Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »By downloading Fedora software, you acknowledge that you understand all of the following: Fedora software and technical information may be subject to the U.S. Export Administration Regulations (the “EAR”) and other U.S. and foreign laws and may not be exported, re-exported or transferred (a) to any country listed in Country Group E:1 in Supplement No. 1 to part 740 of the EAR (currently, Cuba, Iran, North Korea, Sudan & Syria); (b) to any prohibited destination or to any end user who has been prohibited from participating in U.S. export transactions by any federal agency of the U.S. government; or (c) for use in connection with the design, development or production of nuclear, chemical or biological weapons, or rocket systems, space launch vehicles, or sounding rockets, or unmanned air vehicle systems. You may not download Fedora software or technical information if you are located in one of these countries or otherwise subject to these restrictions. You may not provide Fedora software or technical information to individuals or entities located in one of these countries or otherwise subject to these restrictions. You are also responsible for compliance with foreign law requirements applicable to the import, export and use of Fedora software and technical information.Zajímaly by mě Vaše názory. Díky
Tiskni
Sdílej:
3. Zaujimalo by ma, ci sa nieco podobne dotkne aj napr. distribucie Parsix, teda priamo z IranuNe, tato omezení platí pouze pokud vyvážíš z postdemokratických zemí. Obdobně, jako měli v 90. letech zakázáno vyvážet šifrování z USA. Import do USA byl v pohodě, takže se to prostě stahovalo z mirrorů v Kanadě.
a NM se mi vubec nelibiTak v tom se mnou spíš souhlasíš, ne? :)
You may not download Fedora software or technical information if you are located in one of these countriesToto nejak súvisí so slobodným softvérom?
Úprimne, som presvedčený, že v logoch od tvojho ISP by aj podpriemerný policajný vyšetrovateľ našiel dôkazy používania technológií, ktoré používajú aj zločinci.Tím se ani netajím, ostatně jsem tu již prezentoval třeba nmap. A taky se o mě ví, že, stejně, jako zločinci, jím chleba. Naštěstí v ČR je stále ještě potřeba úmysl, tohle neprošlo. Ale vývoz je nelegální.
když si z mého mirroru někdo stáhne šifrovací programnabizis tam ke stazeni nejake specialni vojenske sifrovaci programy nebo nejake jine, normalnim lidem nedostupne sifrovaci programy? Jestli ne, IMHO se na tebe nic z toho vyse uvdenho nevztahuje (*), jestli jo, dej link na ten mirror, at si muzu taky neco zaijmaveho stahnout
(*)
VŠEOBECNÁ POZNÁMKA K SOFTWARU (Tato poznámka má přednost před kontrolami stanovenými v oddílu D kategorií 0 až 9.) Kategorie 0 až 9 tohoto seznamu se nevztahují na kontrolu ́ ́softwaru ́ ́, který je buď: a. běžně dostupný veřejnosti, přičemž: 1. je prodáván ze skladu v maloobchodě bez omezení prostřednictvím a. pultový prodej; b. zásilkový prodej; c. elektronický prodej; nebo d. telefonické objednávky; a 2. je určen k instalaci uživatelem bez další podstatné podpory od dodavatele; nebo POZN.: Položka a. všeobecné poznámky k softwaru se nevztahuje na ́ ́software ́ ́ uvedený v kategorii 5 – Část 2 ( ́ ́Ochrana informací ́ ́). b. ́ ́veřejně dostupný ́ ́.
Stallmana fakt nemusimTvůj problém.
“Sometimes I work on free software, and sometimes I work on proprietary software—but when I work on proprietary software, I expect to get paid.”Aneb nejlepší způsob jak zaprodat svou duši. Ale to patří o par blogů vedle.
Jinak to, ze firma operuje v totalitni zemi a musi poslouchat jeji zakony... no skoda, ale v takovym pripade proste nemuzou delat svobodny software.To je dost diskutabilní. Ono je třeba docela podivuhodné, že lidi jako Stallman, Eben Moglen (a znám ještě pár takových kulaťoučkých roztomiloučkých zarostlých starých dědků, kteří nemají s FSF a GNU hnutím nic společného, ale kdyby si je seřadil do řady, těžko by si rozpoznal jednoho od druhého) a vlastně celé GNU hnutí se zrodilo z tohoto pohledu v jedné z nejméně svobodných zemí (další je Německo a GB). Ale vysvětlení není nijak složité: Čím extrémnější totalita o to extrémnější názory a vznikající hnutí proti ní. V jiných zemích to ani vzniknout nemohlo, protože tam to není potřeba. Tam se to doposud bralo jako nepsaná samozřejmost. Takže svobodný nebo ne?
Tvuj problem ze si myslis ze je to muj problem. Fakt s tim problem nemam, jenom sem konstatoval ze ten pamflet nebudu cist (jenom sem ho proletel)Stallmana fakt nemusimTvůj problém.
To je dost diskutabilní. Ono je třeba docela podivuhodné, že lidi jako Stallman, Eben Moglen (a znám ještě pár takových kulaťoučkých roztomiloučkých zarostlých starých dědků, kteří nemají s FSF a GNU hnutím nic společného, ale kdyby si je seřadil do řady, těžko by si rozpoznal jednoho od druhého) a vlastně celé GNU hnutí se zrodilo z tohoto pohledu v jedné z nejméně svobodných zemí (další je Německo a GB). Ale vysvětlení není nijak složité: Čím extrémnější totalita o to extrémnější názory a vznikající hnutí proti ní. V jiných zemích to ani vzniknout nemohlo, protože tam to není potřeba. Tam se to doposud bralo jako nepsaná samozřejmost. Takže svobodný nebo ne?Muze se ten software exportovat vsude po svete a komukoliv? Nemuze. Takze rms si muze prndat co chce, ale svobodny sw to nikdy nebude.
Tvuj problem ze si myslis ze je to muj problem.No můj problém to není. Žijeme ve svobodné zemi (zatím), takže si čti, mysli a označuj pamfletama co chceš.
Muze se ten software exportovat vsude po svete a komukoliv? Nemuze. Takze rms si muze prndat co chce, ale svobodny sw to nikdy nebude.RMS si může prndat co chce, ale znovu opakuju, že (nad)národní právo je nadřazeno tomu smluvnímu, takže stejně není moc co proti tomu dělat krom vyhlašování války dané zemi. Dal jsem si tu práci a ono to není až tak dávno co do této klauzule zapadlo i naše území.
vlastně celé GNU hnutí se zrodilo z tohoto pohledu v jedné z nejméně svobodných zemí (další je Německo a GB).
Tak schválně, ukaž mi nějakou svobodnější zemi, hahaha...
Jinak to, ze firma operuje v totalitni zemi a musi poslouchat jeji zakony... no skoda, ale v takovym pripade proste nemuzou delat svobodny software.Jo a doporučuju si seřadit příspěvky do svobodného SW od komerčních subjektů podle zemí (pokud taková statistika existuje). Můžeš tak akorát hádat kdo bude na vrcholu žebříčku a něco mi říká, že Kuba to nebude.
Z tvé definice přímo vyplývá, že každá země s dostatečně dlouhou právní kontinuitou není a nemůže být svobodná.A je snad?