno sám.
A tak mě napadlo se zeptat: existuje i pro vás v Linuxu nějaké téma, program či část systému, který vás irituje a nejraději byste sedli a napsali ho od základu znovu jinak, nebo ho aspoň důkladně překopali?
Tiskni
Sdílej:
mediawiki - celou prepsat do perluProč?
taky jsem měl tendence všechno přepisovat a pak jsem objevil refaktoring a TDD(…a tendence jsem začal uskutečňovat)?
$ acronym TDD Searching... results: Telecommunication Device for the Deaf Tactical Display Device Target Detection/Detecting Device Target DGZ Designator Tax Development District Technical Description Document Technical Direction Document Technical Documents Department Technical Due Diligence Telecom Depressive Disorder (phone, fax, pager, email, no messages)Temporal Dependency Distance Ternary Decision Diagram Territory Development Department (Hong Kong) Terrorist Device Defeat (US Defense Threat Reduction Agency) Test Design Description Test Development Director Test Documentation Drawing Test Driven Development (programming methodology) The December Drive (band) Threat Definition Document Three Doors Down (band) Time Definite Delivery Time Division Duplex (Wireless) Timing-Driven Design Top-Down Decomposition Trick Daddy Dollar (rapper) Trinidad, Bolivia (Airport Code) Truncated De-Correlating Detector
xauth,
nebo MIT-MAGIC-COOKIE
, tak samotný fakt, že komunikaci přes X server nestačí jeden port je špatný. Zde to naštěstí řeší X forwarding přes ssh, ale někdo si stěžoval, že ani toto není 100%. Bohužel jsem ztratil link, takže detaily už nevím.
imake
), ovšem něco jiného (X protokol) se už asi nikdy nezmění ...
Další kritiku najdeš třeba ve wikipedii