Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Možná teď říkám úplnou blbost, ale nevznikne ti zabitím "parent_processu" zombík? Není čistější řešení prostě přesměrovat tomu původnímu skriptu standardní výstup do /dev/null
?
No, v Pythonu zrovna moc neprogramuju, ale teoreticky by se dalo použít tohle, ne?
ad 3: V příkladě na tom linku to dělaj. Ale nepochopil jsem proč a funguje to v pohodě i bez toho.
fork()
so the parent can exit, this returns control to the
command line or shell invoking your program. This step is required so
that the new process is guaranteed not to be a process group leader. The
next step, setsid()
, fails if you're a process group leader.
setsid()
to become a process group and session group
leader. Since a controlling terminal is associated with a session, and
this new session has not yet acquired a controlling terminal our process
now has no controlling terminal, which is a Good Thing for daemons.
fork()
again so the parent, (the session group leader), can exit.
This means that we, as a non-session group leader, can never regain a
controlling terminal.
chdir("/")
to ensure that our process doesn't keep any directory
in use. Failure to do this could make it so that an administrator
couldn't unmount a filesystem, because it was our current directory.
[Equivalently, we could change to any directory containing files
important to the daemon's operation.]
umask(0)
so that we have complete control over the permissions of
anything we write. We don't know what umask we may have inherited.
[This step is optional]
close()
fds 0, 1, and 2. This releases the standard in, out, and
error we inherited from our parent process. We have no way of knowing
where these fds might have been redirected to. Note that many daemons
use sysconf()
to determine the limit _SC_OPEN_MAX
.
_SC_OPEN_MAX
tells you the maximun open files/process. Then in a
loop, the daemon can close all possible file descriptors. You have to
decide if you need to do this or not. If you think that there might be
file-descriptors open you should close them, since there's a limit on
number of concurrent file descriptors.
je ještě "slušnost" pro daemony udělat chdir("/"), a expliciě zavřít stdin, stdout, a stderr; moc sice nevím proč ale dělá se to..Přechod na / je kvůli tomu, že tento adresář je vždycky k dispozici. Jiný být nemusí, třeba po chrootu. Zavírání standardních I/O zase souvisí s podstatou démona, který by neměl mít žádnou vazbu na terminál. Kdyby se to neudělalo a démon by se spustil z terminálu, pořád hrozí, že tam může chrlit nějaké výstupy nebo odtud něco číst.
Tiskni
Sdílej: