Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
Všechno musí mít své meze. Včera jsem si zrovna pouštěl jeden film nahraný před časem z Novy. Film začínal o deset minut později, než byl psaný v programu (kvůli reklamě - to snad nevědí, že ji budou chtít před ním vysílat?) a v celkové délce 130 minut byly tři reklamní bloky po 7:20. Takže na 107 minut filmu připadalo 23 minut reklam, tj. poměr 4.65:1, a to ještě jen v případě, že započítám vložené bloky, kdybych přidal i bloky před filmem a po ním, bude to ještě daleko horší. Poslední dobou už se na Nově na premiéry raději nedívám a pokud je chci vidět, radši si to pustím ze záznamu, takže ta obrovská masa reklamy nakonec působí poněkud kontraproduktivně…
P.S.: pobavil mne Homer Simpson (nepamatuji si to přesně): "Kdepak, když se nebudete dívat na reklamy v televizi, je to, jako byste kradli!" :-)
Taky se mi líbí, že většina lidí se reklamami řídí, i když zároveň tvrdí, že reklamy jsou lživé.
No jo, také jsem proti výrobkům z reklam, a přitom miluju Tatianu, peru v Arielu a volám přes Vodafone Ale co jsem postřehnul, tak jsou to jediné 3 věci, které používám a mají reklamu.
ja jim rikam "marketingovi xichti".
IMO jsou jen dusledek toho ze si lidi od propagandy spocitali ze ucinejsi nez snazit se pusobit na vedomy rozum, ktery se stale agresivnejsimu vnucovanim zacne driv nebo pozdeji blokovat, lepsi je pracovat s podprahovymi signaly.
nevim jestli se ty ubohosti mam smat nebo bejt smutnej, ale pro lidi ktery se timhle zivi mam jen opovrzeni
Nicméně většina těch billboardů mě taktéž rozčiluje, nicméně dokážu je filtrovat, prostě je nevnímám.Ja takhle jednou odfiltroval dopravni znaceni. Sice to bylo bez xichtu, ale ta velikost cedule, osvetleni, poloha, ty optimisticke sipky nahoru.
Chtělo by to ovšem pokročilou heuristiku, možná neuronovou síť.Takhle neuronovou síť, která by vymazala xichty z toho, co vidíš, to by teprve byla machrovina
Tiskni
Sdílej: